Barcelona

Jak se dostat do Barcelony

Letecky

Nejrychleji a často také nejlevněji se do Barcelony dostanete letadlem. Nehledě na to, že cesta letadlem vám zabere zlomek času toho, co by vám zabrala jízda autobusem. Hlavní barcelonské letiště El Prat naleznete zhruba 12 km od centra města, kam se dostanete vlakem, metrem nebo autobusem, viz naše detailní informace.

Ceny letenek z Prahy patří k těm vyšším, když v průměru dáte za zpáteční let cca 3 500 Kč. Záleží však na sezónně a cestovním období. Zatímco o letních prázdninách, Velikonocích či Vánocích budou letenky spíš dražší, během zimních měsíců se často objevují akce i kolem 1 500 Kč, především díky aktuální konkurenci společností Ryanair, easyJet, Vueling a Eurowings.

Plánujete-li dopravu z Prahy, vždy zkontrolujte nabídky u všech aerolinek, které provozují do Barcelony přímé lety:

Z Katovic pak létá Wizz Air, z Bratislavy Ryanair, avšak na vzdálenější letiště Girona s mnohem dražší dopravou do centra.

Detailní informace o cestě letadlem do Barcelony a možnost nákupu letenek i přehled akčních letů najdete na naší stránce Letenky do Barcelony.

Doba letu a trasa Praha – Barcelona

Méně zkušení cestovatelé se často ptají jak dlouho se letí do Barcelony. Doba letu z Prahy do Barcelony podle letových řádů aerolinek se pohybuje kolem 2,5 hodiny, reálný čas strávený ve vzduchu je zhruba 2 hodiny a 10 minut.

Trasa vzdušnou čarou měří z Prahy 1 352 km a většinou vede přes Mnichov, Bodamské jezero, jižní Švýcarsko, Marseille a Lví záliv.

Autobusem

Další možností dopravy do Barcelony je cesta vlastním vozem či autobusem. Tato varianta je však časově náročnější. Výhodné ceny a vcelku pravidelné linky nabízí například společnost Flixbus, přičemž jednosměrnou jízdenku Praha – Barcelona seženete kolem 2.000 Kč. Přímé spoje z ČR však nejezdí, vždy budete přestupovat jednou v Mnichově a na cestě strávíte 29 hodin.

Ze Španělska

Pro cesty z/do Barcelony z jiných španělských měst pak využijete de facto jen dvou možností. První z nich jsou pohodlné a rychlé vlaky státních drah RENFE, které však patří k nejdražším železničním společnostem v Evropě. Jízdenky kupujte vždy online přes oficiální web co nejvíce dopředu to jde.

Druhou možností jsou pak naopak velmi levné a vcelku pohodlné cesty autobusem. Španělsku vládne společnost Alsa, která má fakticky monopol na všech dálkových trasách. Jízdenky nemusíte kupovat v takovém předstihu jako na vlak, ale online koupě přes internet vám poskytne jistotu, že budete mít volné místo.

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.