Sierra Leone
Sierra Leone

Počasí v Sierra Leone a kdy sem jet

Počasí v Sierra Leone

Během celého roku můžete počítat s tropickými teplotami mezi 30 a 40 °C přes den a jen o trochu méně přes noc. Díky minimálním rozdílům mezi dnem a nocí si s sebou do Sierry prakticky nemusíte brát jakékoli teplejší oblečení. Jediným důvodem, proč netrávit veškerý čas v kraťasech a tílku, je ochrana proti silnému sluníčku a částečně také proti komárům. 

Zatímco teploty zůstávají více méně konstantní, značné rozdíly panují v dešťových srážkách. Zatímco během období sucha (listopad–duben) prší jen výjimečně, v období dešťů (květen–říjen) je potřeba počítat se srážkami každý den. Nutno mít na paměti, že déšť má kromě běžného diskomfortu za následek i zhoršení už tak špatné sjízdnosti silnic, sesuvy půdy a všeobecné snížení úrovně hygienických podmínek. 

Podél pobřeží a v jeho blízkém okolí vás bude příjemně ochlazovat čerstvý mořský vítr. Jakmile však zavítáte do vnitrozemí, počítejte, že naplno pocítíte sierské vysoké teploty. 

Jelikož jedno z největších turistických lákadel Sierry Leone jsou pláže, je nutné zmínit i teplotu přilehlého oceánu. A ta je velice příjemná – podle oficiálních statistik dosahuje průměrná celoroční teplota 28 °C.

Tabulka teplot během roku

Sierra Leone - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
30 °C
únor
jasno
30 °C
březen
jasno
30 °C
duben
jasno
31 °C
květen
přeháňky
31 °C
červen
přeháňky
30 °C
červenec
déšť
28 °C
srpen
déšť
28 °C
září
déšť
29 °C
říjen
déšť
30 °C
listopad
přeháňky
30 °C
prosinec
prázdné
30 °C

Kdy jet do Sierra Leone

Nejlepšími měsíci pro cestu do Sierry Leone jsou tedy listopad až duben, kdy je nejmenší šance, že zmoknete. Ve zbylých měsících bychom cestu vážili jen v nejnutnějších případech.

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 05. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.