Španělsko - Valencia
Španělsko

Co vidět a navštívit ve Španělsku

21 míst co vidět ve Španělsku

Koupání a pláže, Costa de la Luz

Costa de la Luz

Průvodce regionem

Costa de la Luz v překladu znamená „světelné pobřeží“ a název správně napovídá, na co se tu můžete těšit.

Zobrazit místo
Puerto Banús Marbella

Costa del Sol

Průvodce regionem

Pobřeží Costa del Sol patří k nejvýznamnějším dovolenkovým místům ve Španělsku. Pobřeží s mnoha slavnými letovisky se táhne v délce až 200 km s pásem letovisek jako je Málaga, Marbella, Fuengirola, Benalmádena či Nerja a těmi nejlepšími podmínkami pro plážovou dovolenou v celé zemi.

Zobrazit místo
Fuerteventura Cofete

Fuerteventura

Průvodce městem

Fuerteventura má mnoho přívlastků – větrný ostrov, malá sestra Sahary – ale nabízí zajisté i víc než jen vítr a písek. Každý z kanárských ostrovů je unikátní svou barvou. Zelené Tenerife, černé Lanzarote, hnědá Fuerteventura s tyrkysovou vodou...

Zobrazit místo
Tejeda

Gran Canaria

Průvodce ostrovem

Třetí největší kanárský ostrov láká turisty na nesmírně rozmanitou krajinu zelených hor, vyschlých exotických kaňonů, nádherných pláží i pouštních oblastí. 

Zobrazit místo
Black Beach

Lanzarote

Průvodce ostrovem

Čtvrtý největší kanárský ostrov láká návštěvníky kromě krásných pláží zejména ne neuvěřitelnou sopečnou krajinu, která vás zavede mimo běžný pozemský svět.

Zobrazit místo
Mirador Teresitas

Tenerife

Průvodce ostrovem

Jeden ze sedmi Kanárský ostrovů Tenerife vás naláká nejen za krásnými plážemi, ale především nespoutanou přírodou, které vévodí nejvyšší bod celého Španělska hora Pico del Teide se svými 3 718 metry. Mezi další významná místa Tenerife se řadí národní park Las Canadas del Teide, pyramidy Pyrámides de Güímar či čtyřhodinový trek k soutěsce Masca.

Zobrazit místo
Cala Gat

Mallorca

Průvodce městem

Mallorca leží jihovýchodně od pobřeží Španělska a je největší z Baleárských ostrovů, kam mimo jiné patří například Ibiza, Menorca či Formentera. Ne nadarmo se tomuto největšímu španělskému ostrovu přezdívá „perla Španělska“.  

Zobrazit místo
Ostrov Menorca, Španělsko

Menorca

Průvodce ostrovem

Objevte i méně známé kouty Baleárských ostrovů na Menorce! Zatímco všichni míří na populární Mallorcu a divokou Ibizu, vy si můžete užívat bělostné pláže a průzračnou vodu na tomto krásném ostrově. Menorca je známá jako jedna z destinací s nejčistší a nejprůzračnější vodou v celé Evropě. Přesvědčte se na vlastní oči!

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

Jerez de la Frontera

Průvodce městem

Malé městečko na jihu Španělska bude vaším častým výchozím bodem při cestách po Andalusii. Podívejte se do jezdecké školy s andaluskými koňmi, zatančete si flamenco a ochutnejte výtečné sherry.

Zobrazit místo
Alicante

Alicante

Průvodce městem

Typické přímořské letovisko Alicante nabídne ideální zázemí pro kombinovanou dovolenou v podobě pláží a historie. Vydejte se dopoledne na procházku k hradu Svaté Barbory, přes oběd ochutnejte lokální gastronomii v podhradí v historickém centru a odpoledne zakončete koupáním na pláži Playa del Postiguet. V dalších dnech neotálejte a prozkoumejte i okolí města, jemuž vévodí rozlehlé vinice s ochutnávkou vín a oliv, jeskynní komplex a v neposlední…

Zobrazit místo
Madrid

Madrid

Průvodce městem

Madrid je hlavním městem Španělska. Když se sem vypravíte, nezapomeňte navštívit královský palác Palacio Real a Muzeum Prado. Pokud jste fanouškem fotbalu, tak stadion madridského týmu – Estadio Santiago Bernabéu – pořádá prohlídky. Plaza Mayor je hlavní madridské náměstí, kde najdeme pouliční umělce a muzikanty.

Zobrazit místo
Barcelona

Barcelona

Průvodce městem

Když budete v Barceloně, určitě si nenechte ujít návštěvu Sagrada Família. Vstupenky si kupte dříve přes internet, vyjde vás to levněji. Jedná se o nejnavštěvovanější památku v celém Španělsku. Dále musíte navštívit park Güell. Jedná se o rozlehlý park s architektonickými prvky situovaný nad Barcelonou na svahu hory Turó del Carmel obráceném směrem k moři. Cena vstupného při koupi přes internet je 7 € pro dospělého. Nejznámější ulicí je La…

Zobrazit místo
Granada - Alhambra

Granada

Průvodce městem

V Granadě stojí za návštěvu maurský palác Alhambra. Tento palác se tyčí nad městem. Nejhezčí výhled na Alhambru budete mít z vyhlídky San Nicolas. V blízkosti Granady se nachází i pohoří Sierra Nevada, které nabízí příjemné procházky. 

Zobrazit místo
Cordoba

Córdoba

Průvodce městem

Córdoba je hlavní město stejnojmenné provincie. Rozkládá se na obou březích řeky Guadalquivir. Córdoba byla založena Kartaginci, pak dobyta Římany a vypleněna Góty. Přestože se zde dochovalo jen velmi málo památek z římské doby, stále zde v podvědomí obyvatel žije duch filozofa Senecy. Nejznámější stavbou ve městě je místní mešita – katedrála Mezquita. Během arabské nadvlády totiž byla ve městě postavena majestátní, středověká mešita. Poté, co…

Zobrazit místo

Sevilla

Průvodce městem

Sevilla je čtvrtým největším městem Španělska a hlavním městem Andalusie, autonomní oblasti Španělska. Rozkládá se na řece Guadalquivir a někdy se mu také říká „perla Andalusie“. Za návštěvu stojí katedrála Panny Marie. Tato monumentální stavba vznikla na místě velké mešity počátkem 15. století. V hlavní kapli se nachází největší oltářní nástavec na světě, na němž pracovalo 26 umělců, aby vytvořilo více než 1.000 figur zobrazujících biblickou…

Zobrazit místo
Santiago de Compostela

Santiago de Compostela

Toto město, které obývá asi 95.000 obyvatel, je nejznámějším poutním místem v Evropě. V katedrále najdeme ostatky svatého Jakuba Staršího. Poutníci se účastní Svatojakubské poutě, jejíž cesty začínají například v Orléans, ve Francii. Trasy této poutě jsou značeny pomocí turistických značek. 

Zobrazit místo
Valencie

Valencia

Valencia je třetí největší město Španělska. Je známá především díky impozantnímu architektonickému muzeu nazvanému Město umění a vědy (Ciudad de las Artes). V bývalém korytě řeky (přes které stále vedou mosty) je dnes přes 9 km dlouhý park Jardí del Túria, který je jedním z největších městských parku v Evropě. Určitě stojí za návštěvu.

Zobrazit místo
Málaga

Málaga

Průvodce městem

Jedná se o přístavní město. Když zde budete, určitě stojí za návštěvu Alcazaba de Málaga – starý maurský hrad. V dnešní době zde sídlí dvě muzea, v nichž můžete obdivovat obrazy místních umělců. V archeologickém muzeu si můžeme prohlédnout sbírku hispánsko-arabské keramiky a modely hradů. Pokud máte rádi přírodu, bude se vám líbit v La Concepcion Jardin Botanico, tato botanická zahrada obsahuje několik expozic, které vás jistě zaujmou. Také je…

Zobrazit místo
Bilbao Guggenheim

Bilbao

Průvodce městem

Svébytné největší město baskického regionu nadchne milovníky historie i moderní architektury, stejně jako hornaté krajiny s dramatickým pobřežím Biskajského zálivu.

Zobrazit místo
Ronda

Ronda

Historické město Ronda ve vnitrozemí Andalusie patří k nejnavštěvovanějším místům v celém Španělsku. Kromě řady historických památek, nádherným hornatým okolím a blízkostí k turistickému pobřeží Costa del Sol je známá především díky svému umístění na dvou skalních masivech oddělených hlubokou roklí. Ty spojuje ikonický kamenný most, který se řadí mezi nejznámější obrázky celého Španělska. Puente Nuevo Jak bylo zmíněno výše, most Puente Nuevo…

Zobrazit místo
Caminito del Rey

Caminito del Rey

Vydejte se na proslulou stezku Caminito del Rey (v překladu Královská cesta, přesněji cestička) do nitra vnitrozemí Andalusie a zažijte ty nejúchvatnější výhledy, které si vryjete do paměti na velmi dlouhou dobu. Caminito del Rey je stezka doslova připnutá na téměř kolmé desítky i stovky metrů vysoké skalní stěny, vine se úzkými roklemi nad řekami i potoky, vede skrz voňavé borovicové lesy, přes mosty i soutěsky. Prakticky po celou dobu vás…

Zobrazit místo

Chystáš se do Španělska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 06. 2022