15 míst, která doporučujeme na Tenerife navštívit

Lanovka Tenerife

Pico del Teide

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, kterou byste při návštěvě Tenerife rozhodně neměli vynechat, je výšlap na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3.718 m), která je zároveň činnou sopkou a přírodním symbolem celého ostrova. Věřte, že pokud se sem vypravíte, určitě nebudete litovat. Jedinečná měsíční krajina plná lávových útvarů a siřičitých pramenů stojí za zhlédnutí stejně jako nebývalý výhled na oceán a sněhově bílé mraky. …

Zobrazit více
Masca

Soutěska Masca

Nádherný pěší trek trvající asi 4 hodiny vás čeká při sestupu soutěskou Masca, která je po výstupu na Pico del Teide druhou nejoblíbenější aktivitou, kterou můžete na Tenerife podniknout. Turistická trasa skrz soutěsku začíná v malebné horské vesničce Masca a končí na stejnojmenné pláži kousek od obrovských skalních masivů Los Gigantes, které patří k největším ve Španělsku.

Zobrazit více
Los Gigantes

Los Gigantes

Jednou z nejkrásnějších pláží Tenerife je Playa de la Arena, jejíž černá vulkanický barva zde získává díky příměsím hornin krásný stříbrný nádech. Tato oblast je známá především díky obřímu skalnímu útvaru s názvem Los Gigantes, jehož jedinečnost vám doslova vyrazí dech. Ohromné převisy vznikly před několika miliony lety sopečnou činností a v některých místech dosahují výšky až 800 metrů nad mořem. Na úpatí útesů se nachází i stejnojmenná…

Zobrazit více
Loro Parque

Loro Parque

Nejslavnější atrakcí Tenerife je nepochybně botanicko-zoologická zahrada Loro Parque, která se nachází v městečku Puerto de la Cruz. Loro Park, který byl původně koncipován jako ZOO pro papoušky, se v průběhu let vyvinul do jednoho z nejkrásnějších a nejzajímavějších ZOO parků na světě. Pyšnit se může třeba největší sbírkou papoušků na světě. Papoušci však nejsou to jediné, co zde můžete obdivovat. Park chová i tygry, jaguára, obří želvy, gorily…

Zobrazit více
Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz

Město Puerto de la Cruz bylo původně malou rybářskou osadou, která se začala rozvíjet až po poslední sopečné aktivitě v roce 1706. Vzhledem k tomu, že se nachází na severním pobřeží, kde více prší, vás překvapí všudypřítomná zeleň. Puerto de la Cruz nabízí jedinečnou atmosféru, příjemné klima a fascinující pláže s černým sopečným pískem a s krásným výhledem na pohoří Teide.

Zobrazit více
Siam Park

Siam Park

Pokud dáváte přednost jedinečné zábavě před vyleháváním u vody, pak si nenechte ujít návštěvu oblíbeného Siam Parku, vodního zábavního parku, který si už několik let drží status největšího, nejmodernějšího a zároveň i nejlepšího vodního parku svého druhu v Evropě. Park je sice navržen ve značně kýčovitém asijském stylu, pokud si však potrpíte na velkolepá gesta a adrenalin, určitě vás nezklame. Siam Park je mnohem více než jen vodní park.…

Zobrazit více
Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife, hlavní město ostrova je zcela odlišné od typických turistických měst, jichž na severním a jižním pobřeží naleznete nespočet. Santa Cruz si i nadále zachovává své nezaměnitelné kouzlo v podobě zdobených uliček, exotických obchůdků a malebných parků. Prohlédnout si zde můžete i jedno z největších architektonických děl na ostrově, Auditorio de Tenerife, postmoderní budovu s koncertní síní, jež se stala symbolem celého města.…

Zobrazit více
Tenerife mercado

Mercado de Nuestra Seňora de África

V Santa Cruz de Tenerife si rozhodně nenechte ujít neustále rušný trh Mercado de Nuestra Seňora de África, kde si z bohaté nabídky vybere opravdu každý. Mají zde nejlepší místní sýry, salámy, čerstvé ovoce, plody opuncií, fazole, omáčky, šafrán, víno a mnohem, mnohem více. Otevřeno je zde od pondělí do soboty od 7 do zhruba 15 hodin.

Zobrazit více
Tenerife

Playa de Las Teresitas

Pro ostrov Tenerife jsou typické písečné pláže s černým vulkanickým pískem, výjimkou je uměle vytvořená pláž Playa de Las Teresitas nacházející se pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tato 1,6 km dlouhá pláž se může pochlubit nejenom délkou, ale také bílým pískem pocházejícím z africké Sahary. Playa de Las Teresitas je pýchou hlavního města a právem je považována za nejkrásnější pláž na Tenerife.

Zobrazit více
El Drago Milenario

El Drago milenario

Jen málokterý návštěvník Tenerife si nechá ujít pohled na nejstarší a největší strom ostrova, který se nazývá El Drago milenario neboli Tisíciletý drak. Tento úctyhodný Dračinec, jehož stáří se odhaduje až na 800 let, naleznete na severozápadě ostrova v městečku Icod de los Vinos, které leží ve známé vinařské oblasti produkující výborná vína a lahodné kozí sýry, které seženete na některé z domácích farem.

Zobrazit více
Garachico

Garachico

Garachico je historické přístavní městečko ležící na severním pobřeží Tenerife, které se až do roku 1706 pyšnilo nejvýznamnějším přístavem. Téhož roku chod městečka narušil výbuch sopky Volcán Negro, jehož láva zalila většinu města. Dochovala se pouze městská brána a pevnost, kterou můžete vidět v parku poblíž dnešního centra.

Zobrazit více
Roques de Garcia

Los Roques de Garcia

K nejnavštěvovanějším místům národního parku Las Canadas del Teide patří skalní věže Roques de Garcia. Většina návštěvníků se však zastaví jen u tzv. Božího prstu Roque Cinchado a pokračuje dál, což je ale velká škoda, neboť kráter staré sopky je plný zajímavých skalních útvarů, které stojí za to vidět.

Zobrazit více
Guimar Tenerife

Pyrámides de Güímar

Na východě ostrova, konkrétně ve městě Güímar, naleznete jedinečné šestistupňovité pyramidy. Pokud byste však čekali běžné pyramidy jehlanovitého tvaru, budete překvapeni. Güímarské pyramidy totiž nesahají ani tak do výšky jako spíš do šířky, jsou podstatně nižší, ale spíše než egyptským se podobají pyramidám Mayů a Aztéků. To jim však na kráse neubírá, právě naopak.

Zobrazit více
La Laguna

La Laguna

Starobylé město La Laguna ležící ve vnitrozemí ostrova, se pyšní velkým množstvím šlechtitelských domů, kostelů, paláců a dalších památek pocházejících ze 17. a 18. století. Na atraktivitě města přidává i jeho poloha mezi banánovníkovými plantážemi v údolí Aguere.

Zobrazit více
La Orotava

La Orotava

Máte-li chuť se vydat na místo plné historie, pak si nenechte ujít návštěvu nejzachovalejšího historického městečka La Orotava, které patří mezi jedno z nejpůvabnějších kanárských měst. Pochlubit se může úzkými uličkami dlážděnými kočičími hlavami a městskými domy pocházejícími ze 17. a 18. století.

Zobrazit více
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu