Barcelona

Metro v Barceloně

Metro je nejpopulárnější prostředek barcelonské MHD. Důvod je prostý – v rozlohou relativně malém městě jezdí hned 11 linek metra, které křižují centrum i okraje Barcelony tak, že se na většinu turisticky zajímavých míst dostanete právě metrem.

Rychlou kolejovou dopravu v centru i mimo něj doplňují příměstské vlaky, pomalejší dopravu do všech koutů pak autobusy. Detailně o ostatních prostředcích v kapitole Doprava.

Nejlepší hotely v Barceloně

Jak používat metro v Barceloně

Síť barcelonského metra je na první pohled spletitá, ale v tom je právě jeho hlavní výhoda. Pokrývá většinu města a vy tak nebudete muset dlouho hledat stanici metra - nějaká bude vždy poblíž. 

Stanice jsou označeny červenými cedulemi s písmenem M ve čtyřúhelníku a jsou přehledně značené. Všechny nápisy v metru jsou trojjazyčné – katalánsky, španělsky a anglicky.

 • Při vstupu i výstupu do/ze stanice procházíte turnikety. Do nich vložíte jízdenku, která vám vyjede na druhé straně ven. Nezapomeňte si jízdenku vzít a uchovat po celou dobu, potřebujete ji i při výstupu!
 • Na rozdíl od autobusů, vlaků či tramvají musíte do turniketu vkládat pokaždé i vícedenní jízdenky, ne jen při jejich prvním použití.
 • Při přestupu v rámci jedné přestupní stanice turnikety neprocházíte

Linky metra se označují barvami a číslicemi v kombinaci s písmenem L. (L1 až L11).

Linky a mapa metra v Barceloně

Stáhnout mapu metra ve vysokém rozlišení ve fromátech .pdf i .jpg si můžete na webu dopravního podniku. K dispozici jsou i schémata jednotlivých tras.

V Barceloně je aktuálně v provozu 11 linek metra s tím, že linky L9 a L10 jsou zatím rozděleny na severní a jižní část, během pár let se však spojí vždy v jednu dlouhou trasu. Podívejte se na příklad zajímavostí, které se nachází na trasách jednotlivých linek:

Jízdenky na metro

Lístky na metro (i na další druhy dopravy) zakoupíte v každé stanici metra, kde jsou rozmístěné automaty. Ty přijímají hotovost (mince a bankovky) i platební karty. Barcelonský dopravní podnik sice má mobilní aplikaci i možnost koupě přes internet, avšak v obou případech se jen zobrazí kód jízdenky, kterou si musíte stejně vyzvednout v papírové podobě v automatu. Ceny jsou přitom stejné.

 • Jednorázová – 2,55 EUR: Jednorázová jízdenka na 75 minut, lze přestupovat mezi linkami metra, ale ne z metra na povrchovou dopravu či na vlak
 • Jednorázová na letiště – 5,50 EUR: Lístek pro jednu cestu z/na letiště metrem L9
 • Celodenní jízdenka – 11,20 EUR: platí 24 hodin od označení
 • Jízdenka na 10 jízd T-Casual – 12,15 EUR: umožní podniknout až 10 různých cest i ve více osobách. V praxi to funguje tak, že jízdenku označíte tolikrát, kolik vás cestuje. Jakmile jeden projde turniketem, předá jízdenku dalšímu atd. Nemá denní limit, tj. platit přestane, až spotřebujete všech 10 jízd. Jako 1 jízda se počítá doba 75 minut od protažení turniketem
 • 48hodinová Hola Card – 15,75 EUR: neomezené cestování na všechny prostředky MHD, včetně metra na letiště. Cena platí při nákupu online, jinak je 17,50 EUR.
 • 72hodinová Hola Card – 22,95 EUR: neomezené cestování na všechny prostředky MHD, včetně metra na letiště. Cena platí při nákupu online, jinak je 25,50 EUR.
 • 96hodinová Hola Card – 29,97 EUR: neomezené cestování na všechny prostředky MHD, včetně metra na letiště. Cena platí při nákupu online, jinak je 33,30 EUR.

Děti, studenti ani senioři nemají žádné slevy.

Provoz metra a jízdní řády

Jízdní řád a intervaly mezi spoji řešit nemusíte. Ve všední dny jezdí metro maximálně po 4-5 minutách, o víkendech maximálně po 8-10 minutách.

Provozní doba metra je následující:

 • Pondělí–čtvrtek a neděle: 5:00 až 0:00
 • Pátek, sobota a dny před svátkem: 5:00 až 2:00

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 03. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.