Rwanda
Rwanda

Co dělat v Rwandě

Kigali Up 

Je každoročně konaný hudební festival umělců z celého světa. Zaposlouchejte se do funku, reggae, blues, hip hopu a dalších. Koná se každoročně v hlavním městě Kigali. Festival je také dobře vybaven pro rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší je tu připravena spousta zábavy, jako je možnost vyzkoušet si hraní na různé nástroje, tanec, malování a další. 

Filmový festival

Filmový festival se koná v červenci a ve Rwandě se jmenuje Hillywood. Jedná se o jednu z nejdůležitějších akcí v zemi a nejprestižnější festival v Africe. Po celých 7 dní mohou návštěvníci sledovat to nejlepší od známých mistrů i od mezinárodních talentů. Festival má tradici již 10 let. 

Caplaki

Je shluk asi 38 dřevěných chatiček (stánků), krásně modro-zelených, kde můžete koupit na co si jen vzpomenete. Od dekorativních předmětů, přes boty, krásné šátky, naušnice, sošky a mnoho dalšího. Najdete ji v hlavním měste Kigali, ulice KK2 Ave.

Cootrac

Asociace asi 22 stánků, které prodávají výrobky řemeslné výroby najdete v Kigali. Najdete je ve starém skladu přímo v centru města. Prodejci jsou přátelští a i když suvenýry zde nejsou pokaždé stoprocentní originál, určitě vám udělají radost.

Výstup na vulkán Karisimbi

Karisimbi je jedním z nejkrásnějších sopečných vrcholů v národním parku. Celý trek na jeho vrchol trvá asi 2 dny vychází se z nadmořské výšky cca 2.600 m. Nejdříve se jde opravdu hustým porostem z lobélií a mohutných stromů. V prvním tábořišti asi ve výšce 3.500 m se rozbije tábořiště a vy si můžete vychutnat jedinečný výhled na všechny 4 velikány – Gahinga, Sabyinyo, Bisoke a Muhabura. Druhý den se vychází časně zrána, před svítáním a terén je již opravdu náročný, ale  odměna v podobě pohádkových panoramat za svitu ranního slunce stojí za to. Ani nemusíte vyšplhat úplně na vrchol, už cestou se stačí jen rozhlížet.

Congo Nile Trail

Je trasa podél jezera Kivu z Rubavu, pokračující po Rutsiro přes Karongi, Nyamasheke a končící v Rusizi Districtu. Je dlouhá necelých 230 km a obdivovat během ní můžete překrásnou krajinu s vysokými horami, lesy, plantážemi i průzračnou vodou jezera Kivu. Cestou navštívíte několik vesniček. Trasa se dá urazit celá 10denním pochodem nebo za 5 dní na kole. Spí se ve stanech. Na trasu se dá samozřejmě domluvit a v případě potřeby se dá ujít či ujet jen část z ní. Rezervaci můžete provézt na:  reservation@rwandatourism.com.

Trek do výzkumného centra Dian Fossey

Tento výlet trvající 3–4 hodiny vás povede nejkrásnějšími úseky lesů Hagenia-Hypericum v národním parku Volcanoes. Navštívíte dům Dian Fossey, místo, kde byla zavražděna, i hrob, kde je pohřbena. Cena je cca 75 USD za osobu a začíná se cca v 7 hodin ráno od parku Kinigi. Doporučujeme vzít si pevnou obuv, která jen tak nepromokne a trekovou hůl (hole). Povolení lze zakoupit v hlavní budově parku. Na trek není potřeba jakákoli rezervace.

Chystáš se do Rwandy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.