Průvodce státem
Španělsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo ve Španělsku

Španělská kuchyně 

Španělská kuchyně je velmi rozmanitá a chutná. V přímořských oblastech je pokrm dobře stravitelný, lehký, bývá v něm obsaženo spousta ryb, mořských plodů a čerstvé zeleniny. Ve vnitrozemí je v oblibě spíše maso. Patrný je zde vliv maurské kuchyně. Díky slunnému podnebí se ve Španělsku daří velmi dobře vínu, které ke španělské kuchyni a celkové pohodě španělského stolování neodmyslitelně patří.

Typická španělská jídla

Paella – Šafránové rizoto ve speciální pánvi, v níž se připravuje i podává. Základní přísadou je maso, zelenina nebo mořské plody. Variant a kombinací je mnoho podle jednotlivých regionů i podle sezon. Rizoto bývá sytě žluté díky množství šafránu, které dodává jídlu typickou chuť.

Paella

Gazpacho – Oblíbená studená polévka z rozmixovaných nebo pasírovaných rajčat a další zeleniny. Přidává se česnek a cibule.

Gazpacho

Tapas – Jakékoli menší předkrmy (chuťovky) k vínu nebo pivu.

Churros – Pečivo podobné naším koblížkům, namáčí se do horké čokolády.

Na Kanárských ostrovech doporučujeme ochutnat Papas Arrucadas, jedná se o nové brambory vařené ve slupce a slané vodě s Mojo omáčkou. Nejznámější je červená – rojo a zelená – verde.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, nechoďte do restaurací, kam chodí jen turisté. Nejlepší místní jídlo ochutnáte tam, kam chodí místní. Takové podniky najdete pomocí tripadvisoru, vodítkem vám můžou být recenze psané ve španělštině. Španělé rádi chodí večer na skleničku, ať už na sangriu či něco ostřejšího. 

Obvyklé ceny v restauracích

Běžné hlavní jídlo seženete obvykle kolem 15 eur. Pivo zde seženete kolem 2,20 € a míchané nápoje se pohybují okolo 6 €. Ceny v restauracích jsou o něco vyšší než ceny u nás.

Země slunce a dobrého jídla

Španělské království se nachází na Pyrenejském poloostrově. Na západní straně sousedí s Portugalskem, na severu hraničí s Francií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělsku také patří Kanárské ostrovy, které leží v Atlantickém oceánu, a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Španělsko omývá z východu Středozemní moře, Atlantský oceán ze západu a na severu se nachází Biskajský záliv.

Španělsko je země dobrého jídla, pití a především hřejivého slunce. Za teplem se zde člověk může vydat kdykoli díky Kanárským ostrovům, kde je teplo opravdu pořád.

Průvodce pro tebe napsal Katelin CZ
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Na koupání převážně během léta, za poznáváním kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 51 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu