Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Los Cuchillos

Cuchillos De Vigán

Los Cuchillos de Vigán je velká přírodní rezervace, která sahá od Pozo Negro po Las Playitas. Název dostala dle vrcholů, které vypadají jako dlouhé nože, los cuchillos. Na severu se nachází stará osada Majorero, na jižním okraji zase velkolepý Cap Punta de la Entallada s majákem.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Road-trip po měsíční krajině

Cuchillos de Vigán je protkán sítí několika asfaltových cest, po kterých lze bez poplatku jezdit autem a pozorovat místy až neskutečnou měsíční krajinu rezervace. Celý národní park je sjízdný i autem. Cesty vedou v údolích mezi majestátními horami a ve spojení s prašnými, suchými vrcholy a řídkou vegetací připomínají americký divoký západ. 

Centrální část přírodní rezervace je vymezena 3 mohutnými údolími. 

Severní je Valle de Cueva. Název dostalo od lávové bubliny, která leží uprostřed údolí a byla používána jako úkryt pro domorodce a později i pastýře. Na konci údolí leží divoká zátoka Ensenada de Toneles se silnými bouřlivými vlnami, vhodnými pro zkušené surfaře. Tyto typy vln jsou velice nezvyklé pro východní pobřeží. Koupání se zde nedoporučuje. 

Jižní je Barranco Valle de Jacomar, které končí v chráněné zátoce Ensenada de Jacomar se starou rybářskou vesnicí.

Největším údolím, kde lze vidět i vrcholky „Los Cuchillos“, je Barranco Gran Valle. Nabízí poměrně dlouhou stezku vhodnou na procházku, ale i na kolo. Na konci tohoto údolí naleznete velkou zátoku s písečnou pláží. Tato zátoka je vhodná jak pro koupání, tak pro surfaře. 

Zátoka je velice oblíbená i u domácích obyvatel, kteří sem jezdí na víkendy a rodinné dovolené. Nachází se zde i připojení k vodě a elektřině pro karavany nebo občerstvení. 

Pláže

Na konci všech údolí dojedete vždy k oceánu s exoticky vyhlížejícími plážemi s černým sopečným pískem. Pláže jsou osamělé a mimo veškerou civilizaci poskytující pocit soukromí i exotiky.

Ubytování

V okolí rezervace Cuchillo de Vigán se můžete ubytovat v soukromých apartmánech a "casas", zejména podél hlavní silnice. Ubytujete se zde, pokud vyhledáváte klidná místa dále od civilizace. Mezi nejlépe hodnocená ubytování patří:

Jak se sem dostat

Autem

Každé údolí má svou vlastní přístupovou cestu. Všechny leží na silnici za městem Tequital, na níž se dá snadno sjet z hlavní silnice. Pokud jdete od jihu, hned první odbočka vede do Barranco Gran Valle, další odbočky jsou do 2 menších severnějších údolí. 

Na kole

Pokud nemůžete využít automobil pro přesun mezi místy vašeho zájmu, druhou nejlepší volbou je cykloturistika. Nejbližší větší města v okolí jsou vnitrozemská Antigua nebo pobřežní Gran Tarajal. 

Pokud chcete v údolí nebo v zátokách strávit víc času, počítejte s celodenním programem. 

  • Naviguj: 28.2499, -13.9319

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu