Průvodce státem
Sierra Leone
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Sierra Leone

Vízum 

Pro vstup do země potřebujete vízum, které obstaráte na velvyslanectví Sierry Leone v Berlíně nebo Moskvě. Single entry víza jsou platná na 3 měsíce, multiple entry na 6 měsíců. Vyřízení může trvat až 4 týdny, platí se poplatek 100 EUR za jednovstupová, resp. 150 EUR za vícevstupová.  

Pro aktuální informace ohledně vízového procesu kontaktujte českou ambasádu v Ghaně. Podmínky se mohou měnit. 

Další dokumenty 

Při žádání o vízum musíte prokázat, že máte zajištěné ubytování a koupenou zpáteční letenku. K formuláři je nutné přiložit i 2 pasové fotografie. Váš pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data plánovaného pobytu. 

Očkování 

Při vstupu do země vám může být zkontrolován mezinárodní očkovací průkaz, v němž musíte mít záznam o očkování proti žluté zimnici. Ostatní vakcíny a dispozice antimalariky jsou již dobrovolné. 

Celní předpisy 

Dovoz a vývoz místní měny je povolen pouze do ekvivalentu 5 USD. Bezcelní dovoz je možný u předmětů osobní potřeby, které nejsou dováženy za účelem dalšího prodeje. Bez vývozního povolení je zakázáno vyvážet diamanty. Aktuální úpravu je třeba ověřit při podání žádosti o vízum. 

Božské pláže a přátelští lidé 

Sierra Leone leží v západní Africe. Většinu hranic sdílí s Guineou, jen na jihovýchodě sousedí s Libérií a na jihozápadě její břehy omývá Atlantský oceán. 

Sierra Leone se v posledních letech zapsala do povědomí veřejnosti především krvavou občanskou válkou a problémy s ebolou. Obě tyto hrozby jsou však již několik let passé, a tudíž turistům nic nebrání začít objevovat další destinaci. Ač to možná na první pohled není zřejmé, těšit se můžete na velice přátelské lidi, kteří na rozdíl od mnoha Afričanů ještě nejsou zvyklí na turisty. Mimo to na vás čekají nekonečné, liduprázdné pláže s bílým pískem, národní parky s typickou africkou florou a faunou či nezaměnitelná atmosféra afrického velkoměsta.  

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Víza
Vízum za 100 €
Turistická víza na 30 dní získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad–duben
Bez deště a snesitelné teploty. V létě je dusno a často prší.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu