Zakynthos
Zakynthos

Ubytování na Zakynthosu

Kde se ubytovat na Zakynthosu

Hlavní letoviska se soustřeďují na jižním a východním pobřeží, neboť severu a západu dominují hory a útesy. Tipy na konkrétní hotely či apartmány na jednotlivých místech najdete v kapitole Co vidět.

Jako všude v Evropě či ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Větší živá letoviska

Na Zakynthu nenajdete opravdová letovisková města jako třeba ve Španělsku, Chorvatsku či Itálii, ale spíš velké živé vesnice s množstvím hotelů, taveren a barů. Milujete-li noční zábavu a bohatou nabídku denních aktivit, ať už u moře nebo na souši, vybírejte z těchto letovisek:

Laganas

Do Laganasu na jihu ostrova se míří hlavně za zábavou. Město nechvalně proslulo nočním životem, divokými večírky a tanečními kluby, a stává se čím dál populárnějším cílem mladých, především Britů. Kromě toho je ale skvělým výchozím bodem pro výlety lodí a také se může pochlubit nejdelší a definitivně jednou z nejhezčích pláží na Zakynthosu.

Tsilivi

Ideální letovisko pro rodiny představuje Tsilivi na východním pobřeží. Jako v každém městě, i zde narazíte na bary a diskotéky, celkově jde však o rodinné místo s hotelovými komplexy, restauracemi, obchůdky a dlouhou písčitou pláží s nabídkou vodních aktivit.

V rámci ostrova Zakynthos jde však po Laganas o druhé nejrušnější letovisko, najdete tu docela hezkou pláž, ale spíše městskou než přírodní, a také největší akvapark na ostrově.

Města

Na ostrově najdete jen jediné opravdové město s kompletní nabídkou služeb.

Zakynthos Town

Největšímu náporu turistů čelí hlavní město Zakynthos, avšak ubytovávají se zde většinou cestovatelé, kteří vyrazí na vlastní pěst. Přímo ve městě Zakynthos totiž nenajdete moc hezkých pláží, a tak zůstává stranou zájmu cestovek.

Pro individuální cestovatele je však město Zakynthos ideální volbou, pokud chcete vyrážet na jednodenní výlety po ostrově a zároveň máte rádi všechno důležité při ruce.

Menší klidná letoviska

Zakynthos je skvělým místem pro trávení dovolené v malých letoviscích s apartmány, hotely a menšími resorty tak trochu bez ladu a skladu poházenými podél rovinatých východních a jižních pobřežích. I tato letoviska však nabízejí bohatý výběr taveren i základní obchody s potravinami či plážovými vybavením.

Malá letoviska možná na první pohled nepatří k nejučesanějším místům ve Středomoří, ale klid a pohodu tu najdete určitě.

Vasilikos

Městečko s nejhezčím hustě zalesněným okolím a krásnou dlouhou pláží Banana patří k tomu nejlepšímu, co Zakynthos nabízí. Ceny ubytování i zájezdů jsou tu sice trochu vyšší než ve zbytku ostrova, ale pořád nejde o žádné "high-end" letovisko, které by si mohly dovolit jen nejbohatší vrstvy.

Nachází se na jihovýchodě ostrova s dobrou dostupností od letiště (cca 20 minut jízdy). Nedaleko se nachází želví pláže Gerakas a Dafnia.

Alykes, Alikanas

Dalšími rodinnými lokacemi jsou například Alykes a Alikanas severně od Tsilivi, často uvidíte názvy napsané s opačnými i/y jako Alikes či Alykanas. Tato místa poskytují opravdu dlouhou rovinatou pláž, která je zprvu velmi dobře organizovaná, směrem na sever se z ní pak stává přírodní pláž bez vybavení a s dostatkem soukromí.

V centru letovisek je základní vybavení v podobě taveren a obchůdků a už od pozdního odpoledne tu panuje panenský klid a pohoda. I ceny ubytování a zájezdů jsou pohodové: letoviska patří k nejlevnějším na ostrově Zakynthos.

Kalamaki

Klidnější letovisko sousedící s živým Laganas je vhodnou alternativou pro ty, kteří si chtějí užít zábavy dosytosti, ale zároveň si během noci dopřát klidu. Rovněž pláže v Kalamaki není zdaleka tak přelidněná jako ve 2 km vzdáleném Laganas.

Najdete zde zejména menší apartmánové domy a butikové resorty.

Argassi

Do tohoto malého letoviska poblíž hlavního města míří poměrně velký počet zájezdů i individuálních cestovatelů, a to zejména kvůli nízkým cenám ubytování. Argassi však nemá žádnou opravdovou pláž, jen malé soukromé pláže náležící ubytováním, které nepatří zrovna mezi nejkrásnější na Zakynthosu.

Ceny hotelů na Zakynthosu

Jako v každé dovolenkové destinaci, i zde ceny v letní sezoně stoupají. Pro individuální cestovatele však je však Zakynthos levná destinace, pokud nepotřebujete bydlet v klasických hotelech, ale vystačíte se s plně zařízenými apartmány či studii.

Týden v letovisku s docházkovou vzdáleností k moři do 15 minut pěšky pořídíte v apartmánu pro 2 v létě cca od 8 000 Kč.

Klasické hotely u moře pak startují na cenách od 14 000 Kč na týden pro 2 osoby.

Nabídku booking.com tvoří z naprosté většiny apartmány. To je rozdíl oproti destinacím typu Bulharsko či Egypt, kde stojí jeden hotelový resort vedle druhého.

Jak a kde rezervovat ubytování na Zakynthosu

Pokud se vydáváte na Zakynthos na vlastní pěst v létě, doporučujeme vyhledávat a rovnou rezervovat ubytování co nejdříve. Ideální čas je zhruba 3-4 měsíce před cestou, ale můžete i déle. Jde o to, že v letní sezoně se kapacity v hotelech ve střední a nižší cenové kategorii rychle vyprodávají a pokud budete rezervovat na poslední chvíli, zbydou na vás jen drahé hotely, případně ubytování v neatraktivních lokalitách. 

Při rezervaci ubytování na Zakynthosu se stále nejvíce vyplatí oblíbený server booking.com, na kterém najdete naprostou většinu nabídek. Pokud je ubytovací zařízení na booking.com, obvykle ho levněji nikde jinde nerezervujete.

Pokud na Zakynthos chcete jet s cestovní kanceláří, pak nejsnáze vyberete nejlevnější zájezd přes portál invia.cz, která srovná nabídky všech cestovních kanceláří od nejlevnějších nebo nejlépe hodnocených. Zájezdy jsou však poměrně drahé a ceny na týden za osobu beze stravy startují na 11 500 Kč, s all-inclusive kolem 18 000 Kč.

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Zakynthosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.