Mirador Teresitas

Jak se dostat na Tenerife

Jak se dostat nejlevněji a nejvýhodněji na Tenerife z Prahy i z okolních Kanárských ostrovů? Prim hraje vždy letecká doprava, ale z blízkých ostrovů i pevninského Španělska se dá na Tenerife dostat i trajektem.

Vzdálenost Tenerife od ČR je vzdušnou čarou zhruba 3 500 km. Od pevninského Španělska pak cca 1 320 km, zatímco od břehů afrického Maroka cca 330 km.

Letecky

Největší z Kanárských ostrovů je s pevninskou Evropou spojen jak linkami nízkonákladových aerolinií, tak i s klasickými dopravci. Na ostrově jsou dvě mezinárodní letiště, pro informaci o dopravě a službách klikněte na odkazy níže:

Detailní informace o cestě letadlem na Tenerife se dočtete na speciální stránce Letenky na Tenerife.

Přímé lety z Prahy a ceny letenek

Z Česka létají přímé lety pouze z letiště Prahy, aktuálně si na trase konkurují dvě společnosti – Eurowings a SmartWings. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 6 500 Kč, akční ceny mezi 3 000 a 4 000 Kč však nejsou ničím výjimečným.

Ceny letenek s přestupem se pak pohybují kolem 5 000 Kč a nejčastěji spojení nabízí aerolinky Vueling, Swiss nebo Iberia. Všechny spoje si pak přehledně můžete srovnat v našem vyhledávači letenek. Ceny z Prahy jsou stabilní po celý rok s výjimkou letních prázdnin, kdy se zvyšují až na dvojnásobek.

Přímé lety z okolních letišť

Zatímco z ČR na Tenerife žádné low-cost aerolinky nelétají, nabídka z okolních zemí je o mnoho bohatší. 

Z Německa létá na Kanáry největší počet linek, zejména společností Ryanair a easyJet a nabídnou taky nejnižší ceny, především z Berlína. Ty můžou klesnout i na hodnoty okolo 1 500 Kč, běžný standard se pohybuje mezi 2 500 a 3 500 Kč. 

Z Rakouska a Polska pak létá na Kanáry hlavně Ryanair a Wizz Air, odsud jsou letenky dražší než z Německa, ale stále levnější než z ČR. Průměrná cena se pohybuje mezi 3 000 a 4 000 Kč, v akcích okolo 2 000 Kč.

Lety na okolní ostrovy

Velmi frekventované letecké spojení funguje z Tenerife na všechny okolní Kanárské ostrovy, nejčastěji pak na ostrov Gran Canaria, kam se létá i několikrát za hodinu. Naprostá většina těchto letů míří na regionální letiště Tenerife Norte. Všechny meziostrovní lety obstarávají menší aerolinky Binter Canarias a Canary Fly. Ceny jednosměrných letenek se pohybují mezi 30 EUR a 50 EUR.

Lodí

Z okolních ostrovů

Nechcete-li využívat služeb leteckých služeb, ze všech okolních kanárských ostrovů se na Tenereife dostanete i trajekty různých firem:

  • Gran Canaria: Lodě plují mezi Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas. Spojení obstarává společnost Naviera Armas. Vyplouvá se 5x denně, cesta zabere asi 2 hodiny a jednosměrná jízdenka stojí kolem 45 EUR. Alternativou je pak společnost Fredolsen, která jezdí 8x denně do přístavu Agaete od 40 EUR,
  • La Palma: Lodě plují mezi Los Cristianos na jihu Tenerife a Santa Cruz de la Palma. Jezdí společnosti Naviera Armas a Fredolsen. Cesta zabere 3 hodiny a stojí od 50 EUR za jeden směr, vyplouvá se 1x až 2x denně, 
  • La Gomera: Vyplouvá se z přístavu Los Cristianos, cesta trvá hodinu a stojí od 35 EUR. Jezdí společnosti Naviera Armas a Fredolsen,
  • El Hierro: Vyplouvá se z přístavu Los Cristianos, cesta trvá 2,5 hodiny a stojí od 50 EUR. Jezdí společnost Naviera Armas,
  • Fuerteventura a Lanzarote: Pouze s přestupem na Gran Canarii, jen 1x týdně

Lodí z pevniny

Na Tenerife se můžete dostat i lodí z pevninského Španělska, kterou provozuje společnost Naviera Armas, jejíž lodě vyplouvají jednou týdně ze španělského města Huelva. Lístky rezervujte v předstihu online. Cesta trvá 36 hodin a zaplatíte cca 220 EUR v jednom směru.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.