Zakynthos je malý ostrov a ta nejznámější místa stihnete projet za 2 dny. Pokud však toužíte objevovat i méně profláknuté lokality a kolem kouzelných pláží s tyrkysově modrou vodou jen neprojíždět, zabavíte se po celou dobu svého pobytu. 

Veřejná doprava

Jediný typ veřejné dopravy, který na ostrově funguje, jsou autobusy. Operují mezi největšími městy a vyjdou velmi levně, ovšem i zde se odráží povaha Řeků. Autobusy jezdí poměrně nepravidelně a často se nevyplatí úplně věřit jízdním řádům. Konkrétní informace o spojích a cenách najdete na: https://ktel-zakynthos.gr, pro svůj klid se raději na místě informujte u místních.

Auto

Auto je nejjednodušší způsob, jak poznat kompletně celý ostrov. Mimo velké půjčovny se na každém rohu nachází malé lokální a ty nejlevnější nabízí auta cca už od 3.000 Kč / 5 dní. K rezervaci auta z domu můžete využít: www.rentalcars.com nebo si ho vyberte až na místě. Myslete na charakter Zakynthu, který je velmi kopcovitý, a obzvlášť pokud máte vézt více lidí, připlaťte si za nějaké silnější vozidlo. Ta nejslabší se do některých kopců škrábou velmi těžko už při 2 pasažérech.

Nemusíte se obávat velkého provozu, na druhou stranu, komunikace jsou místy rozbité, a především chabě značené. Dávejte velký pozor na ostatní účastníky dopravy, Řekové se na silnicích chovají velmi riskantně. 

Skútr / motorka

Podobnou kapitolou je půjčení skútru či motorky. Tady si však obzvlášť musíte hlídat, aby vás slabý skútr nenechal pod nějakým kopcem. Skútry jsou v Řecku všeobecně považovány za pro turisty velmi nebezpečné, neboť se k jejich pasažérům ostatní řidiči chovají velmi bezohledně. Řekové berou nezodpovědně jak řízení auta, tak skútru a běžně se na něm prohání v pantoflích a bez helmy. Lokální půjčovny mají velký výběr, určitě stačí vybrat si až namístě.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu