Barcelona

Počasí v Barceloně a kdy sem jet

Počasí v Barceloně

Díky suchému středomořskému klimatu můžete navštívit Barcelonu v podstatě kdykoli. Dokonce i v zimě zde teploty téměř neklesnou pod příjemných 15 °C. V létě počítejte s teplotami kolem 30 °C, zchladit se však můžete v moři s teplotou vody kolem 24 °C, v muzeích či rozlehlých parcích. Ani deště není v Barceloně moc, pokud vás chytí dlouhotrvající pršení, musíte mít už vyloženou smůlu.

Barcelona je jedním z nejslunečnějších měst v Evropě.

Letenky do Barcelony     Nejlepší hotely v Barceloně

Počasí a teploty v Barceloně během roku

Našli jste levné letenky na konkrétní termín a chcete ujistit, jaké počasí panuju v danou dobu v Barceloně? Podívejte se na stručný souhrn.

Počasí v lednu

Leden v Barceloně je typicky středomořsky zimním měsícem. Průměrné teploty se pohybují okolo 15 °C s lehkými přeháňkami, které se v průměru objevují 7 dní v měsíci. Většinou se však jedná o jemné deštíky trvající maximálně pár desítek minut.

Počasí v únoru

Spolu s lednem je únor nejchladnějším měsícem roku. Teploty se běžně pohybují kolem 15 °C a jen zřídka vystoupí nad 18 °C. Podobně jako v lednu se občasně objeví lehké přeháňky. Že by však propršely celé dny, se rozhodně říct nedá a šance na alespoň částečně slunečné počasí je velká.

Počasí v březnu

Končící zima znamená růst průměrných teplot na hodnoty okolo 17 °C. Přeháňky deště jsou spíše výjimečné a krátké, v březnu však bývá největrnější počasí z celého roku.

Počasí v dubnu

První jarní měsíc patří k nejhezčím pro městskou turistiku. Teploty jsou na příjemných hodnotách v rámci 19 °C , barcelonské parky krásně rozkvetlé a svěže zelené. Počasí v dubnu zde není aprílové jako u nás. Většinu měsíce svítí sluníčko proložené jen krátkými mírnými přeháňkami.

Počasí v květnu

I květnové počasí v Barceloně se řadí k nejvhodnějším pro městskou turistiku. Teploty stoupají na hodnoty okolo cca 23 °C a parky jsou stále krásně rozkvetlé. V průměru prší asi 8 dnů v měsíci, většinou však jen formou přeháněk.

Počasí v červnu

Červen v Barceloně je ve znamení nastupujícího léta. Teploty už běžně atakují hranici 26 °C a výjimkou nejsou ani dny s teplotami přes 30 °C. V červnu prší už spíš jen výjimečně a šance na slunečné počasí je takřka 100%.

Počasí v červenci

V červenci v Barceloně vrcholí letní sezona. Teploty stoupají pravidelně přes 30 °C a prší naprosto výjimečně. Naopak slunečná obloha je v tomto měsíci jistotou. Červenec je vhodná doba k návštěvě, pokud se během pobytu chcete i koupat v moři.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem v roce. Průměrné teploty stoupají přes 30 °C, výjimkou ale nejsou ani dny s teplotami kolem 35 °C. Déšť v srpnu je výjimečný a většinu pobytu vám bude svítit sluníčko.

Počasí v září

I září je v Barceloně ještě plně letním měsícem ideálním ke kombinaci návštěvy města a koupáním v moři. Teploty v září stoupají na 27 °C a v první polovině měsíce prší jen výjimečně. Naopak druhá polovina září je na přeháňky poměrně bohatá, ale celodenní deště jsou výjimečné.

Počasí v říjnu

Říjen je nejdeštivějším měsícem v roce s propršenými zhruba 9 dny. Nicméně dokonce ani v říjnu se nemusíte brát pravidelných dlouhotrvajících dešťů. Většinou se jedná o krátké přeháňky. Říjnové teploty stoupají na hodnoty kolem 23 °C.

Počasí v listopadu

V listopadu výrazně ubývá deště a teploty se pohybují na příjemných hodnotách okolo 17 °C. Stromy na ulicích se barví do mnoha barev, stejně jako v parcích. Listopad je jedním z nejlepších měsíců v roce pro pohodovou městskou turistiku za příjemného počasí.

Počasí v prosinci

Prosincové počasí je velmi podobné tomu listopadovému. Teploty stoupají na 16 °C, prší jen málo formou krátkých přeháněk. I prosinec je tak parádním měsícem pro chození po městě a památkách.

Teplota moře v Barceloně

Barcelona není jen typicky městskou destinací, ale díky krásným plážím i vhodným místem pro letní dovolenou u moře.

Teplota vody ve Středozemním moři je v Barceloně na koupání zhruba mezi druhou půlkou června a polovinou září. 

  • Červen – 21 °C
  • Červenec – 23 °C
  • Srpen – 24 °C
  • Září – 23 °C
  • Říjen – 20 °C

Tabulka teplot během roku

Barcelona - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
15 °C
únor
polojasno
15 °C
březen
polojasno
17 °C
duben
polojasno
19 °C
květen
jasno
23 °C
červen
jasno
26 °C
červenec
jasno
29 °C
srpen
jasno
29 °C
září
polojasno
26 °C
říjen
polojasno
23 °C
listopad
přeháňky
18 °C
prosinec
přeháňky
15 °C

Teplota moře během roku - Barcelona

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
15 °C
únor
prázdné
14 °C
březen
prázdné
14 °C
duben
prázdné
15 °C
květen
prázdné
18 °C
červen
prázdné
21 °C
červenec
prázdné
23 °C
srpen
prázdné
24 °C
září
prázdné
23 °C
říjen
prázdné
20 °C
listopad
prázdné
19 °C
prosinec
prázdné
17 °C

Kdy jet do Barcelony

Barcelonu můžete navštívit celoročně v závislosti na tom, co chcete ve městě dělat.

Chcete-li spojit návštěvu památek s koupáním v moři, pak se na cestu vypravte mezi červnem a zářím, kdy je teplota moře nejvyšší, stejně jako teploty vzduchu a déšť je spíše výjimečnou záležitostí.

Preferujete-li čistě městskou turistiku, brouzdání po ulicích, památkách a muzeích, pak jsou nejlepšími měsíci duben, květen a listopad, ale ani cestou v zimě neprohloupíte. Bude zde vždy výrazně tepleji než v Česku, sníh je v Barceloně naprosto raritní záležitost a v zimě dokonce ani moc často neprší.

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.