Sierra Leone
Sierra Leone

Co dělat v Sierra Leone

Vodní radovánky 

Ať už jedete do Sierry Leone za obchodem či poznávacím dobrodružstvím, neměli byste opomenout návštěvu jedné z mnoha místních pláží. Země disponuje desítkami kilometrů více či méně udržovaných pláží, z nichž si tu svou vybere každý. Písky přímo ve Freetownu slouží spíše pro sport a popíjení, dále od hlavního města jsou naopak vyhledávány pro relax. Hlavní výhodou sierských pláží je nízký počet jejich návštěvníků, díky čemuž si občas můžete připadat jako na opuštěném ostrově uprostřed Karibiku. 

Parky a rezervace 

V celé zemi se nachází 2 národní parky a 1 velká přírodní rezervace. Přestože se svým věhlasem nemohou rovnat např. Keni nebo Tanzanii, mají i tato místa své kouzlo. Jedním z důvodů je i fakt, že je navštěvuje jen minimum turistů, tudíž si stále ponechali svou autentičnost. Alternativou pro menší dobrodruhy pak může být snadno dostupná šimpanzí rezervace. 

Ostrovy 

Vzhledem ke své přímořské poloze disponuje Sierra Leone i mnoha ostrovy, z nichž pár stojí za návštěvu. Většina ostrovů nabízí kromě přírody a pláží i zajímavé historické konsekvence, jelikož bývaly využívány k transportu otroků. Na některých se dokonce zachovaly zbytky koloniálních pevností. Přeprava na jednotlivé ostrovy navíc nebývá složitá, což přímo vybízí k jejich návštěvě. 

Městský život 

Městský život se v Sieře Leone odehrává především ve Freetownu. Hlavní město je zároveň zdaleka největší a kulturně i ekonomicky nejvýznamnější. Přestože se hlavní turistická lákadla Sierry Leone nachází na venkově, za návštěvu stojí i Freetown. Těšit se můžete na více či méně tradiční muzea, autentická tržiště, dlouhé pláže, bohatý noční život či kuchyně z různých koutů světa. Další sierská města již svým významem zaostávají, a platí tudíž, že spíše než menší města pro vás budete spíš vy lákadlem pro jejich obyvatele. 

Treking 

Sierra Leone nenabízí příliš trekingových příležitostí, jak je známe z Evropy. Jednu specialitu bychom tady však přece jen našli. 888 metrů vysoký Picket Hill představuje alternativu pro všechny turisty znuděné našimi kvalitně značenými cestami a postrádající dobrodružství. 

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.