Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Pefkos

Písčitá pláž

Pefkos Beach

Menší letovisko Pefkos leží asi 2 km od Lardosu a 2 km od města Lindos. Je ideálním cílem pro cestovatelé na vlastní pěst, kteří hledají levnější a klidnější místo.

Městečko Pefkos je velmi malé, ale přesto nabídne kompletní škálu služeb od taveren přes lékárnu po malý supermarket. Zasazeno je do krásné idylické zátoky a díky své orientaci je jedním z mála míst na východním pobřeží, odkud se dají hezky pozorovat západy Slunce.

Pláže a koupání

Najdete zde dvě asi půlkilometru dlouhé písčité pláže, které se pyšní jemným pískem bez oblázků, což je na východním pobřeží vcelku rarita. Na pláži sice není tolik možností vyžití jako v sousedním Lardosu (ve smyslu nabídek vodních sportů), na druhou stranu za půjčení lehátek zaplatíte méně (asi 7 EUR na den) a především si tu užijete většího relaxu.

Vstup do vody je velmi pozvolný a bezpečný. Moře je zde krásně čisté a díky chráněné zátoce i klidné. Vznikají tu proto i vhodné podmínky pro šnorchlování.

Ubytování Pefkos

Ubytování tu seženete už od 1 000 Kč na noc pro dva v krásných apartmánech. Na letní sezonu je lepší rezervovat s větším předstihem, ideálně alespoň 4-5 měsíců.

Z nejlevnějších dobře hodnocených apartmánů bychom doporučili George Beach Studios v centru obce (70 metrů od pláže) nebo Angela Studios Pefkos přímo na pláži.

Slušné ceny do 2 500 Kč nabídnou ale i klasické plážové resorty:

Doprava k pláži Pefkos

Do Pefkosu se snadno můžete vypravit i na vlastní pěst. Ať už půjčeným autem nebo místními autobusy.

Nejčastější spojení vede do hlavního města Rhodos přes Archangelos, Faliraki a Lindos (cca každé 2 hodiny, v neděli méně spojů). Jízdenka do města Rhodos stojí 5,60 EUR (jízdní řád - hledejte spoje nadepsané jako Rodos-Lardos).

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.