Zakynthos
Zakynthos

Půjčení auta na Zakynthosu

Půjčení auta vám na Zakynthosu poskytne největší svobodu a možnosti objevovat zapadlé zátoky, panenské pláže a horská městečka. I na Zakynthosu platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Půjčení auta Zakynthos

Auto doporučujeme půjčit i v případě, že na Zakynthos míříte s cestovní kanceláří. Byla by škoda strávit celý týden jen v jednom letovisku, když ostrov nabízí tolik krásných míst, na která se však kromě fakultativních organizovaných zájezdů přes cestovku nedá dostat jinak než právě autem.

Kde a kdy rezervovat auto na Zakynthosu

Pro nejvýhodnější cenu si vždy zamluvte auto předem online a vyzvedněte si ho hned po příletu na letišti. Renomované půjčovny jako Avis, Sixt, Budget a mnoho dalších mají své kanceláře v letištní hale a nabízí výhodnější ceny nežli menší půjčovny v turistických oblastech a městečkách.

Pokud však budete trávit čas v letovisku dál od města Zakynthos, ve kterém se nachází letiště, není problém půjčit auto přímo tam.

Jak a kde rezervovat auto na Zakynthosu? Pro srovnání všech autopůjčoven využijte některý z vyhledávačů, který srovná všechny dostupné nabídky, například:

Obecně platí, že nejvyšší ceny mají půjčovny v srpnu, kdy na Zakynthos míří davy individuálních turistů z Itálie či Francie. Nejnižší ceny očekávejte během září a října a samozřejmě v zimě, kdy se však na Zakynthos prakticky nejezdí.

Stejně tak cena klesá u dlouhodobějších pronájmů. Pokud si auto půjčíte na jeden den, průměrná denní cena bude mnohem vyšší, než pokud si vůz půjčíte na týden.

Nižší ceny obvykle očekávejte u menších půjčoven ve městě, na letišti bývají ceny asi o 15% vyšší, na druhou stranu se můžete spolehnout na větší serióznější autopůjčovny.

Ceny autopůjčoven na Zakynthosu

  • Týden o letních prázdninách: od 8 500 Kč
  • 24 hodin o letních prázdninách: od 2 000 Kč
  • Týden mimo sezonu (červen, září): od 5 800 Kč
  • 24 hodin mimo sezonu (červen, září): od 800 Kč

Srovnejte ceny všech autopůjčoven na hlavních lokacích:

Půjčení skútru a ceny

Svoboda pohybu a navíc vánek ve vlasech je vysoce nakažlivý a jak jednou nasednete na skútr, nebude z něj chtít sesednout. Půjčovny skútrů najdete v každém větším letovisku. Ceny se však nijak zvlášť neliší od půjčení auta, proto pokud jedete více než v jednom, cenově se půjčení skútru nevyplatí.

Za jeden zaplatíte okolo 35 EUR, obvykle není třeba skútr rezervovat s předstihem, půjčovny najdete doslova na každém rohu.

Pro půjčení skútru nad 50cc potřebujete v Řecku řidičský průkaz minimálně skupiny A1.

Mezinárodní řidičský průkaz a další doklady

Zakynthos je součástí Evropské unie, takže k půjčení auta není potřeba mezinárodní řidičák. Vystačíte si s klasickým českým řidičským průkazem, který ve všech půjčovnách musí uznat, stejně jako při případné policejní kontrole.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Provoz a předpisy Zakynthos

Na ostrově nenajdete žádné hlavní silnice v pravém slova smyslu a už vůbec ne dálnice. Nejsou zde žádná velká města, a tak by kapacitnější komunikace postrádaly smysl. Provoz je v létě velmi hustý na východním a jižním pobřeží v pásu letovisek, kde se zejména ve městech budete často ploužit krokem.

Mimo tuto oblast aut znatelně ubývá, silnice jsou úzké a dost klikaté, protože Zakynthos je relativně kopcovitý ostrov, byť nadmořské výšky nejsou nijak závratné.

Dopravní předpisy jsou prakticky identické jako v Česku, jen je třeba počítat, že vůle k jejich dodržování je v Řecku obecně - a Zakynthos nevyjímaje - výrazně menší. Místní si často nelámou hlavou s přednostmi, používání blinkrů je zcela výjimečné. Nejvíce asi překvapí divoké předjíždění i na těch nejméně myslitelných místech. V těchto případech zajeďte ke krajnici, zpomalte a bez stresu pokračujte dál.

Ceny benzínu na Zakynthosu

Na Zante je benzín prakticky nejdražší z celého Řecka a ceny jsou jedny z nejvyšších v Evropě. Za 1 litr benzínu zaplatíte v průměru 1,95 EURObecně je benzín na Zakynthosu zhruba o 9 až 10 Kč na litr dražší než v Česku.

Síť čerpacích stanic na Zakynthosu je dostatečná a najdete je v každém větším městě.

Parkování

Největší problém s parkováním je v hlavním městě Zakynthos, kde v úzkých ulicích není příliš prostoru pro budování velkých parkovišť. I zde však najdete několik parkovacích ploch, obvykle u supermarketů či pláží. Naprostá většina veřejných parkovišť na Zakynthosu je zdarma.

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.