Lefkáda

15 míst co vidět na Lefkadě

Nidri

Nydri

Letovisko Nidri (někdy psané jako Nydri) je největším turistickým centrem na ostrově Lefkada. Nidri najdete na východním pobřeží ostrova, které je známé svou členitostí, malými přidruženými ostrůvky, klidnými zátokami a dobrými podmínkami pro šnorchlování.

Nydri je docela malé, ale velmi živé městečko, ve kterém se určitě nebudete nudit. Desítky taveren a malých obchůdků doplňuje několik klasických supermarketů a služeb jako jsou lékárny nebo bankomaty.

Jako jedno z mála letovisek na Lefkadě se Nidri může pochlubit opravdovým nočním životem, který probíhá v mnoha barech a klubech v rámci centra městečka.

Pláže a koupání

V Nidri ani blízkém okolí nenajdete žádné dlouhé široké pláže, ale desítky malých pláží nalepených na pobřeží a obklopených sytou zelení i venkovskou zástavbou. Naprostá většina pláží v okolí je pokryta hrubším pískem smíseným s oblázky.

Díky mnoha ostrůvkům a zálivům je voda v mořích u břehů Nidri velmi klidná a také křišťálově čistá a mělká. Nidri je tak ideálním letoviskem třeba pro rodiny s malými dětmi.

Vodní sporty a výlety lodí

I díky klidným vodám je Nidri vhodné pro různé vodní sporty a aktivity jako je jízda na vodních lyžích, parasailing nebo šnorchlování.

Nabídek v centru i na místních plážích najdete více než dostatek, není třeba rezervovat dopředu.

Velmi členité pobřeží východní Lefkady s množstvím ostrůvků láká i na půjčení motorového člunu, který můžete řídit i bez speciálního oprávnění. Půjčení na 9 hodin vychází u nejlevnějších lodí zhruba na 55 EUR. Největší půjčovna v Nidri je Ionion Marine.

Ubytování v Nidri

V Nydri najdete největší koncentraci ubytování z celého ostrova Lefkada, nepočítáme-li hlavní město. Ubytování v apartmánech či hotelech tu navíc seženete už od 1 200 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji v hlavní sezoně.

Všechna ubytování níže jsou maximálně 5 minut pěšky k moři.

Cestujete-li ve větší skupině lidí, pak jednoznačně doporučujeme skvěle hodnocený prázdninový dům Villa Nefeli umístěný na klidném místě mimo centrum s výhledem na moře. Vila až pro 12 dní nabídne ceny okolo 9 000 Kč za noc.

Zájezdy do Nidri

Letovisko nechybí ani v portfoliích českých cestovních kanceláří. Nidri je vhodné pro pohodovou dovolenou u moře a nasávání řecké atmosféry. Dlouhé rovné pláže tu sice nenajdete, ale nádherné pobřeží vše bohatě vykompenzuje.

K nejoblíbenějším resortům v Nidri patří Avra Beach Hotel *** přímo na pláži a jen kousek od centra.

V našem vyhledávači pak srovnáte ceny zájezdů na ostrov Lefkada u všech cestovek.

Doprava do Nidri

Cesta na vlastní pěst do Nidri je zdaleka nejlepší autem, které si můžete půjčit na letišti Preveza/Lefkada. To je od Vassiliki vzdáleno 35 km (mapa trasy).

Autobus po trase Lefkada – Ligia – Nikiana – Nydri jezdí 9x denně ve pracovní dny, 6x denně v sobotu a 3x v neděli. Oficiální jízdní řád najdete na webu: ktel-lefkadas.gr/en/routes/local

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.