Cestování Covid-19

Turistické cesty do Rwandy jsou možné bez omezení po předložení maximálně 72 hodin starého negativního PCR testu. Stejně tak po návratu do ČR, ačkoliv byla Rwanda zařazena na seznamu EU jako bezpečná země, je třeba podstoupit znovu testování nebo karanténu.

Zdraví

Cesty do národních parků provozujte jen prostřednictvím cestovních kanceláří (přímo z Kigali, ale lepší je mít to zařízené předem). Bez povolení Rwanských kanceláří je vstup do národních parků zakázán. Dále se doporučuje opustit parky přes setměním.

Voda z vodovodního řádu se dá použít ke konzumaci až po převaření nebo po přečištění tabletami.

Při cestě do Rwandy opravdu nepodceňujte cestovní pojištění a  zajistěte si řádné již před odletem. 

Kriminalita

Z hlediska bezpečnosti je v současnosti Rwanda považována za klidnou zemi. Setkat se zde můžete spíše s pouliční krádeží menšího rozsahu. Dbejte tedy vždy zvýšené bezpečnosti a nevstupujete do zapadlých ulic a uliček.

Doporučuje se ale vyvarovat se návštěv vesnic při hranicích s Konžskou demokratickou republikou, z důvodů ojedinělých útoků geril v této oblasti.  Při cestování se vyhněte Burundi, Konžské demokratické republiky – cesta autem i cesta lodí se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.

Fotografování vládních budov je přísně zakázáno.

Také se zde nesmí používat igelitové sáčky a tašky. Místo nich na letišti každý turista obdrží ekologický obal.

Riziko katastrof

Rwanda patří mezi seismicky aktivní země. V případě zemětřesení je třeba dbát pokynů odborníků, např. na stránkách Záchranný kruh, které doporučujeme si nastudovat před odletem do jakékoli seismicky aktivní země.

Internet a elektřina

Nejčastější typ zástrček ve Rwandě je typ C neboli zástrčka se 2 hroty. Stejný tvar, jako se používá v Evropě. Takže si s redukcí nemusíte lámat hlavu. 

Meně častý je typ J, který se hojně využívá ve Švýcarsku nebo Lichnštejnsku. Má 3 kolíky.

Internet je dobře dostupný ve městech, hotelech, barech i restauracích. Počítejte však s pomalejší rychlostí. Pokud se budete chtít připojit na internet i ve vzdálenějších místech Rwandy, pak se doporučuje dokoupit si místní simkartu s daty. 

Důležité kontakty

Zde uvádíme telefonní čísla, která by se mohla hodit:

  • První pomoc – 112 
  • Hasiči – 111
  • Policie – 113
  • Nemocnice King Faycal Hospital – 85397, 82421 (nejlépe vybavená)

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu