Mirador Teresitas

Počasí na Tenerife a kdy sem jet

Počasí na Tenerife

Ostrov Tenerife se celoročně vyznačuje příjemným klimatem s denními nejvyššími teplotami kolem 20–28 °C, přičemž teplota moře se pohybuje v rozmezí od 19 do 22 °C. Nutno však poznamenat, že záleží především na tom, v jaké části ostrova se právě nacházíte. Pohoří Teide totiž rozděluje jeho klima na dvě rozdílné oblasti, a tak zatímco je na severu chladněji, častěji zde prší a bývá oblačno, jih je sušší, slunnější a celkově je zde tepleji.

Severní a východní pobřeží (letoviska Puerto de la Cruz, Santa Cruz de Tenerife, Bajamar, Las Galletas či El Médano) je také vcelku větrná s velkými vlnami. Naopak na západním pobřeží s nejznámějšími letovisky Los Cristianos, Playa de las Américas, Costa Adeje či Los Gigantes) fouká výrazně méně a i oceán je zde klidnější.

Sever ostrova Tenerife je tím pádem zelenější s mnoha lesy a bujnou vegetací, zatímco východní a jižní část je výrazně sušší, vegetaci zde dominují palmy a uměle zavlažovaná pole.

Vyberte si ideální období, které sedne právě vám a začněte plánovat cestu:

Dovolená Tenerife - nabídka zájezdů

Letenky na Tenerife

Teploty vzduchu a kdy nejvíce prší

Níže vám přinášíme detailnější popis počasí na Tenerife podle jednotlivých měsíců.

Počasí v lednu

První měsíc v roce je ideální hlavně k pěší turistice a poznávání ostrova. Teploty jsou příjemné okolo 21 °C, sever ostrova je svlažován častými, ale velmi mírnými srážkami, zatímco jižní polovina se těší slunečnému počasí. Pravděpodobnost, že vás zastihne dlouhotrvající oblačno a déšť, je nulová.

Počasí v únoru

Únorové počasí je velmi podobné lednovému. Příjemné teploty kolem 22 °C lákají k poznávání ostrova a jistota slunečního svitu zejména na západním pobřeží k opalování na plážích. Prší především v severní polovině Tenerife, ale celkové srážkové úhrny jsou zhruba na polovině toho, co ve stejný čas naprší v Česku. 

Počasí v březnu

Březen patří srážkově k nejvýraznějším měsícům jara, nicméně pořád zde prší méně často než v ČR a jedná se takřka výhradně o krátké přeháňky. Na severovýchodní části ostrova začíná sílit vítr, ovšem jih a západ je klidný a pravděpodobnost slunečního svitu je zde velmi vysoká. Průměrné teploty se pohybují kolem 22 °C na severní půlce Tenerife a okolo 24 °C na jihu.

Počasí v dubnu

Duben je asi nejhezčím jarním měsícem na Tenerife. Zejména severní pobřeží je sytě zelené a rozkvetlé, avšak srážky jsou sporadické už i v této části ostrova. Teploty stoupají pravidelně nad 23 °C a často se vyšplhají i nad letních 25 °C. Severovýchodní vítr stále není nijak extrémně silný, takže slunit a koupat se můžete po celém obvodu ostrova.

Počasí v květnu

Květen na Tenerife je klidný měsíc s minimem teplotních i srážkových výkyvů. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 26 °C, prší jen výjimečně a téměř výhradně pouze na severní straně ostrova. 

Počasí v červnu

První letní měsíc začíná prázdninová sezona, kdy se běžné teploty pohybují mezi 26 a 28 °C, prší jen naprosto výjimečně, a to dokonce i na severu Tenerife. Na východním a severním pobřeží sílí vítr, který vytváří větší vlny, nicméně v hlavní plážové oblasti na západě ostrova je počasí většinou klidné.

Počasí v červenci

Červenec je nejsušší měsíc s nejméně dešťovými srážkami. Obvykle v tento měsíc nesprchne ani kapka, obloha je bez mráčku a teploty oscilují mezi 29 a 31 °C. Severovýchodní pobřeží pocitově ochlazuje silný vítr.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem na ostrově a spolu s červencem ideálním měsícem pro plážovou dovolenou. Obloha je bez mráčku a déšť je výjimečnou záležitostí. Průměrné denní teploty vystoupají na hodnoty kolem 30 °C.

Počasí v září

Zářijové počasí na Tenerife je prakticky stejné jako prázdninové měsíce. Minimum srážek, modrá obloha bez mráčku a teploty mezi 27 a 29 °C vás potěší během celého měsíce. Září je vrcholem silných severovýchodních větrů, které působí velké vlny na východním a části severního pobřeží.

Počasí v říjnu

První podzimní měsíc očekávejte průměrné teploty kolem 27 °C, v jižní a západní části ostrova nebe bez mráčku a deště, zatímco na severu se může občas přihodit nějaká ta přeháňka. Ta ale určitě nenaruší program, deště je stále velmi málo.

Počasí v listopadu

Běžné listopadové teploty se pohybují okolo 24 °C a v jižní polovině Tenerife je pořád zatažená obloha a déšť výjimečný úkaz. Severní část svlažují krátké přeháňky, celkově ale prší v průměru jen 5 dní v měsíci.

Počasí v prosinci

Prosinec návštěvníky přivítá příjemnými teplotami kolem 22 °C ideálními ke slunění na pláži a pěším trekům po horách. Ačkoliv je dle statistik prosinec nejdeštivějším měsícem na Tenerife, prší hlavně v severní části ostrova a jedná se spíše o krátké přeháňky. Celkově zde naprší podobně jako ve stejném období v Česku.

Teplota moře na Tenerife

Počítejte s tím, že Atlantský oceán omývající břehy Tenerife, není zrovna nejteplejší a s prohřátým Středomořím se nedá srovnávat. Na druhou stranu je teplota vody v oceánu podobná po celý rok a liší se jen o pár stupňů. Skoro stejnou teplotu má voda podél celého pobřeží, a to jak na deštivém severu, tak slunečném jihu, teploty se liší jen o desetiny stupňů ve prospěch teplejší jižní poloviny Tenerife.

Nejteplejší vodu čekejte mezi červencem a listopadem, kdy průměrně dosahuje teplot mezi 22 a 23 °C. 

Nejstudenější voda je mezi ledem a dubnem, a to v průměru kolem 19 °C.

Tabulka teplot během roku

Tenerife - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
21 °C
únor
polojasno
21 °C
březen
polojasno
22 °C
duben
jasno
22 °C
květen
jasno
24 °C
červen
jasno
26 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
29 °C
září
jasno
28 °C
říjen
polojasno
26 °C
listopad
polojasno
24 °C
prosinec
polojasno
21 °C

Teploty moře během roku - Tenerife

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
20 °C
únor
prázdné
19 °C
březen
prázdné
19 °C
duben
prázdné
19 °C
květen
prázdné
20 °C
červen
prázdné
21 °C
červenec
prázdné
22 °C
srpen
prázdné
23 °C
září
prázdné
24 °C
říjen
prázdné
24 °C
listopad
prázdné
23 °C
prosinec
prázdné
21 °C

Kdy jet na Tenerife

Na Tenerife si užijete příjemného počasí v jakémkoli ročním období. Ostatně i proto se mu přezdívá ostrov věčného jara, a to především z důvodu, že i v zimě místní podnebí nabízí příjemné teploty. Dá se říci, že až na výjimky počasí na Tenerife nemá chybu, to je také důvod, proč sem řada turistů utíká před chladnou a mrazivou zimou.

Nevyskytují se zde žádné hrozby v podobě pravidelných vichřic, záplav nebo extrémních spalujících veder.

Dovolená Tenerife - nabídka zájezdů

Letenky na Tenerife

Kdy vyrazit za koupáním?

Letní období je na Tenerife jako stvořené ke koupání a k plážové rekreaci, přičemž teploty málokdy dosahují tak závratných teplot, jak tomu bývá v jiných přímořských destinacích. Nejvhodnější doba ke koupání v moři na Tenerife je mezi červencem a listopadem, kdy je moře nejteplejší a ani teplota vzduchu neklesá pod 24 °C.

Kdy vyrazit za turistikou?

V zimě naopak počasí vybízí k procházkám, trekům a dalším outdoorovým aktivitám. Teploty vzduchu kolem 21 až 22 °C jsou ideální pro chození a poznávání, ale otužilejší jedinci se i v zimě smočí v moři. Za pěší turistikou vyrazte na Tenerife nejlépe mezi prosincem a červnem.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 22. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.