Španělsko - Valencia
Španělsko

Co dělat ve Španělsku

Surfování

Pokud chcete zkusit surfování, zvolte město San Sebastian. Patří mezi jedno z nejvhodnějších míst k surfování. Je zde několik škol, kde si můžete zaplatit kurz. Pokud máte rádi windsurfing a kitesurfing, navštivte město Tarifa, které leží na jihu Španělska. Všeobecně jsou pro surfování vhodné Kanárské ostrovy. 

Pláže

Pláže naleznete okolo celého pobřeží Španělska. Všechny pláže jsou veřejné. Mezi nejlepší pláže patří La Concha Beach v San Sebastianu, Playa de Muro Beach na Mallorce, Playa de Bolomia v města Tarifa. 

Městská turistika

Pokud vás baví chození po památkách, tak můžete navštívit například Madrid, Barcelonu, Valencii, Granadu či Córdobu. Ve všech výše uvedených si každý přijde na své. Nemusíte procházet jen historické památky, ale můžete si užít jen španělskou energii a dobré jídlo. 

Nakupování 

Pokud jedete do Španělska za nákupy, vyplatí se vám pořídit kožené zboží, bundy, kabelky a boty. Jejich cena je oproti České republice nesrovnatelná a stejně tak kvalita. Mezi tradiční suvenýry patří keramika, koberce a krajky. Gurmáni si dovezou kvalitní olivový olej a koření. Kromě malých obchodů a pouličních stánků navštivte proslulý obchodní dům El CorteInglés. 

Parky rezervace

Ve Španělsku se nachází patnáct národních parků. Mezi nejnavštěvovanější patří Národní park Picos de Europa. Rozkládá se na ploše 64.660 ha. Představuje vápencové pohoří a nachází se 20 km od pobřeží Biskajského zálivu. Jeho nejvyšším bodem je Torre de Cerredo tyčící se do výšky 2.648 m n. m.

Zimní sporty a střediska

Lyžovat se ve Španělsku dá! Nejznámější středisko je Sierra Nevada v blízkosti města Granada. Lyžařský areál se skládá ze šesti dílčích oblastí: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador a Río.

Chystáš se do Španělska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.