Průvodce státem
Španělsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity ve Španělsku

Surfování

Pokud chcete zkusit surfování, zvolte město San Sebastian. Patří mezi jedno z nejvhodnějších míst k surfování. Je zde několik škol, kde si můžete zaplatit kurz. Pokud máte rádi windsurfing a kitesurfing, navštivte město Tarifa, které leží na jihu Španělska. Všeobecně jsou pro surfování vhodné Kanárské ostrovy. 

Pláže

Pláže naleznete okolo celého pobřeží Španělska. Všechny pláže jsou veřejné. Mezi nejlepší pláže patří La Concha Beach v San Sebastianu, Playa de Muro Beach na Mallorce, Playa de Bolomia v města Tarifa. 

Mallorca pláž

Městská turistika

Pokud vás baví chození po památkách, tak můžete navštívit například Madrid, Barcelonu, Valencii, Granadu či Córdobu. Ve všech výše uvedených si každý přijde na své. Nemusíte procházet jen historické památky, ale můžete si užít jen španělskou energii a dobré jídlo. 

Nakupování 

Pokud jedete do Španělska za nákupy, vyplatí se vám pořídit kožené zboží, bundy, kabelky a boty. Jejich cena je oproti České republice nesrovnatelná a stejně tak kvalita. Mezi tradiční suvenýry patří keramika, koberce a krajky. Gurmáni si dovezou kvalitní olivový olej a koření. Kromě malých obchodů a pouličních stánků navštivte proslulý obchodní dům El CorteInglés. 

Parky rezervace

Ve Španělsku se nachází patnáct národních parků. Mezi nejnavštěvovanější patří Národní park Picos de Europa. Rozkládá se na ploše 64.660 ha. Představuje vápencové pohoří a nachází se 20 km od pobřeží Biskajského zálivu. Jeho nejvyšším bodem je Torre de Cerredo tyčící se do výšky 2.648 m n. m.

Zimní sporty a střediska

Lyžovat se ve Španělsku dá! Nejznámější středisko je Sierra Nevada v blízkosti města Granada. Lyžařský areál se skládá ze šesti dílčích oblastí: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador a Río.

Země slunce a dobrého jídla

Španělské království se nachází na Pyrenejském poloostrově. Na západní straně sousedí s Portugalskem, na severu hraničí s Francií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělsku také patří Kanárské ostrovy, které leží v Atlantickém oceánu, a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Španělsko omývá z východu Středozemní moře, Atlantský oceán ze západu a na severu se nachází Biskajský záliv.

Španělsko je země dobrého jídla, pití a především hřejivého slunce. Za teplem se zde člověk může vydat kdykoli díky Kanárským ostrovům, kde je teplo opravdu pořád.

Průvodce pro tebe napsal Katelin CZ
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Na koupání převážně během léta, za poznáváním kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 51 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu