Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sierra Leone
Počasí během roku

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

30 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí v Sierra Leone

Během celého roku můžete počítat s tropickými teplotami mezi 30 a 40 °C přes den a jen o trochu méně přes noc. Díky minimálním rozdílům mezi dnem a nocí si s sebou do Sierry prakticky nemusíte brát jakékoli teplejší oblečení. Jediným důvodem, proč netrávit veškerý čas v kraťasech a tílku, je ochrana proti silnému sluníčku a částečně také proti komárům. 

Zatímco teploty zůstávají více méně konstantní, značné rozdíly panují v dešťových srážkách. Zatímco během období sucha (listopad–duben) prší jen výjimečně, v období dešťů (květen–říjen) je potřeba počítat se srážkami každý den. Nutno mít na paměti, že déšť má kromě běžného diskomfortu za následek i zhoršení už tak špatné sjízdnosti silnic, sesuvy půdy a všeobecné snížení úrovně hygienických podmínek. 

Podél pobřeží a v jeho blízkém okolí vás bude příjemně ochlazovat čerstvý mořský vítr. Jakmile však zavítáte do vnitrozemí, počítejte, že naplno pocítíte sierské vysoké teploty. 

Jelikož jedno z největších turistických lákadel Sierry Leone jsou pláže, je nutné zmínit i teplotu přilehlého oceánu. A ta je velice příjemná – podle oficiálních statistik dosahuje průměrná celoroční teplota 28 °C.

Kdy jet do Sierra Leone

Nejlepšími měsíci pro cestu do Sierry Leone jsou tedy listopad až duben, kdy je nejmenší šance, že zmoknete. Ve zbylých měsících bychom cestu vážili jen v nejnutnějších případech.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu