Průvodce státem
Rwanda
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Rwandě

Jak do Rwandy

Do Rwandy se lze asi nejpohodlněji dostat letecky. Např. s aerolinkami KLM nebo Turkish Airlines, Inc. atd. se z Prahy dostanete až do hlavního města Kigali. Doba letu se průměrně pohybuje kolem 12 hodin, většinou se jednou či vícekrát přestupuje, což může ovlivnit dobu přepravy. Cena se pohybuje kolem 20.000 Kč na osobu za zpáteční letenku.

Pokud se rozhodnete do Rwandy jet autem, pak se sem nejlépe dostanete z Ugandy či z Tanzánie. Z Burundi nebo Konžské demokratické republiky se cesta z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Důležité je mít s sebou terénní auto. 

Jak se nejlépe dopravovat

Běžné taxi fungují stejně jako u nás, jen nejedou dříve, než jsou plní. Mnohdy se do šestimístného taxi vejde až 18 cestujících. Děti se totiž nepočítají, počítá se s tím, že sedí na dospělých.

Na dálkovou dopravu zde místní využívají autobusy společností Trinity, Jaguar Executive nebo Yahoo Car Express, které je za přiměřený peníz dovezou mezi Kigali, Kampalou a další destinace. Jedná se i o cestách do Tanzanie či Východního Konga. Také můžete jet minibusem, jezdí ze stejných míst jako autobusy. Vejde se do nich většinou 18 lidí. Lístek zakoupíte v pokladně před odjezdem, tarif bývá pevně stanoven.

Železniční doprava zde zatím neexistuje, nicméně Čína na východním pobřeží začala stavět železnici, která by měla vést z Mombasy až do Burundi s odbočkou do Súdánského Džuba. Protne tak 5 zemí (Keňu, Ugandu, Rwandu, Burundi a Jižní Súdán). Zatím končí v Nairobi.

V případě, že si budete chtít projet Rwandu sami, můžete si pronajmout auto od společnosti Self Drive Rwanda, např. Land Cruiser 4x4 vás vyjde od 120 USD na den. Pro řízení auta je však potřeba mít mezinárodní řidičský průkaz. Někdy se také více vyplatí pronajmout si auto i s řidičem.

Pokud se rozhodnete přivézt si vlastní auto, pak je potřeba si zakoupit tzv. Carte d´Entrée, kterou policie často kontroluje. Nezapomeňte také na pořádné pojištění, hasicí přístroj či trojúhelníky.

Stav silnic je již dnes v dobrém stavu. Z původních prašných cest jsou dnes krásně zpevněné komunikace především v okolí velkých měst, nechybí ani směrové ukazatele. S prašným povrchem samozřejmě počítejte v odlehlejších oblastech nebo v národních parcích.

Leteckou dopravu zde zajišťuje společnost RwandAir z hlavního města Kigali. Provozuje přepravu mezi městy Kigali a Kamembe. Z letiště Kigali pak startují mezinárodní lety.

Lodní doprava do Konžské demografické republiky a následně cesta autem až do Rwandy se po stránce bezpečnosti nedoporučuje.

Silnice Rwanda

Země tisíců kopců

Rwanda zvaná „země tisíce kopců“ je vděčná za toto přízvisko svému vulkanickému původu. Poměrně malá země skrývá deštné pralesy, savany, buše i velká jezera. Vyrazte do „Švýcarska afriky“, do kouzelné země nejen za horskými gorilami. 

Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 30 dní získáš on–line na migration.go.wr.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Období návštěvy zvol dle očekávané činnosti.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 3x do roka a ušetříš 30%.
Akční nabídky