Průvodce městem
Pestrobarevná Barcelona
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Barceloně

Procházky po centru

Říká se, že kdo neprošel neslavnější barcelonskou promenádou La Rambla, ten jako by v Barceloně ani nebyl. Rozhodně tuhle 1,2 km dlouhou pěší zónu při svých toulkách městem nesmíte vynechat. Zážitkem pro vás bude nejenom příjemná procházka, ale především to, co se na ní odehrává. La Rambla je ve dne i v noci plná prodejců, umělců, živých soch a různých pouličních představení, a tak je ideálním místem pro načerpání té pravé barcelonské atmosféry.

Po stopách Gaudího

Doslova jako magnet přitahují turisty díla geniálního architekta Antonia Gaudího, který byl autorem řady domů a dalších sakrálních staveb, jež snadno a jednoduše poznáte podle originálního rukopisu, který ve svých dílech zanechal. Tento jedinečný architekt s obří dávkou fantazie vtiskl Barceloně nezaměnitelný ráz, který je dnes patrný téměř na každém kroku. Bez jeho děl by Barcelona nebyla tím, čím je dnes, a tak se nenechte odradit vysokými cenami vstupného a dlouhými frontami, protože ten zážitek za to stojí.

Tip: Vždy si kupujte vstupenky online, vyhnete se tak vyšším cenám a nekonečným frontám.

Relaxujte na pláži

Přímořská Barcelona nabízí více než 4 kilometry dlouhé pobřeží pokryté krásnými plážemi s jemným zlatavým pískem, které doslova vybízí k relaxaci. Pokud sem zamíříte, byl by hřích nenavštívit alespoň jednu z nich. Výhodou barcelonských pláží je, že jsou téměř všechny v centru a na dosah zajímavých historických památek a aktivit.

Vyzkoušejte tapas

Ačkoli pro Katalánsko nejsou tzv. tapas typické, najdete zde mnoho restaurací a barů, které tyto jednohubky nabízejí. Jejich výběr je skutečně znamenitý a zahrnuje snad vše, na co si jen vzpomenete: kořeněné klobásy, smažené kalamáry, krevety, masové kuličky, kousky chobotnice a mnoho dalšího. Jednou z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených restaurací nabízejících oblíbené tapas je Ciudad Condal Restaurant, kterou rozhodně musíte navštívit.

Ochutnejte místní speciality

Šťavnaté ovoce, čerstvé ryby, různě upravované plody moře, nejjemnější španělská šunka, vynikající sýry, lákavé sladkosti či lahodné katalánské víno… Řeč je o největším barcelonském trhu La Boqueria, kde zažijete nefalšované kouzlo mediteránního životního stylu. Proslulá tržnice je ideálním místem pro dostaveníčka všech gurmánů a milovníků jídla.

Noční život

Barcelona je právem považována za Mekku zábavy a bujarého nočního života, a tak zejména v létě, kdy to v Barceloně žije především venku, je zde noční život bohatý a poměrně rušný. Pokud si chcete naplno užít klubovou atmosféru, doporučujeme vyrazit do čtvrti Barri Gotic nebo El Born. Vyhlášené jsou zde kluby Up And Down, Bikini, La Terrazzau Poble Espanyol či legendární Hard Rock Café. Milovníci flamenca nesmí vynechat kluby Tablao Flamenco Cordobes nebo Tablao del Carmen, kde si budou moci zatančit paso doble, tango, salsu, flamenco a mnoho dalšího.

Výlet ke klášteru Monsterrat

Pokud se mimo centrum Barcelony nachází nějaké místo, které byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat, pak je to benediktinský klášter Montserrat, významné poutní místo, jež se nachází ve stejnojmenném přírodním parku zhruba 40 km od Barcelony. Odměnou vám budou úžasné výhledy do okolní krajiny, ale i neuvěřitelný klášter postavený ve skále. 

Z Barcelony se sem dostanete vlakem R5 jedoucím každou hodinu z podzemní stanice na náměstí Plaça Espanya v západní části centra Barcelony. Kupte si lístek do stanice Montserrat-Aeri, odkud jezdí lanová dráha, která vás vyveze až ke klášteru, nebo můžete vyrazit i pěšky, což vám zabere zhruba dvě hodiny.

  • Jednosměrná jízdenka na vlak: 5,25 €, zpáteční se neprodává se slevou. Vyhledávač jízdního řádu.
  • Jednosměrná jízdenka na lanovku od vlaku ke klášteru 5,95 €, zpáteční 9,90 €. V hlavní sezoně jízdenky o 0,70 € dražší.
  • Koupit si můžete rovnou kombinovanou jízdenku na vlak + lanovku za 11,05 € (22,10 € zpáteční) mimo sezonu, resp. 11,65 €.

Co tady objevíš?

Pestrá, barevná, rozmanitá, taková je Barcelona, která nabízí víc než jen typickou dovolenou u moře. Barcelona si svou slávu a respekt mezi ostatními evropskými městy získala především díky věhlasné architektuře geniálního Antonia Gaudího, jehož tvorba je dnes viditelná téměř na každém kroku. Obdivovat zde můžete hned několik jeho geniálních staveb, které vás na chvíli vytrhnou z reality a přenesou do říše fantazie a snů.

Ohromující stavby spolu s blízkostí moře, výtečnou gastronomií a příjemnými teplotami po celý rok vytváří ideální podmínky pro život i opakované návštěvy. Ať už sem vyrazíte na poznávací zájezd, nebo jen na prodloužený víkend, Barcelona vás zcela jistě uchvátí.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
3-6 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i na poznání města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za koupání jeďte v létě, za poznáním naprosto kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Je běžná cena letenky z Prahy i po zavedení linky Ryanairu.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu