Zakynthos

Jak se dostat na Zakynthos

Zakynthos samotný sice nepatří mezi nejdražší středomořské destinace ve smyslu cen ubytování či půjčoven aut, avšak ceny letenek naopak patří k nejvyšším. Pokud však máte možnost odletu z jiného než českého letiště, lze tímto cenu srazit.

Většina cestovatelů však stále míří na Zakynthos s organizovanými zájezdy cestovních kanceláří.

Na tomto řeckém ostrově najdete jediné letiště Zakynthos (ZTH). Hlavní provoz je tu především během letní turistické sezóny, zhruba od dubna do října. Během zimy sem létají takřka výlučně vnitrostátní lety.

Letecky s cestovkou

Zakynthos má pevné místo v portfoliích snad všech významných českých cestovních kanceláří a během prázdnin sem míří charterové lety z Prahy, Brna, Ostravy i Bratislavy často každý den. Všechny charterové lety pro cestovní kanceláře na Zakynthos provozuje aerolinka Smartwings, kde máte vždy zdarma odbavené zavazadlo do 20 kg.

Ceny zájezdů se pohybují v rozmezí od 12 000 do 20 000 Kč s all-inclusive, last-minute nabídky zejména na východní pobřeží Zakynthosu můžou klesnout i na hranici 10 000 Kč.

Mnohem výhodnější proto bývá se podívat rovnou po nabídkách zájezdů od cestovek, kde cena samotné letenky se může rovnat ceně zájezdu, ve kterém máte samozřejmě i transfer, ubytování a mnohdy i stravu.

Letecky individuálně

Na Zakynthos kromě charterů létají i klasické linky mnoha aerolinek z celé Evropy. Pro české a slovenské cestovatele má nejatraktivnější spojení aerolinka Eurowings z Prahy, která létá za ceny mezi 4 000 a 8 000 Kč.

Další spojení nabízí Ryanair z Vídně či Budapešti, odkud létá sezónní lety 2-3x týdně. Ceny letenek o prázdninách se obvykle pohybují kolem 5 000 až 8 000 Kč, akční letenky se i u Ryanairu v případě ostrova Zakynthos objeví jen zcela výjimečně.

Bez cestovky se dá na Zakynthos samozřejmě letět i z Prahy. Přímé lety zajišťuje aerolinka Smartwings s cenami mezi 7 000 a 8 000 Kč, zakoupíte je třeba přes náš vyhledávač letenek. Nižší cenu pak obvykle nabídne řecká národní společnost Aegean Airlines s přestupem v Athénách. Během léta poletíte za ceny mezi 5 500 až 7 500 Kč, mimo sezonu i pod 4 000 Kč.

Trajektem

Zakynthos je dostupný i pro cestovatele, kteří nechtějí létat letadlem. Pravidelné lodní spojení vede na řeckou pevninu a v některých sezonách i do Itálie. Všechny lodě vyplouvají z hlavního města Zakynthos, kde se přístav nachází prakticky přímo v centru města.

Pravidelně na Zakynthos plují trajekty pouze na jediní trase:

  • Zakynthos – Kyllini: nejbližší pevnina, jezdí se 4x denně a plavba trvá 75 minut. Jednosměrná jízdenka s autem vyjde na 39 EUR, bez auta pak na 11,30 EUR

Nepravidelně v některých sezonách plují i přímé lodě do italských přístavů Bari a Brindisi. Spojení vyhledejte a lístek na loď kupte například přes web ferries.gr, který srovná všechny aktuálně dostupné nabídky.

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.