Cestování Covid-19

Turistické cesty do Rwandy jsou možné bez omezení po předložení maximálně 72 hodin starého negativního PCR testu. Stejně tak po návratu do ČR, ačkoliv byla Rwanda zařazena na seznamu EU jako bezpečná země, je třeba podstoupit znovu testování nebo karanténu.

Kigali Up 

Je každoročně konaný hudební festival umělců z celého světa. Zaposlouchejte se do funku, reggae, blues, hip hopu a dalších. Koná se každoročně v hlavním městě Kigali. Festival je také dobře vybaven pro rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší je tu připravena spousta zábavy, jako je možnost vyzkoušet si hraní na různé nástroje, tanec, malování a další. 

Filmový festival

Filmový festival se koná v červenci a ve Rwandě se jmenuje Hillywood. Jedná se o jednu z nejdůležitějších akcí v zemi a nejprestižnější festival v Africe. Po celých 7 dní mohou návštěvníci sledovat to nejlepší od známých mistrů i od mezinárodních talentů. Festival má tradici již 10 let. 

Caplaki

Je shluk asi 38 dřevěných chatiček (stánků), krásně modro-zelených, kde můžete koupit na co si jen vzpomenete. Od dekorativních předmětů, přes boty, krásné šátky, naušnice, sošky a mnoho dalšího. Najdete ji v hlavním měste Kigali, ulice KK2 Ave.

Cootrac

Asociace asi 22 stánků, které prodávají výrobky řemeslné výroby najdete v Kigali. Najdete je ve starém skladu přímo v centru města. Prodejci jsou přátelští a i když suvenýry zde nejsou pokaždé stoprocentní originál, určitě vám udělají radost.

Výstup na vulkán Karisimbi

Karisimbi je jedním z nejkrásnějších sopečných vrcholů v národním parku. Celý trek na jeho vrchol trvá asi 2 dny vychází se z nadmořské výšky cca 2.600 m. Nejdříve se jde opravdu hustým porostem z lobélií a mohutných stromů. V prvním tábořišti asi ve výšce 3.500 m se rozbije tábořiště a vy si můžete vychutnat jedinečný výhled na všechny 4 velikány – Gahinga, Sabyinyo, Bisoke a Muhabura. Druhý den se vychází časně zrána, před svítáním a terén je již opravdu náročný, ale  odměna v podobě pohádkových panoramat za svitu ranního slunce stojí za to. Ani nemusíte vyšplhat úplně na vrchol, už cestou se stačí jen rozhlížet.

Congo Nile Trail

Je trasa podél jezera Kivu z Rubavu, pokračující po Rutsiro přes Karongi, Nyamasheke a končící v Rusizi Districtu. Je dlouhá necelých 230 km a obdivovat během ní můžete překrásnou krajinu s vysokými horami, lesy, plantážemi i průzračnou vodou jezera Kivu. Cestou navštívíte několik vesniček. Trasa se dá urazit celá 10denním pochodem nebo za 5 dní na kole. Spí se ve stanech. Na trasu se dá samozřejmě domluvit a v případě potřeby se dá ujít či ujet jen část z ní. Rezervaci můžete provézt na:  reservation@rwandatourism.com.

Trek do výzkumného centra Dian Fossey

Tento výlet trvající 3–4 hodiny vás povede nejkrásnějšími úseky lesů Hagenia-Hypericum v národním parku Volcanoes. Navštívíte dům Dian Fossey, místo, kde byla zavražděna, i hrob, kde je pohřbena. Cena je cca 75 USD za osobu a začíná se cca v 7 hodin ráno od parku Kinigi. Doporučujeme vzít si pevnou obuv, která jen tak nepromokne a trekovou hůl (hole). Povolení lze zakoupit v hlavní budově parku. Na trek není potřeba jakákoli rezervace.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu