Lefkáda

15 míst co vidět na Lefkadě

Vassiliki

Pláž

Vassiliki

Největší letovisko jižní Lefkady a jedno z předních windsurfařských center v celé Evropě je město Vassiliki, často psané jako Vasiliki jen s jedním "s".

Vassiliki samotné je velmi klidné letovisko s nádherným okolím. Leží v zátoce obklopené vysokými kopci a chráněné před nepřízní počasí. Centrum Vasiliki je opravdu maličké a pyšní se krásnou pobřežní promenádou s množstvím taveren a obchůdků se suvenýry.

U hlavní silnice pak narazíte i na dva menší supermarkety nebo benzinové pumpy.

Pláže a koupání

Hlavní městská pláž Vasiliki začíná hned u centrální promenády a vyplňuje celou délku zátoky (cca 500 metrů). Výhodou pláže je relativně nízká návštěvnost, nevýhodou pak velké oblázky, které tvoří její povrch i pozvolný vstup do vody.

Na pláži narazíte na půjčovny lehátek a slunečníků a menší bistra. Kompletní zázemí v podobě taveren a obchodů najdete 150 metrů východně v centru Vassiliki.

Ráj vodních sportů

Vassiliki je celoevropsky známým rájem vodních sportů, zejména windsurfingu a parasailingu. Snoubí se zde totiž naprosto ideální podmínky pro tyto sporty. Díky stálým silným jižním větrům, které však v chráněné zátoce nezvedají velké vlny, působí vodní plocha jako rovná dálnice, po níž se s windsurfem můžete prohánět v opravdu vysokých rychlostech.

Podél pláže najdete několik windsurfařských škol s kurzy pro začátečníky, například Windsurf Vassiliki.

Ubytování Vassiliki

Vasiliki nabídne širokou škálu možností pro bydlení, zejména pak apartmány a prázdninové domy, najdete tu ale i klasické hotely. Ceny ve Vasiliki jsou příznivé a i v hlavní sezoně seženete ubytování pod 1 500 Kč za noc pro 2.

Všechna ubytování níže jsou maximálně 5 minut pěšky k moři.

Zájezdy do Vassiliki

Letovisko nechybí ani v portfoliích českých cestovních kanceláří. Vassiliki je vhodné zejména pro lidi, kteří mají rádi klid, večer si zajdou do taverny na nábřeží a nevadí jim za hezkými plážemi občas vyrazit na skútru či autobusem do jiných letovisek.

K nejoblíbenějším resortům ve Vassiliki patří Ponti Beach Hotel ***, který má vyčleněné kapacity vždy jen pro cestovky.

V našem vyhledávači pak srovnáte ceny zájezdů na ostrov Lefkada u všech cestovek.

Doprava do Vassiliki

Cesta na vlastní pěst do Vassiliki je zdaleka nejlepší autem, které si můžete půjčit na letišti Preveza/Lefkada. To je od Vassiliki vzdáleno 56 km (mapa trasy).

Autobus po trase Lefkada – Ligia – Nydri – Vassiliki jezdí jen 3x denně ve pracovní dny, 2x denně v sobotu a 1x v neděli. Oficiální jízdní řád najdete na webu: ktel-lefkadas.gr/en/routes/local

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.