Mirador Teresitas

Ubytování na Tenerife

Kde se ubytovat na Tenerife

Podél tenerifského pobřeží naleznete nepřeberné množství hotelů a dalších ubytovacích zařízení všech cenových kategorií. Všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech, zejména Airbnb může překvapit širokou nabídkou s nižšími cenami:

Města, památky a základny pro cestování

Pokud se chystáte po ostrově cestovat, pak pro vás bude ideálním výchozím bodem oblast kolem Puerto de la Cruz nebo Santa Cruz de Tenerife, velká města se vším zázemím a výbornou dostupností veřejnou dopravou po celém ostrově, mnoha zajímavostmi i nejširší nabídkou ubytování.

Santa Cruz de Tenerife

Hlavní a největší město ostrova poskytne nejširší nabídku ubytování od levných hostelů po luxusní hotely. Jeho hlavní devízou je výborná dostupnost veřejné dopravy do všech míst ostrova i veškeré turistické zázemí.

Puerto de la Cruz

Ideální místo pro trávení aktivní dovolené a nejlepší výchozí bod pro cesty po severním pobřeží a do hor, kam odsud jezdí přímá autobusová linka. Puerto de la Cruz je komornější než Santa Cruz, ale i zde si užijete zábavy a široké nabídky ubytování. Navíc jsou v Puerto de la Cruz krásné pláže.

La Laguna

Klidnější alternativou k Santa Cruz může být blízké univerzitní město La Laguna s uvolněnou atmosférou, mnoha památkami a levnějším ubytováním zejména v apartmánech. I La Laguna je výborně dostupná autem i veřejnou dopravou ze všech částí ostrova.

Garachico, Icod

Malá krásná městečka na severním pobřeží Icod a Garachico jsou rovněž ideálními výchozími body pro výlety po ostrově. Na rozdíl od výše jmenovaných jsou tato místa méně turistická, poskytnou více klidu, ale stále zde seženete všechno potřebné. V Icodu i Garachicu najdete zejména menší hotýlky a apartmány.

Pláže a koupání

Pokud naopak vyrážíte za sluncem a koupáním, pak doporučujeme volit ubytování v jižní části ostrova (Los Cristianos, Costa Adeje nebo Playa de las Américas), kde naleznete i nejvíce plážových hotelů a apartmánů. Konkrétně na západním pobřeží mezi Costa Adeje a Los Gigantes.

Los Cristianos, Costa Adeje, Playa de las Américas

Největší plážová turistická zóna čítá tato tři letoviska, která na sebe těsně navazují. Leží v samém jižním cípu ostrova a nabízí zejména větší hotelové resorty v uměle vybudovaných městech čistě pro turistické účely. Najdete zde však veškeré potřebné zázemí a především krásné pláže.

Los Gigantes, Puerto de Santiago, La Arena

Další známá turistická oblast čítající tato tři letoviska se nachází na západním pobřeží poblíž pobřeží s několik set metrů vysokým útesy zvanými Los Gigantes. Letoviska jsou menší a komornější než trojice Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje, a i pláže jsou zde menší, ale vše kompenzují nádherné přírodní scenerie i možnost klidnější dovolené.

Playa San Juan

Menší letovisko na západním pobřeží se chlubí krásnými plážemi, levnějším ubytováním i jedním z nejluxusnějších hotelů na Tenerife. Playa San Juan patří mezi nejoblíbenější plážová letoviska na Tenerife, i přesto se řadí ke klidnějším místům.

Las Galletas a Palm-Mar

Menší klidné letoviska na nejjižnějším bodu ostrova kousek od Los Cristianos a letiště Tenerife Jih poskytnou ideální prostředí pro klidnou dovolenou v komorním prostředí, které však nabídne veškeré potřebné turistické zázemí.

Další menší plážová letoviska najdete zejména na východním pobřeží Tenerife, většinou se jedná o malá klidná turistická městečka u moře ideální pro nenáročnou dovolenou. Menší pláže pak kompenzuje levnější ubytování než ve velkých letoviscích na jihu. Podívejte se na ubytování v letoviscích Las Caletillas, Candelaria, Güímar, La Tejita nebo Los Abrigos.

Hory

Dáváte-li přednost horské turistice a bydlení v romantických malých vesničkách, Tenerife nabízí hned několik skvělých možností k ubytování přímo v horách.

Vilaflor

Nejbližší městečko trekům na Pico del Teide či skalním útvarům Paisaje lunar, ale i k dalším horským túrám, je Vilaflor. Ubytovat se zde můžete v hezkých spa hotelech i velmi dobře hodnocených apartmánech.

Santiago del Teide

Vesnička na západním úbočí hor je ideálním výchozím bodem pro treky v oblasti Montaña Negras. Ač je Santiago del Teide malá obec, pochlubit se může více než 20 ubytováními, většinou apartmány a malými penziony.

Ceny

Tenerife vás v porovnání s jinými evropskými destinacemi pravděpodobně příjemně překvapí relativně nízkou cenou. Většinu nákupů zde díky nízkým či nulovým spotřebním daním pořídíte o dost levněji.

I během hlavní sezony seženete ubytování v apartmánech či prázdninových domech od 1 200 Kč / noc / 2 osoby.

Ubytování v klasickém 3* hotelu pak vyjde na částky mezi 1 500 a 2 000 Kč / noc / 2 osoby, zatímco kvalitnější 4* hotely vás budou stát zhruba 2 000 až 3 500 Kč / noc / 2 osoby.

Zájezdy na Tenerife

Dáváte přednost raději organizovaným zájezdům přes cestovní kanceláře? Tenerife je oblíbenou destinací českých cestovek a nabídka zájezdů na léto je opravdu široká.

Průměrné ceny zájezdů na Tenerife se pohybují v následujících intencích:

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel na Tenerife. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.