Průvodce státem
Sierra Leone
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Sierra Leone

Vodní radovánky 

Ať už jedete do Sierry Leone za obchodem či poznávacím dobrodružstvím, neměli byste opomenout návštěvu jedné z mnoha místních pláží. Země disponuje desítkami kilometrů více či méně udržovaných pláží, z nichž si tu svou vybere každý. Písky přímo ve Freetownu slouží spíše pro sport a popíjení, dále od hlavního města jsou naopak vyhledávány pro relax. Hlavní výhodou sierských pláží je nízký počet jejich návštěvníků, díky čemuž si občas můžete připadat jako na opuštěném ostrově uprostřed Karibiku. 

Parky a rezervace 

V celé zemi se nachází 2 národní parky a 1 velká přírodní rezervace. Přestože se svým věhlasem nemohou rovnat např. Keni nebo Tanzanii, mají i tato místa své kouzlo. Jedním z důvodů je i fakt, že je navštěvuje jen minimum turistů, tudíž si stále ponechali svou autentičnost. Alternativou pro menší dobrodruhy pak může být snadno dostupná šimpanzí rezervace. 

Ostrovy 

Vzhledem ke své přímořské poloze disponuje Sierra Leone i mnoha ostrovy, z nichž pár stojí za návštěvu. Většina ostrovů nabízí kromě přírody a pláží i zajímavé historické konsekvence, jelikož bývaly využívány k transportu otroků. Na některých se dokonce zachovaly zbytky koloniálních pevností. Přeprava na jednotlivé ostrovy navíc nebývá složitá, což přímo vybízí k jejich návštěvě. 

Městský život 

Městský život se v Sieře Leone odehrává především ve Freetownu. Hlavní město je zároveň zdaleka největší a kulturně i ekonomicky nejvýznamnější. Přestože se hlavní turistická lákadla Sierry Leone nachází na venkově, za návštěvu stojí i Freetown. Těšit se můžete na více či méně tradiční muzea, autentická tržiště, dlouhé pláže, bohatý noční život či kuchyně z různých koutů světa. Další sierská města již svým významem zaostávají, a platí tudíž, že spíše než menší města pro vás budete spíš vy lákadlem pro jejich obyvatele. 

Treking 

Sierra Leone nenabízí příliš trekingových příležitostí, jak je známe z Evropy. Jednu specialitu bychom tady však přece jen našli. 888 metrů vysoký Picket Hill představuje alternativu pro všechny turisty znuděné našimi kvalitně značenými cestami a postrádající dobrodružství. 

Božské pláže a přátelští lidé 

Sierra Leone leží v západní Africe. Většinu hranic sdílí s Guineou, jen na jihovýchodě sousedí s Libérií a na jihozápadě její břehy omývá Atlantský oceán. 

Sierra Leone se v posledních letech zapsala do povědomí veřejnosti především krvavou občanskou válkou a problémy s ebolou. Obě tyto hrozby jsou však již několik let passé, a tudíž turistům nic nebrání začít objevovat další destinaci. Ač to možná na první pohled není zřejmé, těšit se můžete na velice přátelské lidi, kteří na rozdíl od mnoha Afričanů ještě nejsou zvyklí na turisty. Mimo to na vás čekají nekonečné, liduprázdné pláže s bílým pískem, národní parky s typickou africkou florou a faunou či nezaměnitelná atmosféra afrického velkoměsta.  

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Víza
Vízum za 100 €
Turistická víza na 30 dní získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad–duben
Bez deště a snesitelné teploty. V létě je dusno a často prší.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu