Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Plaza de la Merced

Náměstí

Stromy Jacaranda

Náměstí Plaza de la Merced patří k největším v historickém centru Málagy a také nejoblíbenějším k odpočinku. Po celém obvodu Plaza de la Merced najdete mnoho restaurací a příjemných kaváren ideálních ke krátké zastávce během procházkách po městě.

Najdi hotel v centru Málagy

Na náměstí se pokocháte hned několika zajímavostmi.

Monumento a Torrijos

Dominantou náměstí je památník generálu Torrijosovi a jeho 48 mužům, kteří byli zastřeleni roku 1831 Francouzi při obraně španělské nezávislosti. Tento obelisk se považuje ze nejcharakterističtější památku Málagy postavenou během 19. století.

V základně monumentu je malá krypta s uloženými ostatky generála Torrijose.

Rodný dům a muzeum Pabla Picassa

Na severním okraji náměstí stojí nádherný žluto-bílý dům, v němž se dne 25.10.1881 narodil slavný malíř a sochař Pablo Ruiz Picasso. Rodný dům Picassa můžete denně navštívit za poplatek 3 EUR, kde se dozvíte všechno o životě tohoto slavného španělského umělce.

Oficiální web Museo Casa Natal Picasso: museocasanatalpicasso.malaga.eu

Jen asi 100 metrů od Plaza de la Merced v ulici C. San Agustín lze navštívit také Museo Picasso s více než 300 díly tohoto umělce. Ve srovnání se slavnějšími muzei v Barceloně či Paříži nemůže konkurovat počtem sbírek, avšak potěší menšími davy návštěvníků i osobnějším přístupem. Oficiální web muzea: museopicassomalaga.org.

Stromy Jacaranda

Plaza de la Merced je oblíbené pro nádherně kvetoucí stromy z rodu Jacaranda. Jemně nafialovělé až růžové květy zaplaví náměstí každoročně začátkem května a kvetou až do konce června. V tuto dobu je náměstí jedním z nejnavštěvovanějších míst v Málaze.

Ubytování

Díky své poloze přímo v centru města jen kousek od pevnosti Alcazaba a zároveň u autobusových zastávek je Plaza de la Merced a jeho okolí velmi oblíbeným místem pro ubytování. Přímo na náměstí se můžete ubytovat ve velmi dobře hodnoceném apartmánu Apartamentos Alcazaba, který za ceny okolo 2 200 Kč při obsazenosti 4 osob představuje takřka bezkonkurenční nabídku. Nevýhodou je však nutnost ubytování na týden.

V uličkách v těsné blízkosti se ubytujte například v levných, ale pěkných apartmánech Apartamentos Marques De La Merced s terasou a cenami od 1 200 Kč na noc pro 2 nebo v krásném malém hotelu Picnic Dreams Boutique Hostel.

Jak se tam dostat

Náměstí leží přímo ve středu města a pěšky je dostupné do 15 minut od většiny zajímavostí. Na jeho východním okraji se navíc nachází zastávka autobusů Plaza de la Merced, kde zastavují linky 1, 36, 37 a C2. Jízdní řády dohledáte na webu dopravního podniku.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.