Jak se dostat na Tenerife

Letecky

Největší z Kanárských ostrovů je s pevninskou Evropou spojen jak linkami nízkonákladových aerolinií, tak i s klasickými dopravci. Turisté, kteří na ostrov přiléhají, většinou přistávají na nově zmodernizovaném letišti Reina Sofía známém také jako Tenerife Sur v jižní části ostrova. Právě sem létají všechny spoje z pevninské Evropy. Průměrná cena přímého spojení SmartWings z Prahy neklesá pod 8.000 Kč, lety s přestupem pak nepadají pod 5.500 Kč. 

Hledáte-li levné letenky, zkuste kombinaci dvou nízkonákladových letů nebo odlet z Berlína či Vídně skrz aerolinky Ryanair a Laudamotion. Ceny výjimečně mohou padnout i pod 1.000 Kč za zpáteční letenku. Nejlevnější letenky zpravidla pořídíte v období od listopadu až do poloviny prosince nebo také v období od března do května.

O něco menší letiště Los Rodeos, neboli Tenerife Norte, naleznete poblíž hlavního města Santa Cruz de Tenerife. To slouží především letům na okolní ostrovy, které obstarávají menší aerolinky Binter Canarias a Canary Fly. Ceny jednosměrných letenek se pohybují mezi 30 a 50 €.

Lodí z okolních ostrovů

Nechcete-li využívat služeb leteckých služeb, ze všech okolních kanárských ostrovů se na Tenereife dostanete i trajekty různých firem:

  • Gran Canaria: Lodě plují mezi Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas. Spojení obstarává společnost Naviera Armas. Vyplouvá se 5x denně, cesta zabere asi 2 hodiny a jednosměrná jízdenka stojí kolem 45 €. Alternativou je pak společnost Fredolsen, která jezdí 8x denně do přístavu Agaete od 40 €,
  • La Palma: Lodě plují mezi Los Cristianos na jihu Tenerife a Santa Cruz de la Palma. Jezdí společnosti Naviera Armas a Fredolsen. Cesta zabere 3 hodiny a stojí od 50 € za jeden směr, vyplouvá se 1x až 2x denně, 
  • La Gomera: Vyplouvá se z přístavu Los Cristianos, cesta trvá hodinu a stojí od 35 €. Jezdí společnosti Naviera Armas a Fredolsen,
  • El Hierro: Vyplouvá se z přístavu Los Cristianos, cesta trvá 2,5 hodiny a stojí od 50 €. Jezdí společnost Naviera Armas,
  • Fuerteventura a Lanzarote: Pouze s přestupem na Gran Canarii, jen 1x týdně

Lodí z pevniny

Na Tenerife se můžete dostat i lodí z pevninského Španělska, kterou provozuje společnost Naviera Armas, jejíž lodě vyplouvají jednou týdně ze španělského města Huelva. Lístky rezervujte v předstihu online. Cesta trvá 36 hodin a zaplatíte cca 220 € v jednom směru.

Jak cestovat po Tenerife

Autem

Nejpohodlněji se vám bude po ostrově pohybovat zapůjčeným automobilem, který zde seženete téměř na každém kroku. Půjčoven je zde dostatek a najdete je na letištích, v každém větším hotelu, ale i v cestovních kancelářích. K zapůjčení vám postačí český řidičský průkaz a v závislosti na sezoně a typu půjčeného vozu zaplatíte zhruba 20 až 35 € za den. Jeden litr benzinu vás vyjde na necelé 1 €.

Silnice po Tenerife jsou kvalitní, po celém obvodu ostrova vede dálnice, asfaltky pak vedou i vysoko do hor. 

Autobusem

Ti, kteří neholdují půjčování aut, mohou využít autobusovou dopravu, která vám zajistí pohodlnou dopravu v rámci celého Tenerife.  Autobusem se dostanete nejen do měst, ale také na pláže a dokonce i do národního parku Teide. 

Jízdenky kupujete vždy u řidiče, snažte se platit co nejvíce přesně. Jízdné není drahé, například cesta napříč ostrovem ze severu k jihu mezi městy Santa Cruz de Tenerife a Puerto de la Cruz vyjde na 5,25 €. Spojení mezi velkými městy je velmi frekventované, nebudete čekat déle než 15 minut. 

Veškeré informace o autobusech na Tenerife hledejte na oficiálním webu titsa.com.

Informace k dopravě na letiště najdete detailněji na:

MHD v Santa Cruz

Největší město Santa Cruz de Tenerife brázdí samostatný systém tramvají MHD. Dvě trasy protínají město od západu na východ a od severu na jih. Lístky koupíte v automatu na zastávce, jedna jízda stojí 1,35 €. Oficiální informace najdete na webu metrotenerife.com.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu