Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Lardos

Lardos

Městečko Lardos se pyšní jednou z nejhezčích pláží na ostrově označenou modrou vlajkou kvality.

Samotný Lardos se dělí na dvě části – malou vnitrozemskou vesničku asi 1 km od pláže plnou taveren a obchůdků, a přímořskou část s hotelovými resorty. Z letovisek patří k těm nejmenším, ale stále s plným turistickým zázemím. Vnitrozemský Lardos je krásným živým venkovským městem s mnoha tavernami a restauracemi lokálního rázu.

Pláže a koupání

Lardos má jedinou hlavní pláž zasazenou do krásného prostředí členitého pobřeží. Směrem na východ pak přechází v množství minizátok směrem k sousednímu letovisku Pefkos.

Najdete zde především hrubší písek s občasnými oblázky a poměrně pozvolný vstup do moře. Část pláže přímo náleží k luxusním hotelovým komplexům (ovšem vstup je zdarma pro všechny), směrem k hlavní silnici je pak méně lidí, pláž se zužuje a na jejím úplném konci dokonce narazíte na menší klasický a levný supermarket.

Půjčovny lehátek a slunečníků najdete všude a cena za set (2 lehátka + slunečník) se pohybuje kolem 10 EUR za den. Rovněž nabídka vodních atrakcí a sportů je široká. Vyzkoušet můžete parasailing či jízdu na vodním skútru (od 40 EUR), jízdu na banánu (20 EUR) nebo na vodních lyžích (30 EUR).

Ubytování Lardos

Lardos patří k dražším destinacím už jen kvůli omezené nabídce. Nejlevnější ubytování v létě pořídíte okolo 2 500 Kč například v resortu Olive Garden **** s malým akvaparkem a umístěním jen 100 metrů od pláže.

Pro větší skupiny pak doporučujeme skvěle hodnocené apartmány až pro 9 lidí Villa Del Nonno nebo Marina Beach House přímo uprostřed pláže.

Zájezdy Lardos

Městečko Lardos je i přes svoji nevelkou rozlohu oblíbeným cílem českých cestovek. Očekáváte-li od dovolené klid a krásnou fotogenickou pláž, pak bude Lardos tím pravým letoviskem.

Ceny zájezdů do Lardosu začínají na 12 000 Kč s all-inclusive ve vedlejší sezoně.

Doprava do letoviska Lardos

Do Lardosu se snadno můžete vypravit i na vlastní pěst. Ať už půjčeným autem nebo místními autobusy.

Nejčastější spojení vede do hlavního města Rhodos přes Archangelos, Faliraki a Lindos (cca každé 2 hodiny, v neděli méně spojů). Jízdenka do města Rhodos stojí 5,60 EUR (jízdní řád). Zastávky autobusů jsou jak v centru Lardosu, tak u pláží, kam však pokračují jen některé spoje.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.