Cestování Covid-19

Od 21. června je cestování do Španělska neomezené. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Před cestou do Španělska je však nutné vyplnit online formulář na oficiálním vládním webu spth.gob.es. E-mailem následně přijde QR kód, který příslušní zaměstnanci naskenují po příletu či příjezdu do Španělska.

Kanárské ostrovy: Při cestě je doporučeno přivést z domovské země negativní test na Covid ne starší než 72 hodin. Pokud nepřivezete, budete zdarma otestování po příletu, výsledek by měl být znám do hodiny.

Vízum

Občané ČR nemusí mít žádné vízum, můžete tuto zemi navštívit pouze s občanským průkazem. Při pobytech nad 90 dnů je povinná registrace na cizinecké policii, kde je vydáno potvrzení. Toto potvrzení obsahuje identifikační číslo cizince, tzv. NIE (obdoba českého rodného čísla), které se užívá v administrativním i v obchodním styku (pro placení daní a pojištění v rámci zaměstnání, při koupi nemovitosti, auta, apod.).

Další dokumenty 

Nejsou nutné žádné speciální dokumenty.

Očkování

Není nutné žádné speciální očkování.

Celní předpisy

Cigarety: 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku. Alkohol: 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu