Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Slovensko
Teploty jsou podobné, na horách o něco nižší

-1 °C

1 °C

7 °C

13 °C

18 °C

21 °C

24 °C

24 °C

19 °C

12 °C

4 °C

0 °C

Počasí na Slovensku

Pro Slovensko jsou typické 4 roční období.

Jaro se vyznačuje zvýšeními vodními hladinami a často proměnlivým počasím, může sněžit, pršet i svítit slunce. Léto je relativně teplé, s letními bouřkami a občasným možným ochlazením. Podzim je obvykle suchý, prší až v druhé polovině a postupně se ochlazuje. V lesnatých částech země padá listí a více se pohybuje zvěř (vysoká zvěř, divoká prasata, lišky a medvědi). Zima je chladná, sníh se vyskytuje na celém území Slovenska, ve městech a na jihu země se však dlouhodobě neudrží.

V severních a horských oblastech Slovenska jsou teploty obecně nižší a sněhová pokrývka může setrvat i týdny. V jižních oblastech bývá tepleji a sníh je spíše výjimečný.

Kdy jet na Slovensko

Nejteplejší počasí je v červenci a srpnu, tehdy jsou však i školní prázdniny, takže všude je mnoho domácích turistů. Pro turistiku a návštěvu země jako takové doporučujeme květen, resp. září. Jsou to měsíce, kdy je počasí příjemné, ne však horké a turistů není mnoho. Pokud se chystáte lyžovat, tak přijeďte v lednu–březnu, tehdy bývá nejvíce sněhu. Jarní lyžování může trvat až do začátku dubna. Do lázní se dá přijet vždy. Během vánočních svátků mají však mnohé omezený provoz.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Miriam Braskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu