Mešita Šejcha Zayeda
Spojené arabské emiráty

Jídlo ve Spojených Arabských Emirátech

Arabská kuchyně

Místní speciality zahrnují směsi koření, luštěniny, kuřecí a jehněčí maso, zeleninu atd. Dezerty obsahují hodně medu, oříšků, jablek atd. Určitě během cesty ochutnejte:

Jídlo:

  • Houmus – cizrnová kaše se sezamovým olejem
  • Baklava – moučník z mandlí a kardamonu
  • Khoubiz – teplá chlebová placka, používá se během jídla místo lžíce
  • Muaddas – rýže s hnědou čočkou
  • Shaurabat adas – tradiční čočková polévka
  • Shawarma – jehněčí nebo kuřecí maso se salátem v kapse z chlebové placky
  • Shish kaba/tawook – špíz z jehněčího/kuřecího masa
  • Wara enab – vinné listy plněné kořeněnou rýží

Nápoje:

  • Ma Madiniya – minerální voda
  • Qahwa – káva (s karadamonem a bez cukru)

Jak se stravovat jako místní

Mnoho místních se stravuje buď doma, nebo využívají služby fast foodů v nákupních centrech. V takovýchto případech, kdy využijete fast foody, se nemusíte obávat nemocí nebo okradení při placení.

Obvyklé ceny v restauracích

Nejlepší variantou je si zajistit pobyt alespoň se snídaní, kdy hotelové bufety jsou opravdu bohaté i v hotelech nižší kategorie. Nejlevněji se najíte v restauracích a food courtech v nákupních centrech. Najdete zde prakticky všechny možné světové kuchyně a s cenami kolem 100–150 Kč/jídlo.

Alkohol seženete v některých hotelech, barech a restauracích. V emirátu Sharjah neseženete alkohol vůbec nikde. Na veřejnosti je konzumace zakázána všude. Pivo koupíte od 4,5 USD, kávu okolo 2 USD a stejně tak i vodu.

Ideální volbou pro stravování pod otevřeným nebem jsou restaurace na promenádách, tzv. corniche nebo oblastech zvaných walk. Mezi nejoblíbenější a nejznámější podniky patří bar At.mosphere v nejvyšší budově světa Burj Khalifa (min. útrata na osobu je 250 AED), restaurace a lounge v oblasti Dubai Marina (Brasserie 2.0, indicko-asijská kuchyně v Indego by Vineet atd.), restaurace a bary v hotelech (The Edge – hotel Atlantis the Palm, restaurace v hotelu Armani, Zengo – hotel Le Royal Meridien, Untown bar – Jumeirah Beach hotel, restaurace v hotelovém komplexu Madinat Jumeirah a mnohé další). Pokud hledáte levnější podniky, doporučujeme restauraci s živou kapelou El Rancho v hotelu Marco Polo v oblasti Deira.

Chystáš se do Spojených arabských emirátů?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Petra Kožušníková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.