Mirador Teresitas
Tenerife

Půjčení auta na Tenerife

Ačkoliv je Tenerife protkáno sítí autobusových linek křížem krážem, půjčení auta vám zkrátka poskytne největší svobodu. Zejména pokud chcete objevovat přírodní krásy ostrova, navštěvovat zapadlé pláže, horské treky i krásná údolí, autopůjčovně se nevyhnete. I na Tenerife platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto na Tenerife

Na Tenerife působí desítky různých autopůjčoven, nejjednodušší variantou je tak použít některý ze srovnávačů, který vám seřadí nabídky všech dostupných autopůjčoven podle vašich kritérií. Dlouhodobé zkušenosti máme například s těmito dvěma stránkami:

U jednotlivých nabídek vždy vidíte konkrétní autopůjčovnu, u které si fyzicky auto budete půjčovat. Cena ve srovnávači bývá stejná nebo dokonce výhodnější než na webu půjčovny. Kvůli neserióznosti se doporučujeme vyhnout nabídkám od půjčoven Goldcar a Rhodium.

Pobočky autopůjčoven se soustředí zejména na obě tenerifská letiště, ale mnoho firem má lokální pobočky přímo v letoviscích. Všechny možnosti se vám opět zobrazí ve vyhledávačích výše.

U rezervací aut v autopůjčovnách obecně platí, že čím dříve rezervaci provedete, tím bude levnější. Ideální čas na rezervaci auta je cca 2-3 měsíce před cestou.

Ceny autopůjčoven na Tenerife

Díky velké konkurenci jsou ceny pronájmu aut na Tenerife poměrně nízké, alespoň ve srovnání se západní Evropou. I v hlavní sezoně pořídíte malé auto od 700 Kč na den. Cena se odvíjí od délky půjčení, čím delší, tím levnější bude denní cena půjčovného. Příklady cen o letních prázdninách:

  • 7denní půjčení: malé auto od 4 700 Kč, větší auto od 5 500 Kč
  • 4denní půjčení: malé auto od 2 600 Kč, větší auto od 4 000 Kč

Ceny během zimní sezony jsou pak až o polovinu nižší, zvlášť při rezervaci s větším předstihem. Podívejte se na aktuální ceny autopůjčoven na Tenerife.

Mezinárodní řidičský průkaz a další doklady

Tenerife je součástí Evropské unie, takže k půjčení auta není potřeba mezinárodní řidičák. Vystačíte si s klasickým českým řidičským průkazem, který ve všech půjčovnách musí uznat, stejně jako při případné policejní kontrole.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Ceny benzínu a parkování na Tenerife

Benzín je na Tenerife většinou levnější než v Česku, obecně cca o 5 Kč. Aktuálně jeden litr klasického 95oktanového benzínu stojí cca 1,05 EUR. Hustota čerpacích stanic je naprosto dostačující, zejména podél pobřeží, kdy na benzinku narazíte každých pár kilometrů.

Parkování na Tenerife je výrazně snazší než třeba v ČR. V každém městě najdete vždy minimálně jedno velké parkoviště v blízkosti centra nebo turistických atrakcí. Příznivý je fakt, že většina takovýchto parkovišť je zdarma.

Provoz a dopravní předpisy

Řízení na Tenerife je pohodové a pohodlné. Silnice jsou v perfektním stavu, stejně jako značení. Prakticky okolo celého ostrova až na krátkou část na severozápadě vede klasická dálnice, po které se rychle dostanete z jednoho konce ostrova na druhý. Dálnice na Tenerife jsou zdarma.

Kvalitní asfaltové silnice vedou ke všem turistických zajímavostem i v odlehlých horských oblastech.

Dopravní předpisy jsou podobné jako v ČR. Jezdí se zde klasicky vpravo, užití bezpečnostních pásů je povinné a telefonování za jízdy zakázané pod vysokými pokutami! Rychlostní limity jsou následující:

  • v obci: 50 km/h
  • mimo obec: 100 km/h
  • dálnice a všechny silnice se 2 pruhy jedním směrem: 120 km/h

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.