Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Prasonisi

Prasonisi

Prasonisi je překrásným kusem přírody, nacházející se v nejjižnější části ostrova. Podobně jako v Rhodosu se i zde setkávají 2 moře (Egejské a Středozemní), lišící se svojí barevností i razancí, s níž se dotýkají břehů ostrova. Výběžek je s pevninou spojen úzkým pruhem písečné pláže, na jeho konci se nachází maják s vyhlídkou, ke kterému se dá dostat pěšky (cesta je dlouhá asi 2 km jedním směrem). Místo je oblíbené především mezi surfaři a milovníky vodních sportů. Nachází se zde několik půjčoven sportovního vybavení a restaurací, místo je nejlepší navštívit v ranních a dopoledních hodinách. 

Pláže

Zajímavá pláž, respektive úzký písečný pruh, spojuje pevninu s ostrůvkem za odlivu. Během přílivu se často pláž zatopí a ostrov se tak znovu stane ostrovem. Časy přílivu se napříč rokem mění, obecně ale platí, že vždy alespoň půl den si můžete užívat pláž nezatopenou. Navíc i během přílivu zůstane na pevnině pás písku, který zatopený nebude. Předpověď přílivu a odlivu na Prasonisi najdete například zde.

Pláž má na délku asi 3 km a je ideálním místem pro všechny, kteří hledají spíše klid a krásné přírodní scenerie. U kraje pláže najdete bezplatné parkoviště, pár taveren, bar a několik půjčoven sportovního vybavení. Některé z nich také půjčují slunečníky a lehátka s cenou okolo 15 EUR za set dvou lehátek a slunečníku na den.

Klidnější moře je na východní části pláže, tj. Středozemní. Na západní egejské straně bývají často větší vlny.

Vodní sporty

Prasonisi je rájem pro milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Půjčení windsurfu stojí okolo 30 EUR na hodinu, 80 EUR na den, resp. kolem 300 EUR na celý týden. Využít můžete několik center windsufringu a kitesurfingu, například:

Doprava

Prasonisi se nachází přes 90 km z města Rhodos, ideální tak bude vyrazit sem půjčeným autem. U pláže najdete velké bezplatné parkoviště. Pravidelná autobusová linka na Prasonisi nejezdí.

Ubytování

Přímo v Prasonisi najdete jen velmi omezené možnosti ubytování, stabilně nabízí přímo u pláže možnost pouze jednotky guesthousů. Ceny se pohybují okolo 2 000 Kč na noc za pokoj. 

Nejbližší větší vesničky s více možnostmi ubytování jsou Lachania a Plimmiri.

  • Naviguj: 35.8861, 27.7698

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu