Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Gialos

Pláž Gialos

Pláž Gialos leží na krásném západním pobřeží Lefkady v místech, kde strmé pískovcové útesy ustupují a v mírnější, avšak stále vysoké svahy vytvářející nádherné panorama.

S délkou přes 2 km patří Gialos k nejdelším plážím na ostrově.

Koupání a vybavení pláže

Podobně jako ostatní pláže na jihozápadě Lefkady i Gialos pokrývají malé kulaté oblázky, které se dál od břehu mění v čistý písek.

Vstup do vody je docela strmý a dno plné kamenů, Gialos je tak ideální k plavání, ne však pro malé děti. Tyrkysové vody se často vlní pod náporem stálých západních větrů a na Gialos si tak užijete zábavy v podobě bodysurfingu.

Ve střední části pláže narazíte na stánek s půjčovnou lehátek a slunečníků a malé pojízdné bistro. Na občerstvení však nespoléhejte, jsou totiž dny, kdy je zavřené.

Ubytování

Pláž Gialos leží v odlehlé oblasti a přímo u ní žádné ubytování nenajdete. Cestujete-li ve větší skupině a hledáte-li luxusní vily v klidném místě dál od civilizace, podívejte se na apartmány Ble on Blue na cestě z vesničky Athani k pláži uprostřed zalesněných kopců.

Jak se dostat na pláž?

Gialos Beach je dostupná pouze autem. Na rozdíl od sousední pláže Egremni však lze dojet po klikaté úzké asfaltce až přímo na pláž a není třeba překonávat schody. Parkování u pláže je zdarma, ale už kolem 9:30 bývá zcela zaplněno.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.