Alicante
Alicante

11 míst co vidět v Alicante

La Playa de San Juan

Pláž

La Playa de San Juan

Nejdelší a nejznámější alicantskou pláží je Playa de San Juan ležící asi 5 km východně od centra města ve stejnojmenné čtvrti. Právě tato pláž je ideální k trávení celého dni u moře s bohatou nabídkou aktivit.

Ve skutečnosti se jedná o dvě spojené pláže společně s Playa Muchavista, celá pás je však známější právě pod názvem San Juan. Pláž je urbanizovaná s pěší promenádou a zástavbou obytných domů u hotelů přímo na pobřeží.

Koupání a zábava

Pláž San Juan patří s délkou 6,3 km k nejdelším městským plážím ve Španělsku a nabízí opravdu nepřeberné množství aktivit. Pokrývá ji jemný zlatavý písek a vstup do vody je pozvolný a velmi bezpečný. I když jde o čistě městskou a velmi navštěvovanou pláž, drží Modrou vlajku čistoty a i díky své délce tu i během hlavní sezony najdete dostatek prostoru.

Podél celé délky pláže se táhne pěší promenáda s palmami, které ji oddělují od tramvajové tratě. Obecně platí, že severní část pláže je výrazně klidnější než živá jižní část.

Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků, převlékárny, toalety a sprchy se sladkou vodou.

Po celé délce najdete mnoho restaurací, plážových barů i klasických fast-foodů typu McDonald's, stejně jako obchody s plážovým vybavením, suvenýry nebo běžné supermarkety.

Na úplném jihu pláže můžete navštívit zcela odlišné prostředí přírodního a velmi členitého skalnatého mysu Cap de l'Horta.

Ubytování na San Juan

Celá pláž je po celé délce doslova obsypaná prázdninovými byty a apartmány, klasických hotelů tu však příliš nenajdete. Díky své oblíbenosti bývají pokoje na léto rezervované dlouhé měsíce dopředu a ceny začínají na 4 500 Kč za noc za apartmán.

Z běžných větších hotelů přímo u pláže se můžete ubytovat v Hotel Castilla Alicante *** nebo Hotel Almirante ***, i tady se ale ceny v létě pohybují mezi 4 500 a 6 000 Kč za noc.

Jak se na pláž San Juan dostat?

I přes svoji vzdálenost z centra Alicante je pláž skvěle a pohodlně dostupná. Z centra Alicante i od přístavu jezdí do jižní části pláže a centra letoviska Playa San Juan tramvajové linky L4 a L5, které vás sem dovezou během 20 minut.

Na severní část pláže se z Alicante dostanete tramvajemi linek L1 a L3. Informace o tramvajích najdete na webu www.tramalacant.es.

Jezdí sem z centra Alicante také autobus 22.

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.