Mirador Teresitas

Co dělat na Tenerife

Co dělat na Tenerife? Za jakými aktivitami se na tento kanárský ostrov vyplatí cestovat? Čtěte v této kapitole.

Pláže a koupání

Okouzlující ostrov Tenerife je pověstný nádhernými plážemi, které lemují téměř celé jeho pobřeží. Díky vulkanické povaze je většina z nich pokryta tmavým až černým pískem, výjimku tvoří třeba uměle vytvořená pláž Playa de Las Teresitas nacházející se pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife nebo pláže v turistické zóně na jihu ostrova.

Nejkrásnější pláže na Tenerife

Pojďme se společně podívat na nejhezčí pláže ostrova Tenerife, které pro vás vybíráme:

  • Playa de las Teresitas – nádherná dlouhá a široká pláž s krásným kopcovitým okolím mimo město, kterou pokrývá jemný zlatý písek uměle dovezený ze Sahary. Přečtěte si více informací.
  • Playa de las Vistas a Playa de los Cristianos – dvě městské pláže v letovisku Los Cristianos jsou největším konkurentem pláže Teresitas. Obě pokrývá jemný bílý písek taktéž uměle dovezený z Afriky. Více informací zjistíte v miniprůvodci po Los Cristianos.
  • Playa de las Américas – jedna z nejnavštěvovanějších pláží ve stejnojmenném letovisku, kterou pokrývá jemný žlutošedý písek z Afriky tepe životem ve dne v noci. Přečtěte si více informací.
  • Playa Jardín – nejoblíbenější městská pláž v letovisku Puerto de la Cruz s jemným černým pískem a hezkým parčíkem s promenádou.
  • Playa de Fañabé – živá a vždy tepající hlavní pláž letoviska Costa Adeje s jemným šedivým pískem.

Ceny lehátek a slunečníků

Na všech veřejných tenerifských plážích si můžete půjčit lehátko se slunečníkem. Ceny se liší podle jednotlivých pláží, ale obecně se pohybují mezi 15 EUR a 20 EUR za set 2 lehátek a jednoho slunečníku. Ostatní veřejné služby jako jsou toalety nebo sprchy bývají zdarma.

Tenerife - nejlepší hotely u pláže

Pěší turistika

Tenerife není jen ostrov pláží, ale zejména ostrov ideální pro pěší turistiku. Vyrazit můžete na náročné vysokohorské treky, které vás zavedou až do výšek přes 3 000 m n.m., ale i na krátké pohodové vycházky voňavými jehličnatými lesy či bujnou vegetací severovýchodu.

Pěší trasy jsou na Tenerife výborně značené a udržované, takže turistika zde není žádný náročný orientační problém.

Kde jsou nejlepší pěší trasy?

Nejvíce turistů míří do oblasti Národního parku Teide, jemuž vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide. Celá vysokohorská oblast je protkána sítí mnoha kilometrů náročných i snadných cest rozmanitým terénem od vysokohorských skalnatých plání po řídce zalesněná údolí s nádhernými výhledy. 

Druhou nejoblíbenější oblastí je údolí Orotava poblíž městečka La Orotava. Hustě zalesněnou oblastí na úbočí hor se vine desítky kilometrů značených tras nádherným a pohodlným terénem plném stínu a výhledů na hory či oceán.

Další horskou oblastí s mnoha trasami je místo zvané Montañas Negras s hlavní atrakcí v podobě vulkánu Chinyero. Z města Santiago del Teide nebo od silnice TF-38 vede několik značených tras měsíční vulkanickou krajinou s občasnými borovicovými hájky.

Známé, byť náročnější stezky kamenitým terénem s velkým převýšením, najdete také na západě ostrově mezi vesnicí Masca a městem Buenavista del Norte.

Mapy jednotlivých tras

Přehledné oficiální turistické mapy celého ostrova neexistují, najdete však detailně popsané, včetně vzdáleností, převýšení a map, jednotlivé významné trasy na webu tenerife.es, bohužel však pouze ve španělštině.

Surfování a kitesurfing

Atlantický oceán v kombinaci s příznivými větrnými podmínkami nabízí ideální podmínky pro milovníky vodních sportů. Není divu, že sportem číslo jedna kanárských ostrovů, Tenerife nevyjímaje, je oblíbené surfování na vlnách. Nejlepší vlny na Tenerife jsou mezi říjnem a únorem.

Nejpopulárnější surfařské spoty vhodné pro zkušené i začátečníky se nachází na jihozápadním pobřeží, zejména v letoviscích Los Cristianos a Playa de las Américas, která jsou ale také zdaleka nejvíce turistická. 

Naopak méně navštěvované místa spíše pro zkušenější surfaře najdete na severním pobřeží v okolí města Puerto de la Cruz.

Nejoblíbenější a nejvíce využívanou plážemi pro kitesurfing a windsurfing jsou El Médano a La Tejita poblíž letiště Tenerife Sur.

Pro začátečníky i pokročilejší působí na Tenerife několik surfařských škol. Nejkratší začátečnické kurzy mívají 2 hodiny a stojí kolem 35 EUR. Kompletní surfařský kurz čítá zhruba 15 hodin a stojí mezi 150 EUR a 170 EUR.

Příklady surfařských škol

Roadtripy po ostrově

Tenerife je ostrov plný kontrastů a zajímavých míst zde naleznete opravdu nespočet. Nejvíce jich poznáte, když si půjčíte auto a vyrazíte na roadtrip po ostrově. Silnice jsou zde kvalitní, provoz poměrně řídký (s výjimkou zalidněného severního pobřeží) a místní řidiči ohleduplní. 

Cestou autem se můžete zastavovat na všech skrytých plážích, horských vyhlídkách i u turistických tras. Podívejte se na detailní informace o půjčení auta i provozu obecně v kapitole Doprava.

Navštivte jednu z nejkrásnějších ZOO světa

Pokud patříte mezi příznivce zvířátek, pak nesmíte vynechat suverénně nejoblíbenější, nejpůsobivější a nejnavštěvovanější ZOO Loro Parque, která se pyšní největší sbírkou papoušků na světě. Uvidíte zde i tygry, jaguára, obří želvy, gorily, šimpanze a další exotická zvířata. Nejoblíbenější atrakcí jsou však jedinečné show s kosatkami, lachtany a delfíny.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 13. 05. 2024