Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Egremni

Útes, Oblázková pláž

Pláž Egremni

Pláž Egremni leží na západním pobřeží ostrova Lefkada a spolu se sousední Porto Katsiki se přetahuje o čestné místo na pozici nejkrásnější pláže Řecka. Pravidelně se v různých žebříčcích umisťuje i na předních příčkách nejkrásnějších pláží celého světa.

Jasně tyrkysové vody moře přecházející do temně modré a kontrastující s monumentálními stametrovými bílými útesy na první pohled dávají najevo, že pláž Egremni si svoji oblíbenost vydobyla právem.

Nejtyrkysovější tyrkysová

Egremni už při příjezdu zaujme pásem jasně tyrkysové vody, která se zhruba 20 metrů od břehu postupně mění v klasickou mořskou modrou.

Tyrkysovou barvu způsobuje specifický způsob rozpouštění pískovcových skal, které sahají až hluboko do moře.

Koupání a vybavení pláže

Ač je pláž Egremni odlehlá a nachází se na prakticky neobydleném západním pobřeží, v hlavní sezoně je u konce silnice otevřená restaurace, ke které však z pláže musíte vystoupat po stovkách schodů.

Proto si na pláž rozhodně nezapomeňte přibalit dostatek vody.

Jinak je pláž nevybavená a díky délce přes 1 km zde najdete více než dostatek soukromí.

Pláž Egremni pokrývají malé kulaté oblázky, které se dál od moře mění v jemný písek. Vstup do vody je poměrně strmý a pláž určitě není vhodná pro neplavce a malé děti. Je třeba také dát pozor na skryté velké kameny blízko břehu.

Voda u západních břehů je málokdy klidná a vytváří tak skvělé podmínky pro bodysurfing na vlnách.

Přístup na pláž

Egremni se rozprostírá pod takřka kolmým pískovcovým útesem, který místy dosahuje výšky až 200 metrů. V nejnižším místě míří k pláži klikatá a zbrusu nová asfaltová silnice, i ta však končí na útesu cca 100 výškových metrů nad pláží.

Od parkoviště na konci silnice musíte na pláž překonat ještě 350 schodů. Po zemětřesení v roce 2015 byla pláž dlouhých 6 let nedostupná, ale v roce 2021 bylo dokončeno nové bezpečné schodiště a pláž Egremni je od té doby znovu přístupná bez omezení.

Vstup na pláž je zdarma a bez časového omezení.

Ubytování u pláže Egremni

Přímo u pláže byste ubytování hledali marně. Podél příjezdové silnice však narazíte na několik luxusních prázdninových vil či resortů, kde je pobyt balzámem na duši. V klidné zalesněné oblasti zcela mimo města se vám z ubytování naskytnou božské výhledy na tyrkysové moře a monumentální bílé útesy.

Nejlevnější ubytování nabídnou apartmány Sun and Stone (okolo 6 000 Kč na noc za vilu).

Pokud na cenu zas tolik nehledíte, doporučujeme jeden z nejlepších resortů na ostrově Okeanos Luxury Villas ****.

Jak se dostat na pláž Egremni?

Pláž najdete na jihozápadě ostrova asi 59 od letiště Preveza/Lefkada.

Autem

Kolem pláže nejezdí žádný autobus, takže pokud sem vyrazíte z pevniny, je třeba si na místním letišti půjčit auto.

Z okružní ostrovní silnice vede značená asfaltová odbočka (nový povrch silnice od roku 2020), která se odděluje zhruba 1 km jižně od vesničky Athani.

Na konci této silnice narazíte na placené parkoviště (10 EUR na den), které je však už kolem 9:00 zcela plné. V takovém případě se parkuje podél silnice zdarma s tím, že je třeba si dávat extrémně velký pozor na to, abyste auto zastavili dostatečně daleko od krajnice tak, aby bylo možné projet.

Lodí

Několik společností nabízí výletní plavby kolem ostrova a zastávka u Egremni Beach nesmí chybět. Nevýhoda tkví v omezeném času, který na pláži strávíte (většinou se jedná o necelou hodinu). Žádné pravidelné trajekty, které by vás ráno na pláž dovezly a podle jízdního řádu zase odpoledne odvezly, neexistují.

  • Lefkas Cruises – cca 3hodinová plavba z Vasiliki, cena okolo 25 EUR
  • Ionian Star Cruises – cca 5hodinová plavba z Nidri, cena kolem 30 EUR, celodenní výlety od 45 EUR

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.