Zavřít boční panel

Aktivity na Tenerife

Pláže a koupání

Okouzlující ostrov Tenerife je pověstný nádhernými plážemi, které lemují téměř celé jeho pobřeží. Díky vulkanické povaze je většina z nich pokryta tmavým až černým pískem, výjimku tvoří třeba uměle vytvořená pláž Playa de Las Teresitas nacházející se pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Dalšími oblíbenými a neméně krásnými plážemi jsou Playa de la Arena, Playa Las Vistas, Playa Los Gigantes, Playa Jardín, Playa de las Américas nebo Playa El Bollullo.

Surfování

Atlantický oceán v kombinaci s příznivými větrnými podmínkami nabízí ideální podmínky pro milovníky vodních sportů. Není divu, že sportem číslo jedna kanárských ostrovů, Tenerife nevyjímaje, je oblíbený windsurfing. Nejoblíbenější a nejvíce využívanou pláží pro windsurfing je El Médano, výukové školy a centra naleznete i na dalších místech ostrova.

Trekování

Na své si zde přijdou i vyznavači aktivního životního stylu. Pokud tedy plánujete strávit svou dovolenou na Tenerife alespoň trošku aktivně, pak si nezapomeňte přibalit také teplé sportovní oblečení a pevnou obuv. Ostrov je protkán množstvím nádherných treků a vedlejších silnic, které jsou ideální pro pěší turistiku, běh i cyklistiku.

Roadtripy po ostrově

Tenerife je ostrov plný kontrastů a zajímavých míst zde naleznete opravdu nespočet. Nejvíce jich poznáte, když si půjčíte auto a vyrazíte na roadtrip po ostrově.

Navštivte jednu z nejkrásnějších ZOO světa

Pokud patříte mezi příznivce zvířátek, pak nesmíte vynechat suverénně nejoblíbenější, nejpůsobivější a nejnavštěvovanější ZOO Loro Parque, která se pyšní největší sbírkou papoušků na světě. Uvidíte zde i tygry, jaguára, obří želvy, gorily, šimpanze a další exotická zvířata. Nejoblíbenější atrakcí jsou však jedinečné show s kosatkami, lachtany a delfíny.

Co tady objevíš?

Přestože má největší z Kanárských ostrovů pověst destinace pro plážové povaleče, byla by škoda ho vnímat pouze jako ostrov pláží, neboť Tenerife je rájem nejen pro milovníky mořských vln a oceánu, ale především překrásné přírody a horské turistiky. Vždyť právě tady leží nejvyšší hora celého Španělska, 3 718 metrů vysoké Pico de Teide.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
4-8 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i na poznání ostrova
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Tenerife nabízí jedno z nejpříjemnějších klimat, proto sem můžete vyrazit prakticky kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
5 500 Kč
Tolik zaplatíte za letenku z Prahy, akce se konají jen z okolních letišť.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu