5 míst, která doporučujeme ve Spojených Arabských Emirátech navštívit

Dubaj

Dubaj

detailní průvodce

Kdo by neznal město, které se může pyšnit snad všem nej, co cestovatele jen napadne. Navštivte: Burj Khalifa – nejvyšší budova světa s 163 patry (828 m) nabízí dva vyhlídkové body (At the Top – 125. patro ve výšce 456 m a At the Sky – 148. patro ve výšce 555 m, Dubai Mall – největší nákupní centrum světa s akváriem, ledním kluzištěm, fontánou atd., Burj Al Arab – nejluxusnější hotel světa oceněný 7*, Palms Islands – palmové ostrovy: Palm…

Zobrazit průvodce
Abu Dhabi

Abú Zabí

Město známé mezi cestovateli spíše jako Abu Dhabi nabídne: Sheikh Zayeed Grand Mosque – 2. největší mešita světa, Ferrari World Park Abu Dhabí – lunapark s mnoha atrakcemi včetně horské dráhy s přetížením 3G, Yas Island – ostrov, kde najdete nejen Ferrari World Park, ale také aquapark Yas Island Waterpark nebo závodní okruh F1, Emirates Palace – pohádkový hotel nedaleko sídla šejka, Saadiyat Island – území s nejkrásnějšími plážemi,…

Zobrazit popis
Al Ain

Al Ain

Město ve východní části země oplývá jednou z největších pouštních oáz, nad kterou se tyčí přes 1.300 metrů druhá nejvyšší hora SAE Jebel Hafeet. Al Ain je od Dubaje vzdálené asi hodinu a půl jízdy autem.

Zobrazit popis
Liwa

Liwa

Pouštní oblast okolo oázy Liwa je známá pro jedny z největších písečných dun na světě. Dostat se sem můžete pouze autem nebo skrz místní cestovní agenturu. Cesta po silnici z Dubaje zabere asi 3,5 hodiny, liduprázdná a tichá poušť však za tuto zajížďku rozhodně stojí.

Zobrazit popis
Hajjarské pohoří

Hajjarské pohoří

Chcete-li v Emirátech zažít něco jiného než jen nablýskané mrakodrapy, pláže a poušť, vyrazte na východ k hranicím s Ománem. Rozprostírá se zde jedno z nejvyšších pohoří na Arabském poloostrově – Hajjarské hory. Vydejte se sem v zimě, kdy jsou částečně porostlé zelenou a kvetoucí vegetací.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Petra Kožušníková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu