Cestování Covid-19

Od 21. června je cestování ve směru do Španělska neomezené. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Pozor! Při cestě zpět do ČR je od 24. srpna nutné se prokázat negativním testem na Covid nebo podstoupit karanténu. Výjimka platí pro Kanárské a Baleárské ostrovy.

Sledujte aktuální čísla nových nakažených, neboť se situace může v čase rychle měnit.

Před cestou do Španělska je však nutné vyplnit online formulář na oficiálním vládním webu spth.gob.es. E-mailem následně přijde QR kód, který příslušní zaměstnanci naskenují po příletu či příjezdu do Španělska.

Vízum

Občané ČR nemusí mít žádné vízum, můžete tuto zemi navštívit pouze s občanským průkazem. Při pobytech nad 90 dnů je povinná registrace na cizinecké policii, kde je vydáno potvrzení. Toto potvrzení obsahuje identifikační číslo cizince, tzv. NIE (obdoba českého rodného čísla), které se užívá v administrativním i v obchodním styku (pro placení daní a pojištění v rámci zaměstnání, při koupi nemovitosti, auta, apod.).

Další dokumenty 

Nejsou nutné žádné speciální dokumenty.

Očkování

Není nutné žádné speciální očkování.

Celní předpisy

Cigarety: 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku. Alkohol: 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu