Zpět na seznam míst co vidět na Slovensku
Řeka Hron

Banská Bytrica

Banská Bystrica je krásné místo, kdysi spojené s hornictvím, ale v moderních dějinách známé zejména jako místo začátku Slovenského národního povstání (lidové povstání během 2. světové války proti Němcům).

Dnes na památku této události stojí v Banské Bystrici muzeum, které určitě nevynechejte. Z Banské Bystrice směrem na sever leží Nízké Tatry a jejich jižní svahy – turistika, lyžování, wellness. Vyzkoušejte splav Hrona.

Pokud se vydáte na jih přes Zvolen a Zvolenský zámek, dostanete se do Banské Štiavnice a Kremnice. Odbočte z hlavní silnice, podívejte se, jak se razí mince s světoznámé mincovně v Kremnici, zjistěte, co je to tajch, vyběhněte na kalvárii v Banské Štiavnici, najděte salamadra a večer si dejte pravé hornické pivo.

Ještě více na jih a mírně na východ vás čeká muzeum loutek a jedlé kaštany v Modrém Kameni a neobjevená krása malých vesniček na jihu středního Slovenska. Vezměte kolo, GPS a pusťte se do objevování. Setkání se srnou nebo jelenem je skoro jisté. Ochutnejte víno z Movin.

  • Naviguj: 48.7372, 19.1431

Další místa na Slovensku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Miriam Braskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu