Slovensko
Slovensko

8 míst co vidět na Slovensku

Banská Bytrica

Řeka Hron

Banská Bystrica je krásné místo, kdysi spojené s hornictvím, ale v moderních dějinách známé zejména jako místo začátku Slovenského národního povstání (lidové povstání během 2. světové války proti Němcům).

Dnes na památku této události stojí v Banské Bystrici muzeum, které určitě nevynechejte. Z Banské Bystrice směrem na sever leží Nízké Tatry a jejich jižní svahy – turistika, lyžování, wellness. Vyzkoušejte splav Hrona.

Pokud se vydáte na jih přes Zvolen a Zvolenský zámek, dostanete se do Banské Štiavnice a Kremnice. Odbočte z hlavní silnice, podívejte se, jak se razí mince s světoznámé mincovně v Kremnici, zjistěte, co je to tajch, vyběhněte na kalvárii v Banské Štiavnici, najděte salamadra a večer si dejte pravé hornické pivo.

Ještě více na jih a mírně na východ vás čeká muzeum loutek a jedlé kaštany v Modrém Kameni a neobjevená krása malých vesniček na jihu středního Slovenska. Vezměte kolo, GPS a pusťte se do objevování. Setkání se srnou nebo jelenem je skoro jisté. Ochutnejte víno z Movin.

Chystáš se na Slovensko?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Miriam Braskova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.