Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Katedrála Málaga

Památka

Celkový pohled na katedrálu

K nejvýznamnějším památkám v Málaze patří místní katedrála Vtělení Páně, celým názvem Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación. Stavba katedrála začala v roce 1528 v renesančním stylu, ale protože trvala více než 200 let, její dokončování roku 1782 už se neslo v bohatě zdobeném barokním slohu, který je patrný zejména na vnějších fasádách. Naproti tomu interiér katedrály je čistě renesanční.

Katedrála měla mít původně dvě věže, dokončena však byla jen jediná sahající do výšky 84 metrů. Proto se často malazské katedrála přezdívá "jednoruká dáma".

Bohatě zdobený interiér

Ačkoliv návštěvníky zaujme už mimořádná a svým způsobem netradiční fasáda, rozhodně nevynechejte ani návštěvu interiéru katedrála. Očaruje vás bohatá renesanční výzdoba v čele s dřevěným vyřezávaným chórem s celkem 42 plastikami.

Jednou z hlavních atrakcí katedrály je i slavný obraz Setnutí hlavy svatého Pavla od malíře Enrique Simoneta. V bočních lodích katedrály pak můžete obdivovat několik menších kaplí v různých stylech od gotiky po klasicismus.

Vzácným výtvorem je i dvojice dosud sloužících varhan z 18. století, které obsahují více než 4 000 píšťal.

Návštěva střechy katedrály

Netradiční zážitek nabízí návštěva krásně zdobené střechy katedrály, ze které se naskytne úchvatný pohled na město i pevnosti Alcazaba a Gibralfaro. Uvidíte tak kostel i Málagu ze zcela jiné perspektivy.

Výstup na střechu probíhá pouze po úzkém točitém schodišti se 200 schody a je vždy organizovaný po skupinách. K dispozici je však hodně průvodců a fronty se tvoří maximálně do půl hodiny.

Vstupné a otevírací doba

Pro turistickou veřejnost je katedrála otevřena od pondělí do soboty v časech 10:00–18:00, v neděli pak až od 14:00.

Vstupné se liší pro různé věkové skupiny:

  • Pouze katedrála nebo pouze návštěva střechy – 6 EUR dospělí; 5,50 EUR senioři nad 65 let; 4 EUR studenti s ISIC kartou
  • Katedrála + střecha – 10 EUR dospělí; 9 EUR senioři nad 65 let; 7 EUR studenti s ISIC kartou

Oficiální web katedrály: malagacatedral.com/visita-cultural/tarifas-y-horarios

Jak se sem dostat

Katedrála stojí v historickém jádru Málagy a je dostupná pěšky od většiny turistických zajímavostí do 15 minut.

Nejbližší autobusová zastávka se jmenuje Paseo del Parque (Plaza Marina) a nachází se asi 150 metrů od vchodu. Zastavují zde linky A, 1, 3, 4, 11, 19, 25, 32, 33, 34, 35, 36, 37.

 

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.