Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Zakynthos
Teplota vzduchu

14 °C

14 °C

16 °C

18 °C

23 °C

28 °C

30 °C

30 °C

27 °C

23 °C

19 °C

15 °C
Zakynthos
Teplota moře

17 °C

16 °C

16 °C

18 °C

23 °C

26 °C

28 °C

28 °C

28 °C

25 °C

22 °C

19 °C

Počasí na Zakynthosu

Klima na Zakynthu označujeme jako středomořské, což znamená horká a suchá léta a mírné zimy s velkým množstvím srážek. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C, což má za následek velmi teplou mořskou vodu, která často ani neosvěží. V létě zde prší velmi zřídka a když už, tak jen krátce. Zakynthos je také nejslunnějším řeckým ostrovem.

V září teploty přesahují 25 °C a voda je vhodná ke koupání. Postupně však přibývá srážek a na konci měsíce už prší vytrvale. Od října do dubna je na ostrově chladno, nejstudenějším měsícem je leden a únor s teplotami kolem 10 °C i nižšími, které doprovází velmi častý déšť. V březnu a dubnu panují příjemné jarní teploty a srážek postupně ubývá. Na konci května jaro střídá letní počasí.

Kdy jet na Zakynthos

Za sluníčkem a koupáním se sem létá v hlavní sezoně, která se datuje od června do září. Tou dobou jsou ceny vyšší a ostrov plný turistů, naprosté soukromí naleznete jen těžko. Když přiletíte na přelomu května a června, při troše štěstí už dovolenou strávíte koupáním, ale ještě se vyhnete masám. Větší jistotou a kompromisem je první polovina června nebo září, kdy je počasí stabilní a turistická sezona není na samém vrcholu. 

Ideální období pro poznávání přírody na ostrově je jaro. Počasí obvykle přeje, vyhnete se davům, ušetříte a v květnu už se klidně i vykoupete. Na podzim je výhodou stále velmi teplé moře a ještě méně turistů. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 23 hod
Navrhni úpravu