Mešita Šejcha Zayeda
Spojené arabské emiráty

Co vidět a navštívit ve Spojených Arabských Emirátech

5 míst co vidět ve Spojených Arabských Emirátech

Dubaj
Dubaj Průvodce městem

Kdo by neznal město, které se může pyšnit snad všem nej, co cestovatele jen napadne. Navštivte: Burj Khalifa – nejvyšší budova světa s 163 patry (828 m) nabízí dva vyhlídkové body (At the Top – 125. patro ve výšce 456 m a At the Sky – 148. patro ve výšce 555 m, Dubai Mall – největší nákupní centrum světa s akváriem, ledním kluzištěm, fontánou atd., Burj Al Arab – nejluxusnější hotel světa oceněný 7*, Palms Islands – palmové ostrovy: Palm…

Zobrazit místo
Abu Dhabi
Abú Zabí

Město známé mezi cestovateli spíše jako Abu Dhabi nabídne: Sheikh Zayeed Grand Mosque – 2. největší mešita světa, Ferrari World Park Abu Dhabí – lunapark s mnoha atrakcemi včetně horské dráhy s přetížením 3G, Yas Island – ostrov, kde najdete nejen Ferrari World Park, ale také aquapark Yas Island Waterpark nebo závodní okruh F1, Emirates Palace – pohádkový hotel nedaleko sídla šejka, Saadiyat Island – území s nejkrásnějšími plážemi,…

Zobrazit místo
Al Ain
Al Ain

Město ve východní části země oplývá jednou z největších pouštních oáz, nad kterou se tyčí přes 1.300 metrů druhá nejvyšší hora SAE Jebel Hafeet. Al Ain je od Dubaje vzdálené asi hodinu a půl jízdy autem.

Zobrazit místo
Liwa
Liwa

Pouštní oblast okolo oázy Liwa je známá pro jedny z největších písečných dun na světě. Dostat se sem můžete pouze autem nebo skrz místní cestovní agenturu. Cesta po silnici z Dubaje zabere asi 3,5 hodiny, liduprázdná a tichá poušť však za tuto zajížďku rozhodně stojí.

Zobrazit místo
Hajjarské pohoří
Hajjarské pohoří

Chcete-li v Emirátech zažít něco jiného než jen nablýskané mrakodrapy, pláže a poušť, vyrazte na východ k hranicím s Ománem. Rozprostírá se zde jedno z nejvyšších pohoří na Arabském poloostrově – Hajjarské hory. Vydejte se sem v zimě, kdy jsou částečně porostlé zelenou a kvetoucí vegetací.

Zobrazit místo

Chystáš se do Spojených arabských emirátů?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Petra Kožušníková
naposledy aktualizováno 20. 02. 2023