Cestování Covid-19

Od 4.6. je vstup na Slovensko možný zcela bez omezení na libovolně dlouhou dobu, hraniční kontroly jsou zrušeny.

Zpět na seznam míst co vidět na Slovensku
Řeka Hron

Banská Bytrica

Banská Bystrica je krásné místo, kdysi spojené s hornictvím, ale v moderních dějinách známé zejména jako místo začátku Slovenského národního povstání (lidové povstání během 2. světové války proti Němcům).

Dnes na památku této události stojí v Banské Bystrici muzeum, které určitě nevynechejte. Z Banské Bystrice směrem na sever leží Nízké Tatry a jejich jižní svahy – turistika, lyžování, wellness. Vyzkoušejte splav Hrona.

Pokud se vydáte na jih přes Zvolen a Zvolenský zámek, dostanete se do Banské Štiavnice a Kremnice. Odbočte z hlavní silnice, podívejte se, jak se razí mince s světoznámé mincovně v Kremnici, zjistěte, co je to tajch, vyběhněte na kalvárii v Banské Štiavnici, najděte salamadra a večer si dejte pravé hornické pivo.

Ještě více na jih a mírně na východ vás čeká muzeum loutek a jedlé kaštany v Modrém Kameni a neobjevená krása malých vesniček na jihu středního Slovenska. Vezměte kolo, GPS a pusťte se do objevování. Setkání se srnou nebo jelenem je skoro jisté. Ochutnejte víno z Movin.

  • Naviguj: 48.7372, 19.1431

Další místa na Slovensku

Avatar uživatele Miriam Braskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 hod
Navrhni úpravu