Jak do Spojených arabských emirátů

Nejlepším způsobem, jak se dostat do SAE, je letecká doprava. Z Prahy se nabízí 3 letecké společnosti s přímým leteckým spojením a dobou letu cca 6 hodin:

  • Flydubai s cenami již od 6.700 Kč/osoba za zpáteční letenku v economy (20 kg/osoba k odbavení),
  • SmartWings s cenami již od 6.900 Kč/osoba za zpáteční letenku (15 kg/osoba k odbavení),
  • Emirates s cenami již od 9.990 Kč/osoba za zpáteční letenku v economy (od 23 kg/osoba k odbavení dle ceny letenky).

Pokud cestujete z Moravy, můžete využít i odlet z Bratislavy na letech flydubai s cenou již od 7.700Kč/osoba nebo odlety z Vídně či Budapešti.

Výrazně můžete ušetřit při odletu z Katowic nebo Budapešti se společností Wizz Air, a to především pokud jste členy WDC. Zdarma však můžete přepravovat pouze malý batůžek.

Jak se nejlépe dopravovat

Nejpohodlnějším způsobem dopravy je taxi, které vzhledem k nízkým cenám paliva nabízí příjemné ceny. Pokud ho využijete v době ranních a odpoledních špiček, cena bývá vyšší vzhledem k zácpám na silnici. Minimální cena za taxi je stanovena na 10 AED (nástupní sazba 3,5 AED, 1 km za cca 2 AED).

Na delší vzdálenosti mezi jednotlivými emiráty je nejlepší volbou využít autobusy nebo auto z půjčovny. Pokud bydlíte v hotelu nebo hotelu apartmánového typu, ověřte si, zda zdarma nenabízejí „shuttle bus" do nákupního centra nebo na pláž, čímž hodně ušetříte. Tato kyvadlová doprava jezdí v určené časy. Jezdí se zde jako u nás, tzv. vpravo.

Veřejná doprava

Autobusy, taxi, tramvaj i metro jsou skvělou volbou pro objevování, jak z důvodu spolehlivosti, tak i bezpečnosti. Taxi si chytíte na každém rohu, autobusy jezdí hlavně dálkové trasy, tramvaj i metro je plně automatizované a můžete se na ně spolehnout. Ceny za autobus na krátkou vzdálenost se pohybují okolo 2 AED a na dlouhou, například mezi emiráty, od 15 AED. Například cesta z Dubaje do Abu Dhabi přijde asi na 25 AED jedním směrem, autobusy linky E100 jezdí velmi často a cesta zabere asi 2 hodiny. Jízdní řády.

Metro lze využít od cca 2–8,5 AED dle délky cesty. Minimální cena za taxi je stanovena na 10 AED (nástupní sazba 3,5 AED, 1 km za cca 2 AED).

Ačkoli je v Emirátech možné platit dolary, někteří taxikáři je jako platbu odmítají. Mějte tedy raději u sebe vždy i dirhamy, pokud nejste ochotní se s řidičem dohadovat.

Tramvaj v Dubaji

Půjčení auta/motorky

Půjčení auta je možné na stejných místech jako jinde po světě (tzv. na hotelech, letištích, ve specializovaných kancelářích atd.). Ceny se pohybují od cca 40 USD/auto/den, ale lepší ceny získáte při objednání předem. K zapůjčení auta je potřeba mít mezinárodní řidičský průkaz.

Auto si půjčte spíše na delší cesty než na jízdu po městě. Ve městě je povolená rychlost 50 km/h, mimo město 120 km/h. Nezapomeňte, že na kruhovém objezdu má přednost již zde jedoucí auto. Ceny paliva jsou zde oproti našim cenám velmi nízké, cca 25 centů za 1l naturalu.

Křižovatka v Dubaji

Avatar uživatele Petra Kožušníková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu