Cestování Covid-19

Vstup pro turistické účely bude povolen od 7.7. Podmínkou bude negativní PCR na Covid ne starší než 96 hodin. Aktuální informace přináší například web aerolinky Emirates.

Arabská kuchyně

Místní speciality zahrnují směsi koření, luštěniny, kuřecí a jehněčí maso, zeleninu atd. Dezerty obsahují hodně medu, oříšků, jablek atd. Určitě během cesty ochutnejte:

Jídlo:

  • Houmus – cizrnová kaše se sezamovým olejem
  • Baklava – moučník z mandlí a kardamonu
  • Khoubiz – teplá chlebová placka, používá se během jídla místo lžíce
  • Muaddas – rýže s hnědou čočkou
  • Shaurabat adas – tradiční čočková polévka
  • Shawarma – jehněčí nebo kuřecí maso se salátem v kapse z chlebové placky
  • Shish kaba/tawook – špíz z jehněčího/kuřecího masa
  • Wara enab – vinné listy plněné kořeněnou rýží

Nápoje:

  • Ma Madiniya – minerální voda
  • Qahwa – káva (s karadamonem a bez cukru)

Jak se stravovat jako místní

Mnoho místních se stravuje buď doma, nebo využívají služby fast foodů v nákupních centrech. V takovýchto případech, kdy využijete fast foody, se nemusíte obávat nemocí nebo okradení při placení.

Obvyklé ceny v restauracích

Nejlepší variantou je si zajistit pobyt alespoň se snídaní, kdy hotelové bufety jsou opravdu bohaté i v hotelech nižší kategorie. Nejlevněji se najíte v restauracích a food courtech v nákupních centrech. Najdete zde prakticky všechny možné světové kuchyně a s cenami kolem 100–150 Kč/jídlo.

Alkohol seženete v některých hotelech, barech a restauracích. V emirátu Sharjah neseženete alkohol vůbec nikde. Na veřejnosti je konzumace zakázána všude. Pivo koupíte od 4,5 USD, kávu okolo 2 USD a stejně tak i vodu.

Ideální volbou pro stravování pod otevřeným nebem jsou restaurace na promenádách, tzv. corniche nebo oblastech zvaných walk. Mezi nejoblíbenější a nejznámější podniky patří bar At.mosphere v nejvyšší budově světa Burj Khalifa (min. útrata na osobu je 250 AED), restaurace a lounge v oblasti Dubai Marina (Brasserie 2.0, indicko-asijská kuchyně v Indego by Vineet atd.), restaurace a bary v hotelech (The Edge – hotel Atlantis the Palm, restaurace v hotelu Armani, Zengo – hotel Le Royal Meridien, Untown bar – Jumeirah Beach hotel, restaurace v hotelovém komplexu Madinat Jumeirah a mnohé další). Pokud hledáte levnější podniky, doporučujeme restauraci s živou kapelou El Rancho v hotelu Marco Polo v oblasti Deira.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Petra Kožušníková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu