Způsobů, jak se dopravit do Barcelony, existuje několik.

Letecky

Nejpohodlnějším z nich je letecká doprava, která je cenově často srovnatelná s částkou, jakou byste dali i za cestu autobusem či jiným dopravním prostředkem. Nehledě na to, že cesta letadlem vám zabere zlomek času toho, co by vám zabrala jízda autobusem. Hlavní barcelonské letiště El Prat naleznete zhruba 12 km od centra města, kam se dostanete vlakem, metrem nebo autobusem, viz naše detailní informace.

Ceny letenek z Prahy bohužel patří k těm vyšším, když v průměru dáte za zpáteční let cca 3.500 Kč. Záleží však na sezónně a cestovním období. Zatímco o letních prázdninách, Velikonocích či Vánocích budou letenky spíš dražší, během zimních měsíců se často objevují akce i kolem 1.500 Kč, především díky společnosti Ryanair. 

Plánujete-li dopravu z Prahy, vždy zkontrolujte nabídky u všech tří aerolinek, které provozují do Barcelony přímé lety:

Z Katovic pak létá Wizz Air, z Bratislavy Ryanair, avšak na vzdálenější letiště Girona s mnohem dražší dopravou do centra.

Autobusem

Další možností dopravy do Barcelony je cesta vlastním vozem či autobusem. Tato varianta je však časově náročnější. Výhodné ceny a vcelku pravidelné linky nabízí například společnost Flixbus, přičemž jednosměrnou jízdenku Praha – Barcelona seženete kolem 2.000 Kč. Přímé spoje z ČR však nejezdí, vždy budete přestupovat jednou v Mnichově a na cestě strávíte 29 hodin.

Ze Španělska

Pro cesty z/do Barcelony z jiných španělských měst pak využijete de facto jen dvou možností. První z nich jsou pohodlné a rychlé vlaky státních drah RENFE, které však patří k nejdražším železničním společnostem v Evropě. Jízdenky kupujte vždy online přes oficiální web co nejvíce dopředu to jde.

Druhou možností jsou pak naopak velmi levné a vcelku pohodlné cesty autobusem. Španělsku vládne společnost Alsa, která má fakticky monopol na všech dálkových trasách. Jízdenky nemusíte kupovat v takovém předstihu jako na vlak, ale online koupě přes internet vám poskytne jistotu, že budete mít volné místo.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu