Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Desimi

Lefkáda

Úzká a poměrně skrytá pláž Desimi se nachází pár kilometrů od letoviska Nidri a patří k oblíbeným místům pro rodiny s malými dětmi a také pro šnorchlování.

Desimi leží v malebné zátoce s velmi klidnou vodou stranou od hlavních letovisek a poskytne ideální místo pro pohodový odpočinek.

Koupání a vybavení pláže

Povrch pláže Desimi i mořského dna je oblázkový, kamínky jsou však docela malé a dá se po nich chodit i bez plážové obuvi. Velkou výhodou pláže jsou vzrostlé stromy sahající skoro až nad hladinu moře a poskytující přírodní stín.

Na délku pláž měří asi 200 metrů, na šířku má však sotva 5 metrů a proto je lepší sem dorazit brzy ráno, aby na vás zbylo nějaké místo.

V těsné blízkosti pláže najdete několik místních taveren a jeden obchůdek. Kvůli úzkým rozměrům tu nefungují žádné půjčovny lehátek a slunečníků.

Přímo na pláži sídlí půjčovna motorových lodí Dessimi Boats, na které však nepotřebujete žádné speciální oprávnění. Ceny na den začínají na 80 EUR.

Ubytování u pláže

Jen pár kroků od pláže se lze ubytovat v krásných apartmánech Filoxenia nebo v jednoduchém hotelu Menes **. Více nabídek pak hledejte v blízkém letovisku Nidri.

Doprava na pláž Dessimi

K pláži se dostanete pouze autem, žádné autobusy poblíž nezastavují. Asfaltová silnička odbočuje z hlavní asi 1 km jižně od vesnice Vlycho a není moc dobře značená. Pozornost upoutá snad jen cedule na Menes Hotel, který leží přímo na pláži.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.