Cestování Covid-19

Vstup na území Ruska je až do odvolání zakázán všem cizincům pro turistické účely. Odhaduje se, že zákaz bude trvat minimálně několik měsíců. Aktuality najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Rusku
Letní Bajkal

Bajkal

Asi nejoblíbenější místo, kam míří turisté za přírodními krásami, je jezero Bajkal. Skrývá v sobě hned několik „nej“. Tak předně je tím vůbec nejhlubším jezerem na světě, když jeho dno dosahuje hloubky 1.642 metrů, tedy ještě o 40 metrů více než je výška Sněžky. Bajkal je také nejstarším jezerem světa, odhaduje se, že vzniklo před 30.000.000 let tektonickou činností.

V jezeře je soustředěna celá jedna pětina zásob povrchové sladké vody a žije v něm přes 1.200 endemických živočichů.

Jako výchozí bod pro túry kolem jezera slouží město Irkutsk, přesněji řečeno letovisko Listvjanka přímo na břehu Bajkalu, kde je soustředěno nejvíc hotelů, restaurací a cestovních agentur zajišťujících výlety po okolí.

Z Irkutsku také vyplouvají pravidelné lodní linky na oblíbená místa především na západním břehu Bajkalu v čele s ostrovem Olchon.

Obecně vzato turisticky nejrozvinutější je právě západní a jihozápadní část jezera s obcemi Listvjanka, Sljudjanka a Kultuk. Okolo Bajkalu vede po jižním břehu také Transsibiřská magistrála, část trasy mezi městy Irkutsk a Ulan-Ude patří mezi nejoblíbenější.

  • Naviguj: 51.7854, 105.095

Další místa v Rusku

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu