10 míst, která doporučujeme na Zakynthosu navštívit

Navagio Beach v detailu

Pláž Navagio

Proslulá pláž s vrakem lodi je jednoznačně nejznámější, nejzajímavější a nejkrásnější pláží ostrova, ne-li celého Řecka. Někteří ji dokonce označují za nejkrásnější v Evropě. Dostanete se na ni pouze lodí a výletní plavby z přístavů Porto Vromi a St. Nikolas se konají celý den.  Vyhledávaná je také vyhlídka na Navagio z přilehlého vysokého útesu. Zde je třeba dbát velké opatrnosti, protože kromě malé vyhlídkové plošiny vedou po celém útesu…

Zobrazit více
Modré jeskyně

Modré jeskyně

  Asi nejunikátnější přírodní úkaz Zante najdeme na jeho severu. Ve skutečnosti jsou jeskyně bílé, modré je moře, které právě vlivem vápencových skal a slunečních paprsků září nádhernou barvou. Nejlepší podmínky panují brzy ráno a dopoledne, kdy se světlo láme tak, že se voda barví do jasně tyrkysové, leskne se a třpytí. Jeskyně jsou přístupné lodí, a to ideálně z přístavu Agios Nikolaos nebo z mysu Skinari. Můžete se přidat ke skupinové…

Zobrazit více
Zakynthos město

Město Zakynthos

Rozhodně byste měli alespoň nahlédnout do hlavního města ostrova. Konkrétně stojí za návštěvu třeba vyhlídka Bochali, z níž se vám naskytne pohled na město a na zátoku. Srdcem metropole je největší Solosmonovo náměstí, z historického hlediska je nejvýznamnější náměstí svatého Marka.

Zobrazit více
Porto Vromi

Porto Vromi

Místem ke koupání, které nečelí masám turistů, je Porto Vromi. Jde o malebnou zátoku a přístav, kam musíte dlouho sjíždět z kopce dolů, ale plavání mezi všudypřítomnými vrcholky za to stojí. Nečekejte plážový servis, je tu akorát jediný bar. Když už sem nějaký turista zavítá, tak většinou z důvodu plavby na Navagio a k Modrým jeskyním. 

Zobrazit více
Pláž Xigia

Pláž Xigia

Tuto pláž ucítíte už na metry daleko. Xigia je totiž přírodním léčivým koupalištěm pro sirné prameny, které se zde nachází. Mimo tuto zajímavost se jedná o obyčejnou oblázkovou, a hlavně velmi přelidněnou pláž. 

Zobrazit více
Marathonisi

Ostrov Marathonisi

Nejvyhlášenějším místem pro pozorování karet je Marathonisi (zvaný také Želví ostrov), který leží v Laganaském zálivu asi 3 km od pobřeží. Podívat se sem můžete s některou z cestovních agentur, které najdete v Laganas. Oblíbenou výpravu na Marathonisi za cca 10 euro pořádá každá z nich několikrát denně. Výlet zahrnuje plavbu kolem ostrůvku Cameo a zastávky u jeskyně a na pláži Marathonisi.

Zobrazit více
Pláž Alykanas

Pláže Alykes a Alykanas

Dvě písčité pláže s promenádou najdete v těsné blízkosti na severovýchodě ostrova.

Zobrazit více
Makris Gialos

Pláž Makris Gialos

Příjemná zátoka s oblázkovou pláží leží u mysu Skinari. Průzračná voda a spoustu taveren zaručí pohodové koupání v moři.

Zobrazit více
Pláž Banana

Pláž Banana

Dlouhá a široká písčitá pláž Banana leží na jihu nedaleko letoviska Vasilikos.

Zobrazit více
Porto Limnionas

Porto Limnionas

Na západní straně ostrova Zakynthos najdete desítky malých a ukrytých pláží. Typickým příkladem takové pláže s tyrkysovou a průzračnou mořskou vodou je Porto Limnionas. Vzhledem k umístění pod útesy vás čeká kratší klesání.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu