Zavřít boční panel

Ubytování v Barceloně

Kde se ubytovat v Barceloně

Barcelona nabízí opravdu širokou škálu možností ubytování od luxusních hotelů, přes menší apartmány, až po ubytování ve stylu Bed & Breakfast. Pokud chcete být za rozumnou cenu ubytovaní v centru dění, pak doporučujeme hledat ubytování v oblasti pláže Barceloneta, čtvrti Raval nebo v Gotické čtvrti (Barri Gotic), která má navíc skvělou atmosféru. Pokud naopak dáváte přednost klidné dovolené, bude pro vás vhodnější bohémská čtvrť Grácia či Raval. Oblíbeným místem ubytování mladých turistů, kteří chtějí ušetřit, je síť hostelů Sant Jordi.

Na okraji bude sice ubytování o něco levnější, nicméně těch pár euro, které na ubytování ušetříte, zaplatíte na delším dojíždění do centra. Navíc všechny hlavní památky Barcelony leží v docházkové vzdálenosti, takže je odsud velmi dobré dopravní spojení na všechny směry jak v rámci města, tak mimo něj.

Zejména v letních měsících a v době konání kongresů a konferencí je velmi vhodné zarezervovat si ubytování předem, ideálně alespoň 4 měsíce...

Pokud dáváte přednost autentickému zážitku před standartním ubytováním v hotelu, pak doporučujeme hledat ubytování přes airbnb, nabídek jsou v Barceloně minimálně stovky.

Ceny

Kdepak jsou ty časy, kdy byla Barcelona považována za relativně levnou destinaci. Podle některých studií se dokonce jedná o jedno z nejdražších měst světa. I zde platí známé přísloví, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Pokud si tedy svůj hotel rezervujete s dostatečným předstihem, nebude to s cenou až tak horké. Ceny běžných hotelů v centru města seženete v závislosti na vytíženosti v rozmezí od 60 do 250 euro, nejlevnější hostely pak začínají na 20 euro na noc, k dispozici budete mít ale jen postel ve společném pokoji.

Vyhledej si svůj hotel v Barceloně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Pestrá, barevná, rozmanitá, taková je Barcelona, která nabízí víc než jen typickou dovolenou u moře. Barcelona si svou slávu a respekt mezi ostatními evropskými městy získala především díky věhlasné architektuře geniálního Antonia Gaudího, jehož tvorba je dnes viditelná téměř na každém kroku. Obdivovat zde můžete hned několik jeho geniálních staveb, které vás na chvíli vytrhnou z reality a přenesou do říše fantazie a snů.

Ohromující stavby spolu s blízkostí moře, výtečnou gastronomií a příjemnými teplotami po celý rok vytváří ideální podmínky pro život i opakované návštěvy. Ať už sem vyrazíte na poznávací zájezd, nebo jen na prodloužený víkend, Barcelona vás zcela jistě uchvátí.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
3-6 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i na poznání města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za koupání jeďte v létě, za poznáním naprosto kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Je běžná cena letenky z Prahy i po zavedení linky Ryanairu.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu