Rwanda
Rwanda

Co vidět a navštívit v Rwandě

18 míst co vidět v Rwandě

Rwanda

Národní park Volcanoes

Je světoznámý především jako poslední útočiště goril horských. Skládá se ze 7 vrcholů velkých sopek a už jen název pohoří Virunga (ve svahilštině „sopka“), naznačuje přítomnosti vulkánů. Nachází se severně od jezera Kivu. Gorily jako první Evropan spatřil německý důstojník a badatel Robert von Beringei, po němž je gorila horská pojmenovaná jako Gorilla beringei beringei. Počty goril horských prudce klesaly, místní jim káceli okolní lesy kvůli…

Zobrazit místo
Nyungwe Forest

Národní park Nyungwe Forest

Je jednou z nejdůležitějších oblastí biodiverzity. Na jeho území se nachází jeden z nejstarších deštných pralesů v Africe. Park vybízí ke skvělé pěší turistice, během níž můžete sledovat šimpanzy zvyklé na lidské návštěvy. Národní park je rozdělen na 2 cesty – Huye-Cayngugu. Turisté mají možnost vstoupit do parku buď díky centru Uwinka, nebo Gisakura. Za jednodenní sledování šimpanzů zaplatíte cca 90 USD, pokud se sem budete vracet a budete je…

Zobrazit místo
Akagera

Národní park Akagera

Se rozkládá na 1.200 km2 ve východní Rwandě. Byl založen roku 1934 na ochranu zvířat a vegetace. Park dostal jméno podle řeky Kagera, která se line podél východní hranice a napájí několik jezer (také jezer Ihema). Park zahrnuje také největší mokřinu ve východní a střední Africe. Ročně jej navštíví přes 36.000 turistů. Je domovem velké africké pětky – lva, leoparda, slona, nosorožce a buvola. Permit do parku se pohybuje kolem 35 USD za osobu/den.

Zobrazit místo
Rusumo Falls

Vodopád Rusumo

Rusumo je vodopád ležící na řece Kagera, na hranicích mezi Rwandou a Tanzánií. Vodopád je asi 15 m vysoký a cca 40 m široký. Na řece je také elektrárna na výrobu energie, díky níž mají přistup k elektřině v Tanzanii, Rwandě i Burundi.

Zobrazit místo
Kamiranzovu

Vodopád Kamiranzovu

Je jedním z důvodů, proč navštivit park Nyungwe. Za namáhavým trekem, během něhož můžete zkoumat místní faunu i flóru, budete odměněni ohromujícím vodopádem.  Vodopád je rozdělen na 2 části – dolní – rozprostírající se na obrovských skalách, kde je ideální místo k poskytnutí fotografií, zatímco druhá – horní je před padající vodou.  V parku Nyungwe máte jedinečnou příležitost projít se po lanovém mostě (jediném ve východní Africe) a obdivovat…

Zobrazit místo
Rwanda

Vodopád Ndaba

Je součástí Ndaba Rock v Karongi. Je vysoký kolem 100 m a své jméno dostal podle muže Ndaby, který podle místních zde zemřel za to, že neměl solidární chování.

Zobrazit místo
Rwanda

Vodopády Gishwati

Vodopády naleznete v rezervaci Giswati. Sice tento vodopád nepatří mezi největší či nejsilnější, ale určitě si zaslouží vaši pozornost.

Zobrazit místo
Čajové plantáže

Plantáže kávy a čaje

Plantáže kávy a čaje jsou dalším místem, které můžete ve Rwandě navštívit. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří část parku Nyungwe – Gisovu a Gisakura. Čaj patří mezi nejvýznamější položky vývozu Rwandy. Díky vulkanické půdě a mírnému klimatu vytváří ideální podmínky pro jeho pěstování. Návštěvníci mohou vidět, jak se čaj sklízí, zpracovává i si ho ochutnat. Další významnou položkou je káva, která jde také z většiny na export. Sklizeň je…

Zobrazit místo
Gisenyi

Veřejná pláž v Gisenyi

Pláž pod hlavním městem je oblíbeným místem ke smočení. Vody jsou zde sice šedozelené a písek je hrubý a nažloutlý, je ale vítanou příležitostí, jak si odpočinout a zchladit se. Ubytovat se můžete v jednom z místních hotelů přímo na břehu jezera.

Zobrazit místo
Rwanda

Národní muzeum Rwandy

Bylo dáno městu jako dar od Belgie, a to v roce 1989, aby připomnělo 25 let nezávislosti. Samotnou budovu zaručeně poznáte, je tou nejkrásnější ve městě. Zahrnuje nejlepší entografické a archeologické sbírky. Výstava se rozkládá v 7 výstavních halách.  Návštěva muzea rozhodně stojí za to, setkat se zde můžete i s živými bubeníky a tanečníky, kteří celý dojem z výstavy ještě umocňují.

Zobrazit místo
Rwanda

Muzeum Rukari

Muzeum je jedním z důvodů, proč turisté navštěvují Nyanzu. Ta byla v minulosti srdcem Rwnady a sídlem monarchie. Je zde zrekonstruován tradiční starý palác Mwami společně s dalšími budovami. V něm naleznete masivní královské lůžko a nejrůznější nádoby. O kousek vedle je umístěn nový palác z koloniální sféry – Palác krále Mutara III Rudahigwa. Setkáte se tu s bohatou historií, avšak v paláci není možné fotografovat.  

Zobrazit místo
Rwanda

Iby iwacu culture village

Vesnice Iby´iwacu leží asi 15 minut jízdy od Sabyinyo Silverback Lodge a stojí za to ji navštívit. Budete mít pocit, jako byste se vrátili v čase. Obdivovat zde můžete tradiční dům krále, sledovat místního lékaře, jak připravuje léky z bylinné směsi, vyzkoušet si můžete práci s lukem a šípy a užijete si místní tanec i hudbu. Za vstup počítejte minimálně s 20 USD.

Zobrazit místo
Rwanda

Hotel Rwanda

V místním hotelu Rwanda si můžete posedět i občerstvit se. Hotel znáte ze stejnojmenného filmu.

Zobrazit místo
Památník genocidy v Kigali

Památník genocidy v Kigali

Nezapomínejte na tragickou událost, která se ve Rwandě odehrála. Díky tomuto památníku se můžete dozvědět, proč genocida vznikla. Památník je místem posledního odpočinku cca 250.000 obětí. 

Zobrazit místo
Rwanda

Památník tábora v Kigali

Deset kamenných sloupů, které zde naleznete, označuje místo, kde bylo první den genocidy zavražděno 10 belgických mírových jednotek OSN. Každý ze sloupů zde představuje jednoho z vojáků. Horizontální řez v něm, pak jeho věk. Budova, v níž vojáci zemřeli, je nyní malou výstavou o genocidě.

Zobrazit místo
Rwanda

Památník genocidy Nyanza

Najdete ho v Kicukiro, směrem k letišti. Jedná se o masový hrob údajně 5.000 Tutsi, kteří zde byli masakrováni.

Zobrazit místo
Rwanda

Kostel Iglesia St Pierre

Krásný kamenný kostel s kouzelně vitrážovými okny a barevnými mozaikami uvnitř je místem klidu. I zde patří část kostela vzpomínce na genocidu.

Zobrazit místo
Rwanda

Kostel Ntarama

Kostel, nacházející se asi 25 km jižně od Kigali, který byl ponechán po genocidě tak, jak byl zničen. Jen těla byla odklizena, ale setkat se zde můžete stále se spoustou kusů oděvů pohozených na zemi. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Rwandy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 09. 2022
Navrhni úpravu