Kde se ubytovat na Zakynthosu

Hlavní letoviska se soustřeďují na jižním a východním pobřeží, neboť severu a západu dominují hory a útesy. 

Největšímu náporu turistů čelí hlavní město Zakynthos a (nechvalně) známý Laganas. Zatímco Zakynthos je klasickým příjemným pobřežním městem se spoustou obchodů, restaurací a přístavem, který celý ostrov spojuje s pevninským Řeckem, do Laganasu se míří hlavně za zábavou. Město nechvalně proslulo nočním životem, divokými večírky a tanečními kluby, a stává se čím dál populárnějším cílem mladých, především Britů. Pokud toužíte po klidnějším ubytování u Laganaského zálivu, zvolte třeba oblíbené Kalamaki s želví pláží nebo vesničku Agios Sostis

Chcete-li se hotelům a klubům vyhnout úplně, zkuste vesničku Vasilikos na jihovýchodním cípu Zakynthu. Zde se nabídka ubytování skládá pouze z apartmánů a veškerý noční život zajišťují tak akorát restaurace a taverny. Nedaleko se nachází želví pláže Gerakas a Dafnia.

Nutno dodat, že na celém jižním pobřeží (tedy i na výše uvedených místech, vyjma Zante) je z důvodu výskytu karety obecné zákaz provozování vodních sportů.

Ideální letovisko pro rodiny představuje Tsilivi. Jako v každém městě, i zde narazíte na bary a diskotéky, celkově jde však o rodinné místo s hotelovými komplexy, restauracemi, obchůdky a dlouhou písčitou pláží s nabídkou vodních aktivit. 

Dalšími rodinnými lokacemi jsou například Alykes a Alikanas severně od Tsilivi, oblíbené je také Argasi kousek od města Zakynthos, chybí zde však pořádná pláž. Letovisko Limni Keri disponuje oblázkovou pláží, která láká k potápění a šnorchlování, majákem na jižním mysu ostrova a promenádou s hospůdkami.  

Nabídku booking.com tvoří z naprosté většiny apartmány. To je rozdíl oproti destinacím typu Bulharsko či Egypt, kde stojí jeden hotelový resort vedle druhého. 

Ceny

Jako v každé dovolenkové destinaci, i zde ceny v letní sezoně stoupají. Dají se tu sehnat velice příznivé nabídky už od cca 8.000 Kč za 2 osoby / týden, háčkem takových cen obvykle bývá vzdálenost od pláže či od centra. S vyššími nároky částka logicky stoupá.

Jelikož zde ve velkém operují cestovní kanceláře skupující nabídky, najít ideální ubytování může být oříšek. Obzvlášť to platí o hotelích a apartmánech u pláže, které jsou z naprosté většiny rozebrané už rok dopředu. Nabídku najdete na Booking.com nebo Hotels.com. Větší výběr vám pravděpodobně nabídnou apartmány od soukromníků skrze Airbnb.

Vyhledej si svůj hotel na Zakynthosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu