Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Ajuy

Ajuy

Ajuy je malá vesnice na západě ostrova. I její odlehlejší poloha nebrání stovkám turistů každý den navštívit tohle unikátní místo. Samotná vesnice se skládá jen z několika domečků a 2 restaurací na divokém pobřeží. Dominantou města je jediná pláž s černým pískem na ostrově. Sopečná aktivita zde však v minulosti nezanechala jen tuto unikátní pláž.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Na pláži najdete strmou stezku vedoucí na útes nad mořem. Hodně lidí jí vyšlape jen pro fotky s krásným výhledem, nenechejte se však obelhat. Stezka pokračuje dál, s výhledem na divoký oceán budete pokračovat ještě 15–20 minut, až narazíte na strmé schodiště klesající do tajemného zálivu. Schody vedou do tmavých jeskyní Cuevas de Ajuy. Jedna z těchto jeskyní je turistům zcela přístupná, pokud ji však chcete prozkoumat hlouběji, budete potřebovat baterku, jelikož není osvětlená. Zajisté doporučujeme pevnější obuv, v žabkách je pohyb v jeskyni velice nebezpečný. 

Jelikož je městečko celkem odlehlé, s túrou do jeskyní a nějakým časem na černé pláži bude výlet vyžadovat klidně i celý den. Věnovat mu čas zajisté stojí za to.

Na malé pláži najdete v sezoně menší občerstvení, které nabízí i půjčení lehátek a slunečníků.

Ubytování

Vyhledáváte-li bydlení v malých vesničkách se základním vybavením, ale daleko od civilizace, pak se alespoň na 1 noc v Ajuy ubytujte. Přímo v Ajuy je stabilně v nabídce několik apartmánů s cenami i pod 1 000 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování Ajuy

Jak se sem dostat

Autem

Z hlavní silnice na křižovatce u Gran Tarajal se vydáte na západ. Cesta vám zabere ještě dalších 30 minut, po celou dobu se bude střídat jeden výhled za druhým, cesta je celkem rovná a připomíná americké cesty v poušti. Až dorazíte do města, sjeďte až přímo k pláži, kde leží trošku větší parkoviště. Parkoviště je zdarma. 

MHD

Hromadná doprava do města nejezdí.

  • Naviguj: 28.3995, -14.1557

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu