Procházky po centru

Říká se, že kdo neprošel neslavnější barcelonskou promenádou La Rambla, ten jako by v Barceloně ani nebyl. Rozhodně tuhle 1,2 km dlouhou pěší zónu při svých toulkách městem nesmíte vynechat. Zážitkem pro vás bude nejenom příjemná procházka, ale především to, co se na ní odehrává. La Rambla je ve dne i v noci plná prodejců, umělců, živých soch a různých pouličních představení, a tak je ideálním místem pro načerpání té pravé barcelonské atmosféry.

Po stopách Gaudího

Doslova jako magnet přitahují turisty díla geniálního architekta Antonia Gaudího, který byl autorem řady domů a dalších sakrálních staveb, jež snadno a jednoduše poznáte podle originálního rukopisu, který ve svých dílech zanechal. Tento jedinečný architekt s obří dávkou fantazie vtiskl Barceloně nezaměnitelný ráz, který je dnes patrný téměř na každém kroku. Bez jeho děl by Barcelona nebyla tím, čím je dnes, a tak se nenechte odradit vysokými cenami vstupného a dlouhými frontami, protože ten zážitek za to stojí.

Tip: Vždy si kupujte vstupenky online, vyhnete se tak vyšším cenám a nekonečným frontám.

Relaxujte na pláži

Přímořská Barcelona nabízí více než 4 kilometry dlouhé pobřeží pokryté krásnými plážemi s jemným zlatavým pískem, které doslova vybízí k relaxaci. Pokud sem zamíříte, byl by hřích nenavštívit alespoň jednu z nich. Výhodou barcelonských pláží je, že jsou téměř všechny v centru a na dosah zajímavých historických památek a aktivit.

Vyzkoušejte tapas

Ačkoli pro Katalánsko nejsou tzv. tapas typické, najdete zde mnoho restaurací a barů, které tyto jednohubky nabízejí. Jejich výběr je skutečně znamenitý a zahrnuje snad vše, na co si jen vzpomenete: kořeněné klobásy, smažené kalamáry, krevety, masové kuličky, kousky chobotnice a mnoho dalšího. Jednou z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených restaurací nabízejících oblíbené tapas je Ciudad Condal Restaurant, kterou rozhodně musíte navštívit.

Ochutnejte místní speciality

Šťavnaté ovoce, čerstvé ryby, různě upravované plody moře, nejjemnější španělská šunka, vynikající sýry, lákavé sladkosti či lahodné katalánské víno… Řeč je o největším barcelonském trhu La Boqueria, kde zažijete nefalšované kouzlo mediteránního životního stylu. Proslulá tržnice je ideálním místem pro dostaveníčka všech gurmánů a milovníků jídla.

Noční život

Barcelona je právem považována za Mekku zábavy a bujarého nočního života, a tak zejména v létě, kdy to v Barceloně žije především venku, je zde noční život bohatý a poměrně rušný. Pokud si chcete naplno užít klubovou atmosféru, doporučujeme vyrazit do čtvrti Barri Gotic nebo El Born. Vyhlášené jsou zde kluby Up And Down, Bikini, La Terrazzau Poble Espanyol či legendární Hard Rock Café. Milovníci flamenca nesmí vynechat kluby Tablao Flamenco Cordobes nebo Tablao del Carmen, kde si budou moci zatančit paso doble, tango, salsu, flamenco a mnoho dalšího.

Výlet ke klášteru Monsterrat

Pokud se mimo centrum Barcelony nachází nějaké místo, které byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat, pak je to benediktinský klášter Montserrat, významné poutní místo, jež se nachází ve stejnojmenném přírodním parku zhruba 40 km od Barcelony. Odměnou vám budou úžasné výhledy do okolní krajiny, ale i neuvěřitelný klášter postavený ve skále. 

Z Barcelony se sem dostanete vlakem R5 jedoucím každou hodinu z podzemní stanice na náměstí Plaça Espanya v západní části centra Barcelony. Kupte si lístek do stanice Montserrat-Aeri, odkud jezdí lanová dráha, která vás vyveze až ke klášteru, nebo můžete vyrazit i pěšky, což vám zabere zhruba dvě hodiny.

  • Jednosměrná jízdenka na vlak: 5,25 €, zpáteční se neprodává se slevou. Vyhledávač jízdního řádu.
  • Jednosměrná jízdenka na lanovku od vlaku ke klášteru 5,95 €, zpáteční 9,90 €. V hlavní sezoně jízdenky o 0,70 € dražší.
  • Koupit si můžete rovnou kombinovanou jízdenku na vlak + lanovku za 11,05 € (22,10 € zpáteční) mimo sezonu, resp. 11,65 €.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu