Senegal

9 míst co vidět v Senegalu

Dakar

Mešita Dakar

Je největším západoafrickým přístavem a zároveň nejzápadnějším městem Afriky. V jeho aglomeraci žije 2,45 milionu obyvatel a toto číslo se neustále zvyšuje (hodně lidí zde přes týden pracuje a o víkendu jezdí domů). Ve směsici budov objevíte moderní sídla velkých firem, staré koloniální domy, rušné trhy, vyhlášené restaurace a nespočet hotelů. Dakar pulzuje rušnou atmosférou dnem i nocí, na ulici se stále něco děje – pouliční prodavači prodávají pozdě do noci své zboží a občerstvení, místní ženy připravují po celý den jídlo a se setměním smaží chuťově zajímavé sladké i slané pamlsky, do toho všeho běhají a křičí děti.

V Dakaru se mísí vliv křesťanství a islámu, proto vedle kostelů stojí v centru města i Velká mešita a medína. V centru města můžete navštívit také nejrůznější muzea nebo si jen tak užívat na malebných písečných plážích. Na vašem itineráři by neměly chybět ani rušné trhy Kermel a Sandaga. U obchodníků ochutnáte čerstvé kokosy, koupíte dřevořezby a šperky či tradiční oblečení. 

Muzea ani památky nemají webové stránky, kde byste se mohli dočíst základní informace, takže až na místě zjišťujete, že jsou muzea dlouhodobě uzavřena (např. Muzeum moře na ostrově Gorée) či že vůbec neexistují (maják na nejzápadnějším cípu Dakaru) – cizojazyční tištění průvodci jsou navíc zastaralí a nespolehliví. POZOR – Neočekávejte muzea západoevropského typu. Sbírky ani technické vybavení se zde moc neaktualizuje. Co můžete s jistotou čekat, je vysoké vstupné pro cizince. 

Doporučujeme navštívit: 

IFAN Museum (African Arts Museum) Place de Soweto, Dakar, Senegal

tripadvisor.com/ShowForum-g293831-i9219-Dakar_Dakar_Region.html

Ostrov Gorée (3 km od Dakaru) – POZOR z dakarského přístavu by měl jezdit každou hodinu trajekt (cesta trvá 30 minut), ten odjíždí hned po naplnění a nedrží se jízdního lodního řádu. To stejné platí i pro cestu z ostrova Gorée, kde nám loď „ujela“ před nosem. Další POZOR platí pro nošení cestovních dokladů. Bez platného pasu vás na ostrov nepustí (doklady kontroluje policie při vstupu do přístaviště). Lístek se musí zaplatit v hotovosti na pokladně a stojí 5.200 CFA/zpáteční cesta.

portdakar.sn/en/nos-services/trafic-passager/dakar-goree

Chystáš se do Senegalu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.