Letecky

Na tomto řeckém ostrově najdete jediné letiště Zakynthos (ZTH). Hlavní provoz je tu především během letní turistické sezóny, zhruba od dubna do října. I přesto, že sem v sezóně létají prakticky desítky letů denně, jen malou část z nich můžete zakoupit individuálně. Většina letů je tzv. charterových sloužících k dopravě klientů cestovních kanceláří.

Podívejte se podrobně, jak na letenky na Zakynthos. Obvykle vás budou stát 6 500 Kč za zpáteční let, v sezóně však mohou atakovat i hranici 10 tisíc korun, a to především na přímých linkách z Prahy.

Mnohem výhodnější proto bývá se podívat rovnou po nabídkách zájezdů od cestovek, kde cena samotné letenky se může rovnat ceně zájezdu, ve kterém máte samozřejmě i transfer, ubytování a mnohdy i stravu.

Autem

Dojet na Zakynthos autem je také možné. Má to své výhody, projedete celý Balkán, tudíž můžete do svého itineráře zakomponovat i další zastávky, věcí si zabalíte, kolik chcete, a na ostrově budete mít k dispozici vlastní vozidlo. Cesta včetně trajektu na samotný Zakynthos ovšem zabere cca 30 hodin, a to v případě, že se vám vyhnou kolony a jiné komplikace a že se vystřídáte s dalším řidičem, tudíž nebude nutná dlouhá pauza na spaní. Celkové náklady na cestu zahrnující palivo, dálniční a jiné poplatky a přepravu trajektem se jen za cestu v jednom směru vyšplhají na několik tisíc korun. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu