Fuerteventura Cofete

25 míst co vidět na Fuerteventuře

Ajuy

Místo

Ajuy

Ajuy je malá vesnice na západě ostrova. I její odlehlejší poloha nebrání stovkám turistů každý den navštívit tohle unikátní místo. Samotná vesnice se skládá jen z několika domečků a 2 restaurací na divokém pobřeží. Dominantou města je jediná pláž s černým pískem na ostrově. Sopečná aktivita zde však v minulosti nezanechala jen tuto unikátní pláž.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Na pláži najdete strmou stezku vedoucí na útes nad mořem. Hodně lidí jí vyšlape jen pro fotky s krásným výhledem, nenechejte se však obelhat. Stezka pokračuje dál, s výhledem na divoký oceán budete pokračovat ještě 15–20 minut, až narazíte na strmé schodiště klesající do tajemného zálivu. Schody vedou do tmavých jeskyní Cuevas de Ajuy. Jedna z těchto jeskyní je turistům zcela přístupná, pokud ji však chcete prozkoumat hlouběji, budete potřebovat baterku, jelikož není osvětlená. Zajisté doporučujeme pevnější obuv, v žabkách je pohyb v jeskyni velice nebezpečný. 

Jelikož je městečko celkem odlehlé, s túrou do jeskyní a nějakým časem na černé pláži bude výlet vyžadovat klidně i celý den. Věnovat mu čas zajisté stojí za to.

Na malé pláži najdete v sezoně menší občerstvení, které nabízí i půjčení lehátek a slunečníků.

Ubytování

Vyhledáváte-li bydlení v malých vesničkách se základním vybavením, ale daleko od civilizace, pak se alespoň na 1 noc v Ajuy ubytujte. Přímo v Ajuy je stabilně v nabídce několik apartmánů s cenami i pod 1 000 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování Ajuy

Jak se sem dostat

Autem

Z hlavní silnice na křižovatce u Gran Tarajal se vydáte na západ. Cesta vám zabere ještě dalších 30 minut, po celou dobu se bude střídat jeden výhled za druhým, cesta je celkem rovná a připomíná americké cesty v poušti. Až dorazíte do města, sjeďte až přímo k pláži, kde leží trošku větší parkoviště. Parkoviště je zdarma. 

MHD

Hromadná doprava do města nejezdí.

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.