Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Alcazaba

Místo

Noční Alcazaba

Stará palácová pevnost Alcazaba je nejvýraznější památkou v Málaze a řadí se k nejvíce zachovalým maurským pevnostem na území Španělska. Alcazaba je spojena opevněným koridorem s hradem Gibralfaro tyčícím se nad pevností.

Alcazaba obklopuje celý vrchol kopce nad centrem a byla určena jako masivní obranná tvrz pro celé město. Vznikala za maurské nadvlády mezi 10. a 15. stoletím a je unikátní tím, že do dnešní doby drží prakticky nezměněnou podobu.

Přímo pod pevností se nachází antické Římské divadlo, další z významných památek ve městě.

Vnitřní a vnější citadela

Pevnost je rozdělena na dvě části. Z dálky viditelné je zejména masivní kamenné opevnění vnější citadely, kterým dvěma branami projdete do vnitřní části Alcazaby. Ocitnete se v krásných zahradách plných květin, pomerančovníků a chodníčků vinoucích se do strmých svahů.

Vnitřní citadela má pak zcela jinou podobu typických andaluských paláců se zdobenými vnitřními dvory a zahradami.

Vstupné a otevírací doba

Alcazaba je otevřena denně v čase 9:00–20:00, během zimy pouze do 18:00.

Vstupné činí pouhá 3,50 EUR, v kombinaci s hradem Gibralfaro pak 5,50 EUR. Studenti s kartičkou ISIC zaplatí jen 1,50 EUR a každou neděli po 14:00 je vstup dokonce zdarma.

Oficiální informace: www.malagaturismo.com/en/tourist-resources/detail/alcazaba

Jak se sem dostat

Monument stojí přímo nad historickým centrem Málagy, odkud k němu dojdete do 10 minut pěšky. Nejbližší autobusová zastávka Paseo del Parque (linky 1, 4, 14, 19, 25, 36, 37, 70) je umístěna cca 100 metrů od vstupu.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.